ایجاد تغییرات: انتقال از دندان مصنوعی به ایمپلنت

ایجاد تغییرات: انتقال از دندان مصنوعی به ایمپلنت
۳.۶
(۱۴)

پروتزهای ایمنی و ایمپلنت‌های دندانی دو نوع پروتز دندان هستند که دندانپزشک شما برای جایگزینی چندین دندان از دست رفته استفاده می‌کند. در حقیقت، می‌توان از هر دو برای جایگزینی یک قوس کامل دندان و همچنین دهان کامل دندانهای از دست رفته استفاده کرد. با این حال، طول عمر پروتزها کمتر از ایمپلنت‌های دندانی است، به این معنی که ممکن است بخواهید به جای ساختن پروتز دیگر، مایل به کاشت دندان باشید. اگر به نظر آشنا می‌آید، نکاتی وجود دارد که باید در مورد چگونگی انتقال از پروتز به ایمپلنت دندان بدانید.

اگرچه دندان مصنوعی راه‌ حلی رایج برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است، اما برخی معتقدند که دندان مصنوعی بهترین راه‌ حل نیست. اگر دندان‌های مصنوعی شما بیشتر از اینکه مزایا داشته باشند آزار‌ دهنده هستند و به دنبال گزینه‌هایی دیگر برای دندان مصنوعی هستید، به ایمپلنت‌ فکر کنید.

بدون نگرانی در مورد کنده شدن و جابه‌جایی، می‌توانید دندان مصنوعی را به ایمپلنت‌ تغییر دهید و یک درمان دائمی و با‌دوام بدست آورید.

چرا تغییرات ایجاد می‌شود؟

چرا تغییرات ایجاد می‌شود - انتقال از دندان مصنوعی به ایمپلنت

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که چرا می‌خواهید از پروتزهای دندانی به ایمپلنت‌های دندانی تبدیل شوید.

با یک نگاه سوئیچ از دندان مصنوعی به ایمپلنت‌های دندانی فواید زیادی دارد، از جمله:

  • کاشت دندان می‌تواند توده استخوان را حفظ کند، شکل طبیعی فک را حفظ کند و نیازی به جایگزینی ندارد. از طرف دیگر، پروتزهای دندانی نمی‌توانند توده استخوانی را که باعث تغییر شکل فک با گذشت زمان می‌شود، حفظ کنند. وقتی این اتفاق می‌افتد، دندان مصنوعی دیگر به درستی و راحت متناسب نخواهد بود و باید جایگزین شود.
  • ایمپلنت‌های دندانی در استخوان فک قرار می‌گیرند، در حالی که پروتزهای مصنوعی در بالای لثه قرار می‌گیرند. این بدان معناست که ایمپلنت‌های دندانی از آنجا که با استخوان در می‌آیند، قوی‌تر و ثابت هستند، در حالی که پروتزهای مصنوعی تمایل به لغزش و تغییر مکان دارند زیرا فقط با مکش متصل می‌شوند.
  • ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی عمل می‌کنند، به این معنی که می‌توان از آنها برای جویدن غذاهای سخت که دندان‌های مصنوعی نمی‌توانند استفاده کنند استفاده کرد. علاوه بر این، ایمپلنت‌های دندانی نیز دارای ظاهری طبیعی‌تر از پروتزهای دندانی هستند.
  • اگرچه ایمپلنت‌های دندانی هزینه بالاتری دارند اما با گذشت زمان باعث صرفه جویی در هزینه شما می‌شوند زیرا نیازی به تعویض ندارند. به طور متوسط می‌توانید انتظار داشته باشید که هر ۲ سال یکبار دندانهای مصنوعی خود را تخلیه کنید.

مشکلات دندان مصنوعی

مشکلات دندان مصنوعی - انتقال از دندان مصنوعی به ایمپلنت

دندان‌های مصنوعی پروتز‌هایی هستند که جایگزین تمام دندان‌های بالا یا پایین می‌شوند که با یک ماده‌ی چسبناک در جای خود نگه داشته می‌شوند. این ماده پیوند موقتی بین بافت نرم و استخوان ایجاد می‌کند. از آنجا که از دست دادن دندان‌ها منجر به از دست دادن پایه دندان می‌شود و ناحیه‌ای که در آن دندان‌های مصنوعی شما قرار دارد، تغییر می‌کند. این تغییر به این معنی است که ماده چسبناک موثر نخواهد بود و دندان‌های مصنوعی شل می‌شوند.

چه ماده قوی‌تری بخرید و چه دندان مصنوعی جدیدی بسازید، هر دو راه‌ حل کوتاه‌ مدت هستند که باید تکرار شوند. به همین دلیل است که دندان‌های مصنوعی در دراز مدت هزینه بالاتری دارند. با این حال، ایمپلنت هیچ یک از این مشکلات را ندارد و در عین حال مزایای دیگری نیز دارد که دندان‌های مصنوعی ندارند.

فواید ایمپلنت

فواید ایمپلنت - انتقال از دندان مصنوعی به ایمپلنت

ایمپلنت مزایای زیادی نسبت به دندان مصنوعی دارد، مانند:

  • استحکام: زیرا دندان‌ها به یک پایه تیتانیوم که در استخوان فک جای‌گذاری شده است، بدون کنده شدن و لغزش ثابت می‌شوند.
  • دوام: با رعایت بهداشت دهان و دندان و سبک زندگی سالم، ایمپلنت برای دهه‌ها یا حتی یک عمر دوام دارد.
  • دائمی بودن: ایمپلنت دائمی است، بنابراین نیازی نیست که آن‌ها را برای خواب یا تمیز کردن بیرون بیاورید.
  • ظاهر واقعی: ایمپلنت به نظر واقعی می‌آیند و از دندان‌های طبیعی شما تشخیص داده نمی‌شوند.
  • راحتی: با ایمپلنت لثه‌های شما اذیت نمی‌شوند و درد نمی‌گیرند.
  • صرف غذا: می‌توانید غذاهایی را که دوست دارید میل کنید، از جمله غذاهایی که سفت یا دارای دانه هستند.

فرآیند انتقال از دندان مصنوعی به ایمپلنت

فرآیند انتقال از دندان مصنوعی به ایمپلنت

انتقال از دندان‌های مصنوعی شل به ایمپلنت چند مرحله دارد. قبل از اینکه ایمپلنت کنید، دندانپزشک سلامت شما را برای اطمینان از واجد شرایط بودن ارزیابی می‌کند. اگر فک تراکم استخوان زیادی از دست داده باشد، ممکن است ابتدا مجبور به پیوند استخوان شوید. بعد از چهار تا شش ماه، می‌توانید ایمپلنت کنید.

ایمپلنت طی یک جراحی انجام می‌شود. پیچ، مانند پایه در استخوان فک قرار می‌گیرد تا مانند ریشه عمل کند. ایمپلنت دو تا شش ماه بعد جوش می‌خورند، این امر برای استحکام استخوان و ایجاد پایه‌ای محکم برای دندان‌ها بسیار حیاتی است. پس از بهبودی، ظاهر واقعی و زیبای خود را بدست می‌آورید.

هنگامی که دندان‌های شما خوب شدند، می‌توانید از دندان‌های دائمی و راحت خود لذت ببرید که به شما امکان خوردن آنچه که می‌خواهید، بهبود گفتار و لبخندی زیبا را می‌دهد.

درباره ایمپلنت بیشتر بدانید

تغییر دندان مصنوعی به ایمپلنت بهترین تصمیمی است که می‌توانید برای سلامت دهان و دندان خود بگیرید.

آیا می‌توانم از دندان مصنوعی به ایمپلنت دندان تغییر دهم؟

قبل از تغییر وضعیت از پروتزهای ایمپلنت به ایمپلنت‌های دندانی، باید یک قرار ملاقات با دندانپزشک خود بگذارید تا مشخص شود که آیا ایمپلنت‌های دندان مناسب شما هستند. در طی این قرار، دندانپزشک به منظور ارزیابی سلامت استخوان فک شما، عکس برداری با اشعه ایکس دندان انجام می‌دهد. اگر مدتی فاقد دندان و پروتز هستید، احتمالاً قبل از قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی نیاز به پیوند استخوان خواهید داشت.

انتقال چگونه است؟

پیوند استخوان حدود ۴-۶ ماه قبل از کاشت دندان انجام می‌شود. در حین پیوند استخوان، مواد استخوانی در مکان‌های خاصی در استخوان فک قرار می‌گیرند. طی چند ماه آینده، مواد استخوانی به رشد استخوان جدیدی تبدیل می‌شوند که می‌تواند از ایمپلنت‌های دندانی پشتیبانی کند. پس از بهبودی پیوند استخوان، ایمپلنت‌های دندانی خود را دریافت خواهید کرد.

برای قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی، به یک عمل جراحی جزئی دهان نیاز است. در طی این جراحی، دندانپزشک ابتدا برشی در لثه‌های شما ایجاد می‌کند تا به استخوان فک شما دسترسی پیدا کند. سپس آنها سوکت خالی دندان را شکل می‌دهند تا بتواند یک پیچ ایمپلنت را در خود جای دهد. در آخر، آنها پیچ ایمپلنت را قرار می‌دهند. در بیشتر موارد، شما می‌توانید انتظار داشته باشید که این روش حدود ۴-۶ بار تکرار شود تا ۴-۶ کاشت در هر قوس قرار گیرد. این بدان دلیل است که برای دندان مصنوعی تحت حمایت ایمپلنت نیاز به چندین ایمپلنت است.

هنگامی که ایمپلنت‌های شما قرار داده شد، شما باید یک رژیم غذایی موقت را داشته باشید تا بتواند به خوبی ترمیم شود. این معمولاً حدود ۳-۶ ماه طول می‌کشد، زیرا استخوان جدید برای رشد دادن پیوند ایمپلنت به استخوان فک مجبور است رشد کند. در طول این مدت، لازم است از وارد آمدن فشار بیش از حد به ایمپلنت‌ها خودداری کنید، زیرا باعث جابجایی یا بهبودی کج شدن آنها می‌شود. هنگامی که ایمپلنت‌ها با استخوان فک جوش خوردند، دندانپزشک به شما اطلاع می‌دهد تا به رژیم غذایی عادی خود برگردید.

مراقبت از پروتز محافظت شده از ایمپلنت نیز با مراقبت از پروتز سنتی کمی متفاوت است. به این دلیل که پروتزهای ایمپلنت قابل جابجایی نیستند، بنابراین شما مانند دندانهای طبیعی خود از آنها مراقبت خواهید کرد. تفاوت اصلی بین ایمپلنت‌های دندانی و دندان‌های طبیعی این است که شما باید در اطراف محل اتصال تاج دندان و ایمپلنت نخ دندان بکشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. تعداد آرا: ۱۴

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

واتساپ کلینیک

هر لحظه با ما در تماس باشید

اینستاگرام کلینیک

در جریان داغ ترین ها باشید

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد7