ایمپلنت بدون جراحی چگونه انجام می‌شود

ایمپلنت بدون جراحی چگونه انجام می شود
۳.۳
(۱۳)

ایمپلنت بدون جراحی یک کاشت بدون بخیه می‌باشد، ایمپلنت بدون جراحی همانگونه که از نامش مشخص است، بدون جراحی و بدون انجام هیچگونه بخیه‌ای انجام می‌شود. قرار دادن ایمپلنت‌ دندان بدون جراحی اکنون به لطف فناوری پیشرفته‌ای امکانپذیر شده که امکان جاگذاری ایمپلنت‌های دندانی بدون برش یا جراحی‌های حجیم با دوره نقاهت طولانی را فراهم می‌سازد. این جراحی همان چیزی است که به عنوان جراحی هدایت شونده یا جراحی‌های کم تهاجم شناخته می‌شود. در این مقاله قصد داریم ویژگی و مزیت‌ها و چگونگی انجام ایمپلنت‌های دندان بدون جراحی را در کلینیک‌های تخصصی مورد بررسی قرار دهیم.

ویژگی‌های ایمپلنت بدون جراحی:

ویژگی‌های ایمپلنت بدون جراحی

 • جراحی هدایت شونده با حداقل تهاجم
 • کاشت دندان پیشرفته
 • زمان درمان را کاهش می‌دهد
 • سریعتر با همان قابلیت اطمینان

درمان کاشت دندان بدون جراحی در کلینیک دندانپزشکی توسط متخصص ایمپلنتولوژی صورت میگیرد.

ایمپلنت دندان به کمک رایانه اکنون بدون هیچ گونه برش و دوختی امکانپذیر است! ایمپلنت‌های ساخته شده بدون جراحی جراحان را قادر می‌سازند تا قبل از لمس دهان بیمار، محاسبات رایانه‌ای جراحی مجازی را انجام دهند، سپس به این ترتیب می‌توانند عمل جراحی را به سادگی انجام داده و ایمپلنت‌های دندانی را با موفقیت قرار دهند. لثه‌ها نیازی به برش ندارند و بخیه‌ای ایجاد نمی‌شود بنابراین زمان بهبودی بیمار، با درد و ناراحتی کمتری همراه است.

مزایای ایمپلنت بدون جراحی

مزایای ایمپلنت بدون جراحی

از جمله بسیاری از مزایای کاشت دندان بدون جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی دقیق، ایمن و قابل پیش‌پینی
 • درمان ایمن و قابل پیش‌بینی
 • زمان عمل کوتاه‌تر
 • زمان بهبودی کوتاه‌تر با یک جراحی بی‌عیب و نقص
 • بدون بخیه و برش که یک روش دوستانه را برای بیمار ایجاد می‌کند
 • ناراحتی کمتر پس از عمل
 • پروتز فوری قابل جاگذاری است
 • زمان بهبودی کوتاهتر با جراحی بدون نقص

بدون برش، بدون بخیه

دندان در عرض یک ساعت (ایمپلنت‌ دندان بدون جراحی)

دندان در عرض یک ساعت (ایمپلنت‌ دندان بدون جراحی)

(ایمپلنت‌های دندان بدون جراحی) دندان در عرض یک ساعت تکنیکی است که می‌تواند زمان درمان ایمپلنت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. به لطف فناوری جدید، می‌توان ایمپلنت‌های دندانی و دندان‌های جدید و کاملاً کارآمد را در یک ویزیت فراهم کرد. عمل جراحی واقعی ممکن است فقط به مدت کوتاهی یعنی شاید یک ساعت طول بکشد، اما این روش همچنین به یک مرحله آماده‌سازی حیاتی نیاز دارد که می‌تواند بین ۲ تا ۴ هفته باشد.

یک قسمت اساسی از این روش، تکنیک‌های پیچیده‌ی رادیوگرافی همراه با فناوری رایانه‌ای است که امکان قرار دادن دقیق ایمپلنت‌ها با جراحی را فراهم می‌کند. تصویربرداری دقیق سه بعدی بسیار در این روش موثر می باشد. و این سیستم به شما امکان می‌دهد ساختار استخوان را به طور دقیق ارزیابی کنید، مناطقی با بهترین یکپارچگی استخوان را ترسیم کنید، در مورد موقعیت دقیق ایمپلنت تصمیم بگیرید و حتی قبل از جراحی ایمپلنت دندان، پروتز دائمی بسازید.

برای پر کردن شکاف استخوان، زمان بهبودی کمی لازم است زیرا ایمپلنت‌ها دقیقاً در مکان‌های جراحی شده که برای آنها آماده شده است قرار می‌گیرند. ایمپلنت‌ها برای عملکرد فوری آماده هستند و بدون زمان انتظار، می‌توان فوراً ترمیم‌ها را جاگذاری کرد. با استفاده از تکنیک دندان در عرض یک ساعت، عملیات در حدود یک ساعت به پایان می‌رسد و بیمار در پایان وقت ویزیت با یک لبخند جدید و زندگی جدید همراه با دندان‌های نهایی خود مطب را ترک می‌کند.

می‌توان تکنیک دندان در عرض یک ساعت را برای حایگزینی یک دندان، چند دندان و تمام دندان‌ها استفاده کرد. این روش بخصوص در موارد توان‌بخشی کامل در بیمارانی که قبلاً دندان‌های خود را از دست داده اند مناسب است. این تکنیک برای بیمارانی با اختلالات انعقادی نیز توصیه می‌شود.

تشخیص، اجرا و برنامه‌ریزی امکان کنترل کامل پارامترهای پردازش را می‌دهد. بدین وسیله می توان موقعیت بهینه‌ی کاشت را تعیین کرد. نیازهای مکانیکی، عملکردی و زیبایی‌شناختی و همچنین کمیت و کیفیت استخوان در محل انتخاب شده کاملاً در روند تصمیم‌گیری در نظر گرفته می‌شوند.

برای ایمپلنت‌های دندانی، این تکنیک سریعترین و موثرترین سیستم است. با استفاده از این روش، ساخت ایمپلنت برای بیمار بسیار سریعتر و راحت‌تر خواهد بود و او نباید تحت یک عمل جراحی طولانی مدت قرار گیرد. بیمار با این تکنیک متوجه می‌شود که چگونه فقط در عرض ۲۴ ساعت زندگی سالم و بدون درد و زخمی خواهد داشت. و این یک امتیاز بزرگ در این روش محسوب می گردد زیرا باعث می‌شود فقط ۲٪ از ایمپلنت‌های جاسازی شده رد شوند.

روش انجام ایمپلنت بدون جراحی:

روش انجام ایمپلنت بدون جراحی

تشخیص کلینیک

دندانپزشک متخصص بیمار را از نظر بالینی معاینه می‌کند و از مدل‌های مطالعه و راهنمای رادیولوژی استفاده می‌کند. دندانپزشکان متخصص در جراحی هدایت شده برخی آزمایشات تشخیصی خاص را انجام می‌دهند و پروتکل خاصی را برای بهترین راه حل‌ها برای قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی بدون جراحی دنبال می‌کنند.

TC اسکن (CB) (شبیه سازی)

اثبات راهنمای رادیولوژیک و اسکن بیمار: پس از معاینه پزشکی، و در صورت واجد شرایط بودن درمان، اسکنر دندان (CT) دهان بیمار برای دادن اطلاعات لازم ایمپلنتولوژیست انجام می‌شود.

پس از آن داده‌ها برای شبیه سازی توزیع ایمپلنت‌های دندانی در دهان بیمار به کامپیوتر وارد می‌گردد و راهنمای مته و پروتز روی ایمپلنت شبیه سازی می‌شود. داده‌های بدست آمده امکان تهیه آتل جراحی مناسب برای بیمار را فراهم می‌کند.

برنامه‌ریزی تشخیص و درمان

دندانپزشک ایمپلنت‌ها را در موقعیت بهینه قرار می‌دهد: سرانجام، ایمپلنت‌ها با کمک راهنمای جراحی قرار می‌گیرند، که نشان دهنده موقعیت کاشت بدون باز کردن لثه است.

پیش‌سازی محلول‌های مصنوعی

آماده‌سازی ایمپلنت‌های مبتنی بر پیش‌سازی با استفاده از الگوی جراحی موقت.

جاگذاری ایمپلنت‌ها تحت بی‌حسی موضعی

و همچنین پروتز ثابت موقت روی ایمپلنت‌ها. نیازی به بخیه زدن نیست.

چه محدودیتی وجود دارد؟

اگر دهان بیمار دچار عفونت در ناحیه‌ نزدیک به کار شود یا بافت‌های نرم یا سخت آن افزایش یافته باشد، در این صورت بالا بردن لثه ضروری است.

ما در مرکز دندانپزشکی آرکادنت آماده هستیم که درمان شما را به یک تعطیلات برایتان تبدیل کنیم.

این نوع جراحی در کلینیک‌های سطح بالای دندانپزشکی در دسترس است. با این حال، چون این فناوری جدید است و برای زیبایی استفاده می‌شود، به همین دلیل برای کلینیک‌ها پرهزینه است.

پیشنهاد ما استفاده از تکنیک دندان در عرض یک ساعت (کاشت دندان بدون جراحی) (ایمپلنت + اباتمنت) است. برای اطلاع از هزینه‌ی درمان ایمپلنت لطفا با کلینیک آرکادنت تماس حاصل نمائید. این کلینیک بسیار مدرن است و از امکانات عالی برای راحتی بیمار برخوردار است. ما همیشه در تلاش هستیم تا قیمت‌های خود را تا حد ممکن مقرون به صرفه نگه داریم.

اگر در نظر دارید درمان ایمپلنت را انجام دهید، به عنوان بخشی از این مشاوره باید وضعیت استخوان در فک شما با دقت بررسی شود. سلامت و همچنین شکل و ابعاد (ضخامت و عرض) استخوان فک باید ارزیابی شود و ساختارهای حیاتی – عصب آلوئولار تحتانی / سینوس – باید شناسایی شوند. از نتایج این معاینه می‌توانیم تناسب شما برای ایمپلنت را مشخص کنیم.

اگر استخوان کافی نباشد، یا مشکلات سلامتی وجود داشته باشد، ممکن است امکان کاشت ایمپلنت با استفاده از روش سنتی ایمپلنت وجود نداشته باشد و روش‌های اضافی ممکن است شامل پیوند استخوان و سینوس لیفت باشند که هر دو در کلینیک ما اجرا می‌شوند.

ایمپلنت‌های دندانی اکنون یک درمان کاملاً اثبات شده و آزمایش شده هستند و کیفیت زندگی، ظاهر و همچنین احساس ایمنی و استحکام دندان‌های طبیعی را تا حد زیادی بهبود می‌بخشند که شما را قادر می‌سازند هر آنچه را که می‌خواهید بدون درد و مشکل بخورید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۳ / ۵. تعداد آرا: ۱۳

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

واتساپ کلینیک

هر لحظه با ما در تماس باشید

اینستاگرام کلینیک

در جریان داغ ترین ها باشید

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد7