ایمپلنت کره ای؛ انواع و ویژگی‌های آن

ایمپلنت کره ای، انواع و ویژگی های آن
۳.۶
(۱۲۶)

ایمپلنت کره ای یکی از انواع برندهای ایمپلنت است که در اکثر دندان پزشکی های ایران مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت و قیمت مناسب این نوع ایمپلنت آن را به یکی از انواع پرطرفدار در ایران تبدیل کرده است.  ایمپلنت کره ای با نام های مختلفی مثل یوفیت، استم، دنتیس و…  در ایران وجود دارد اما به طور کلی می توان گفت این نوع ایمپلنت یکی از پرکاربردترین و مناسب ترین ایمپلنت ها در ایران است.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان یکی از روش های مناسب برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. در این روش پس از کشیدن دندان و خارج شدن ریشه پروتز ایمپلنت در لثه فرد قرار می گیرد. این کار کمک می کند که با قرار گرفتن پروتز ایمپلنت استخوان فک مانند قبل در جای خود باقی بماند و به دلیل از دست رفتن دندان، تحلیل نرود. ایمپلنت روشی دائمی به شمار می آید که به سرعت با دندان های فرد سازگار می شود و از زیبایی ظاهری دندان ها نمی کاهد.

پایه ایمپلنت ها عمدتا از جنس فلز تیتانیوم است که فلزی سازگار با بدن است. این پروتز به شکل عمودی در استخوان فک قرار داده می شود و پس از متصل شدن و پیوند آن با استخوان فک تاج دندان روی آن قرار داده می شود.

افزایش سن، آسیب یا شکستگی دندان، پوسیدگی عمیق دندان ها و… از مهمترین عواملی است که باعث از دست رفتن دندان های دائمی افراد در طول زندگی آن ها می شود. در گذشته که جایگزینی برای ایمپلنت وجود نداشت نهایتا فرد می توانست از پروتزهای مصنوعی یا روکش دندان به صورت موقت برای پر کردن جای خالی دندان های خود استفاده کند. امروزه اما ایمپلنت ها این کار را برای انسان ها ساده کرده اند. پروتزی دائمی که نیازی به خارج کردن و قراردادن مجدد ندارد و فرد تا سالها پس از کاشت ایمپلنت می تواند با خیال راحت به زندگی عادی خود ادامه دهد.

ایمپلنت انواع مختلفی دارد که جراح متخصص با توجه به شرایط فرد ممکن است از هر کدام از این روش ها برای فرد استفاده کند. انواع ایمپلنت عبارت است از:

 •   ایمپلنت هایی که داخل استخوان با یک پیج قرار می گیرد. این نوع ایمپلنت روش مرسومی است که برای اکثر افراد استفاده می شود.
 •   ایمپلنت های ساب پریوستیال که به دلیل تحلیل شدید استخوانی در قسمت فک پایین به شکل سازه ای زیر لثه جانمایی می شود و پس از آن پروتز ایمپلنت روی آن قرار می گیرد.
 •   ایمپلنت های زایگوماتیک که به دلیل تحلیل استخوان فک بالا پروتز دندان روی سازه ای فلزی نصب می شود.

یکی از نکات مهمی که باید درباره ایمپلنت مورد توجه قرار دهید اینکه از این روش می توان به جای دندان مصنوعی برای همه دندان ها نیز استفاده کرد. در این روش که فرد به هر علتی تمام دندان های خود را از دست می دهد به جای دندان های مصنوعی موقت می تواند با قرار دادن پایه های ایمپلنت در فک پروتز دندان مصنوعی را روی این پایه ها سوار و به شکل دائمی از آن استفاده کند.

عمل کاشت ایمپلنت به دلیل حساسیت های آن باید توسط کسی که تخصص جراحی فک و صورت دارد، انجام شود. در واقع کسی که تخصص و تجربه کافی در زمینه کاشت ایمپلنت دارد باید اقدام به انجام این عمل کند. کلینیک آرکا بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهران است که آماده ارائه انواع خدمات درمانی و زیبایی دهان و دندان به بیماران و مراجعان خود است. شما می توانید جهت انجام معاینات بالینی و نیز تعیین وقت قبلی جهت کاشت ایمپلنت و یا سایر خدمات دندان پزشکی با کارشناسان کلینیک تماس بگیرید.

ایمپلنت کره ای چیست؟

در حال حاضر شرکت های زیادی در دنیا کار تولید پروتزهای ایمپلنت را انجام می دهند. چیزی در حدود ۶۰۰ کمپانی امروزه مشغول به تولید ایمپلنت هستند. یکی از پرکاربردترین برندهای  ایمپلنت در دنیا  ایمپلنت کره ای است. در ایران نیز غالبا از این نوع ایمپلنت برای بیماران استفاده می شود.

نکته مهمی که می تواند طول عمر ایمپلنت را برای شما افزایش دهد رعایت نکاتی است که به مرور زمان باعث ماندگاری آن برای شما می شود. از مهمترین نکات مراقبتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قیمت ایمپلنت کره ای

قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت کره ای در زمره ایمپلنت هایی با کیفیت متوسط به شمار می آیند از همین رو قیمت ایمپلنت دندان با برندهای کره ای تقریبا زیاد نیست و اکثر افراد می توانند از آن استفاده کنند. اما به طور کلی قیمت ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد. از مهمترین عوامل موثر در قیمت ایمپلنت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه دستمزد دندانپزشک
 • تعداد دندان ها
 • مدت زمان صرف شده برای درمان
 • اقدامات پیش از کاشت اعم از جرمگیری، ترمیم دندان یا ریشه دندان های کناری
 • هزینه تاج دندان

اگرچه هزینه درمان ایمپلنت زیاد است  اما در صورتی که فرد تحت پوشش بیمه های تکمیلی باشد ممکن است بخشی از هزینه ها از این طریق برای وی پرداخت شود. در غیر این صورت فرد باید همه هزینه های درمان را متقبل شود.

مزایا و معایب ایمپلنت کره ای

ایمپلنت دندان کره ای به عنوان یکی از انواع پر کاربرد ایمپلنت دارای مزیت هایی است که مهمترین آن عبارت است از:

 • سازگاری مناسب با استخوان فک
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • ماندگاری بالا
 • با کیفیت و دوام زیاد
 • در دسترس بودن

این ایمپلنت می تواند معایبی نیز به همراه داشته باشد که براساس گفته دندانپزشکان در مقایسه با انواع ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی کیفیت پایین تری دارند اما به دلیل در دسترس بودن و قیمت مناسب می توان گفت کیفیت قابل قبولی می توان از آن توقع داشت.

انواع مختلف ایمپلنت کره‌ای

انواع مختلف ایمپلنت کره‌ای

ایمپلنت دندان کره ای اگرچه همگی در کشور کره تولید می شوند اما دارای انواع مختلفی هستند. در واقع هر کدام از برندهای ایمپلنت کره دارای نام و کیفیت متفاوتی است که در بازار ایران همه آن ها یافت می شود. از مهمترین انواع ایمپلنت دندان کره ای که در ایران وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

Dentis

این برند را در زمره یکی از بهترین ایمپلنت های جهان می شناسند که هم قیمت مناسبی دارد و هم از نظر تنوع قطعات بسیار متنوع است. ماندگاری بالای این ایمپلنت نیز در مقایسه با انواع دیگر برند کره ای قابل توجه است. با این وجود در صورتی که توسط فرد متبحر و با تجربه انجام شود می تواند موفقیت بالایی به همراه داشته باشد.

Neo Biotech

این برند نیز بسیار شناخته شده و محبوب است اما در مقایسه با برند قبلی کیفیت پایین تری دارد. با این وجود قیمت مناسب آن، یکی از دلایل پرطرفدار بودن آن است.

 DIO

یکی از برندهای معروف کره ای است که توان رقابت با انواع ایمپلنت های اروپایی را دارد. در درجه بندی این ایمپلنت آن را بعد از Osstem می دانند.

OSSTEM

معروف ترین  و البته از اولین برندهای معروف ایمپلنت در کره است که در رده ۱۰ برند برتر ایمپلنت جهان شناخته می شود. کارخانه تولیدکننده این ایمپلنت در آمریکا و آلمان قرار دارد و ایمپلنت هایی با نامه های دیگر نیز تولید و به کشورهای جهان صادر می کند. این برند در ایران نیز به وفور یافت می شود.

راهنمای انتخاب ایمپلنت کره ای

ایمپلنت برند کره ای با توجه به تنوع و فراوانی که دارند باید با دقت انتخاب شوند. بهترین راه برای انتخاب می تواند مطالعه و نیز مشاوره از فرد متخصص است. اما چند فاکتور مهم به شما کمک می کند که در انتخاب بهترین ایمپلنت موفق شوید:

 1.   توجه به برند ایمپلنت و نیز اصل بودن آن
 2.   توجه به قطعات مورد نیاز آن و در دسترس بودن
 3.   امکان ترمیم و تعویض راحت آن
 4.   کیفیت و ماندگاری حدودی ایمپلنت

بهترین برند ایمپلنت کره ای

بهترین برند ایمپلنت کره ای

با توجه به تنوع و شهرت بسیاری از برندهای کره ای اینکه بهترین برند کدام است  شاید کار سختی باشد. اما غالبا با توجه به بودجه فرد، میزان در دسترس بودن قطعات ایمپلنت و مواردی از این قبیل می تواند در انتخاب بهترین برند کمک کند. اما در مجموع برندهای نام برده شده مثل مگاژن، بیوتم، استم و… که در زمره معروفترین برندهای کره ای و نیز با سابقه ترین برندها به شمار می آیند جزو بهترین برندهای ایمپلنت تولید شده توسط کشور کره است.

ایمپلنت کره ای برند Dentis One – Q

این برند یکی از انواع برند ایمپلنت شناخته شده جهانی در کشور کره است که با جدیدترین سیستم ها و دستگاه ها تولید می شود. این برند رقابت تنگاتنگی با انواع برندهای اروپایی و آمریکایی دارد. این برند زیر مجموعه برند مشهور دنتیس کره است که به اکثر کشورهای دنیا صادر می شود.

از مهمترین قابلیت های این ایمپلنت می توان به توان بالای سازگاری این ایمپلنت با استخوان فک اشاره کرد که کمک می کند روند درمان برای فرد تسهیل شود. اگر فردی دارای تراکم استخوانی خوب باشد این ایمپلنت می تواند یکی از گزینه های مناسب برای جبران دندان های از دست رفته باشد.

ایمپلنت کره ای و سیگار

ایمپلنت کره ای و سیگار

یکی از محدودیت هایی که برای روش درمانی ایمپلنت وجود دارد مصرف دخانیات به ویژه سیگار است. برای کسانی که عادت به کشیدن سیگار در طول روز دارند این موضوع می تواند مشکل آفرین باشد. چرا که سیگار مانع جدی برای بهبودی زخم است. از همین رو کسانی که به سیگار اعتیاد دارند در عین حال قصد دارند از ایمپلنت کره ای استفاده کنند لازم است پیش از انجام عمل کاشت ایمپلنت این موضوع را با متخصص در میان بگذارند.

سیگار مانع جدی در بهبود زخم و محل جراحی است از همین رو ممکن است پیوند بین پروتز ایمپلنت و استخوان فک به درستی صورت نگیرد.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

یکی از دلایلی که غالب افراد از کاشت ایمپلنت سر باز می زنند نگرانی از درد احتمالی این روش درمانی است. اما شاید تعجب کنید از اینکه بگوییم  ایمپلنت در صورتی که توسط متخصص متبحر و باتجربه برای شما قرار داده شود نه تنها درد غیر قابل تحملی ندارد بلکه پس از انجام آن از اینکه برای درمان دیر اقدام کرده اید پشیمان می شوید.

انجام کاشت ایمپلنت با بی حسی موضعی انجام می شود و فرد در حین انجام عمل هیچ دردی احساس نمی کند. پس از رفع تاثیر داروی بی حسی نیز در صورتی که فرد احساس کمی درد و ناراحتی کند با استفاده از داروهای مسکنی که توسط متخصص تجویز شده می تواند دوره درمان را با کمترین ناراحتی طی کند.

بنابراین در پاسخ به این سوال می توان گفت ایمپلنت دندان هیچ درد غیرقابل تحملی برای شما ایجاد نخواهد کرد. پس با خیال راحت می توانید برای انجام آن به متخصص با تجربه مراجعه کنید.

آیا ایمپلنت کره ای خوبه یا نه؟

آیا ایمپلنت کره ای خوبه یا نه؟

درباره اینکه ایمپلنت های کره ای خوب هستند یا بد نمی توان نظر قطعی داد. به هر حال با توجه به کیفیت مواد اولیه و نیز کیفیت نگهداری فرد از ایمپلنت ماندگاری و عمر آن کمتر  یا بیشتر خواهد بود. اما به طور کلی می توان گفت ایمپلنت های کره ای دارای کیفیتی متوسط و ماندگاری قابل قبولی هستند که به دلیل در دسترس بودن امکان ترمیم یا تعویض آن به راحتی وجود دارد. علاوه بر اینکه در مقایسه با انواع ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی قیمت مناسب تری دارند.

تفاوت ایمپلنت کره ای با سوئیسی

ایمپلنت های سوئیسی با بهترین و بروزترین دستگاه های پیشرفته تولید می شود از همین رو کیفیت آن در مقایسه با ایمپلنت های کره ای بسیار بالاتر است. اما به همان میزان نیز قیمت آن بسیار بالا است. علاوه بر اینکه این نوع ایمپلنت به اندازه ایمپلنت های کره ای در دسترس نیست و در صورت نیاز به ترمیم یا تعویض فرد ممکن است با تحمل هزینه های سرسام آور یا مشکلات دیگر دچار شود. به طور کلی مهمترین تفاوت هایی که می توان برای این دو نوع ایمپلنت برشمرد عبارت است از:

طول عمر ایمپلنت های سوئیسی بالاتر از انواع کره ای است

قیمت ایمپلنت های سوئیسی نیز بسیار بالاتر است

قطعاتی که برای ایمپلنت های سوئیسی به کار می رود به اندازه انواع کره ای در دسترس نیست

عمر ایمپلنت کره ای

عمر ایمپلنت کره ای

میزان دوام و ماندگاری ایمپلنت های کره ای در صورتی که فرد تمام نکات مراقبتی را عمل کند چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ سال است. این دوام و ماندگاری بسیار قابل قبول است. پس از آن ممکن است ایمپلنت نیازمند ترمیم یا تعویض باشد. اگر در میان برندهای مختلف کره ای بتوانید بهترین برند را انتخاب و استفاده کنید می توان با قاطعیت گفت بیشترین حد ماندگاری که برای ایمپلنت وجود دارد را می توانید انتظار داشته باشید.

عوامل تعیین کننده قیمت ایمپلنت

عوامل تعیین کننده قیمت ایمپلنت

عوامل تعیین کننده قیمت ایمپلنت نیز یکی از دغدغه های مهم بیماران است. از آنجا که هزینه های درمانی ایمپلنت زیاد است و به جز معدودی از بیمه های تکمیلی این روش درمانی حمایت بیماری را نیز ندارد از همین رو برای بسیاری از افراد مهم است اهمیت زیادی دارد که بدانند قیمت نهایی ایمپلنت چقدر است. یمت نهایی هر واحد ایمپلنت

مهمترین عواملی که می تواند بر قیمت نهایی ایمپلنت تاثیر بگذارد عبارت است از:

برند و کشور سازنده: اینکه کدام کشور اقدام به ساختن ایمپلنت مورد نظر کرده اهمیت زیادی دارد. چرا که تقریبا انواع ایمپلنت های تولید آمریکا و اروپا در مقایسه با سایر کشورهای دیگر گرانتر است. از همین رو برند و کشور سازنده تاثیر زیادی بر قیمت نهایی این محصول دارد.

سیستم به کار رفته در تولید ایمپلنت: دستگاه ها و سیستم هایی که برای تولید ایمپلنت در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد با توجه به نوع تکنولوژی به کار رفته بر قیمت نهایی محصول تاثیر دارد. تهیه فیکسچرهای زیرکونیا رامی توان گرانترین نوع ایمپلنت دانست و پس از آن انواع ایمپلنت با قیمت های کمتر در بازار یافت می شود.

مواد اولیه مورد استفاده در تولید ایمپلنت: این مورد نیز بر قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد. هر چه مواد اولیه و سیستم به کار رفته در آن پیشرفته تر، محصول نیز گرانتر تمام می شود.

تضمین محصول و گارانتی ایمپلنت: بسیاری از شرکت های معتبر به دلیل کیفیت بالای محصول اقدام به تضمین کیفیت کالای خود می کند. طبیعتا گارانتی طولانی مدت ایمپلنت بر قیمت نهایی آن نیز تاثیر گذار است.

بودجه مطالعات علمی: بسیاری از کمپانی های تولید کننده ایمپلنت واحدی به نام تحقیقات دارند که در ان برای تولید محصولات با کیفیت تر تلاش می کنند. در صورتی که هزینه تحقیقاتی کمپانی ها زیاد باشد این موضوع نیز بر قیمت نهایی اثرگذار است. بسیاری از تولیدکننده های ایمپلنت در سطح جهان مطالعات گسترده ای از بازخورد محصولات خود را برای ادامه روند تولید و نیز رفع معایب آن انجام می دهند.

سؤالات متداول

آیا امکان افزایش دوام و عمر ایمپلنت وجود دارد؟

بله، شما با رعایت مواردی می توانید به افزایش ماندگاری ایمپلنت اقدام کنید.

رعایت بهداشت دهان و دندان، رعایت عادات غذایی، پرهیز از دندان قروچه و سایر عادات دهانی، سلامت تراکم استخوان فرد  همگی از عواملی است که می تواند در میزان ماندگاری ایمپلنت اثرگذار باشد.

آیا کسی که عادت به دندان قروچه دارد می تواند اقدام به کاشت ایمپلنت کند؟

یکی از عللی که می تواند عمر ایمپلنت را کاهش دهد عادت فرد به دندان قروچه است. دندان قروچه می توان باعث شکستن تاج دندانی شود که روی پایه ایملپنت قرار داده شده است. از همین رو اگر این عادت را دارید پیش از انجام ایمپلنت حتما متخصص را در جریان قرار دهید.

در چه شرایط عمل کاشت ایمپلنت موفقیت آمیز نیست؟

برخی افراد به هر دلیلی ممکن است عمل کاشت ایمپلنت برای ان ها موفقیت آمیز نباشد. این موضوع اگرچه عمومیت ندارد اما عواملی مانند نامناسب بودن جراحی توسط فرد غیر متخصص، آسیب به ایمپلنت پس از جراحی، استفاده از پروتز نامناسب و نیز عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند منجر به شکست این روش درمانی برای فرد شود.

ایمپلنت های دندان چه کاربردی دارند؟

از ایمپلنت غالبا برای جبران دندان از دست رفته و پیشگیری از تحلیل استخوان فک، ایجاد تکیه گاهی برای دندان های مصنوعی، جایگزین مناسب به جای دندان مصنوعی و در مواردی از مینی ایمپلنت ها برای درمان ارتودنسی استفاده می شود.

شرایط مناسب برای کاشت ایمپلنت چیست؟

داشتن لثه های سالم، تراکم استخوانی مناسب برای کاشت ایمپلنت، رعایت مراقبت ها و بهداشت دهان و دندان و نیز معاینه دوره ای دندان ها از جمله شرایطی است که فرد با داشتن آن می تواند برای کاشت ایمپلنت اقدام کند.

چه کسانی نمی توانند از ایمپلنت برای دندان از دست رفته خود استفاده کنند؟

با وجودی که ایمپلنت بهترین روش درمانی برای جبران دندان های از دست رفته است با این حال برخی افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند. مهمترین عللی که مانع استفاده از روش کاشت ایمپلنت برای افراد می شود عبارت است از:

داشتن بیماری های زمینه ای یا استفاده از داروهای خاص مثلا کسانی که دیابت دارند نمی توانند اقدام به کاشت ایمپلنت کنند

افرادی که اعتیاد به مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دارند

کسانی که تراکم استخوانی کافی برای کاشت ایمپلنت ندارند

قیمت ایمپلنت چرا گران است؟

فارغ از روش های درمانی که برای انجام ایمپلنت صورت می گیرد به طور کلی ایمپلنت از بخش های مختلف فیکسچر و قطعات پروتزی تشکیل شده که در کنار هزینه های لابراتوار و دستمزد دندانپزشک و سایر هزینه ها در نهایت هزینه زیادی برای فرد به همراه دارد.

عمل کاشت ایمپلنت چقدر طول می کشد؟

به طور کلی عوامل زیادی تا به نتیجه رسیدن این روش درمانی وجود دارد. اما به طور کلی می توان گفت حدود ۳ تا ۶ ماه طول می کشد تا فرد بتواند روند درمانی برای کاشت ایمپلنت را طی کند. در صورتی که فرد نیازمند پیوند استخوان و نیز روش های درمانی جانبی باشد ممکن است این روش درمانی مدت بیشتری به طول بینجامد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. تعداد آرا: ۱۲۶

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

واتساپ کلینیک

هر لحظه با ما در تماس باشید

اینستاگرام کلینیک

در جریان داغ ترین ها باشید

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد7