بهترین نوع ایمپلنت دندان

بهترین نوع ایمپلنت دندان
۳.۵
(۱۰۹)

خانم‌ها و آقایانی که دندان‌های خود را از دست دادند با مشکلات مختلفی مانند کاهش اعتماد به نفس، ناامنی، خودداری از لبخند زدن و ناتوانی در تعامل با دیگران روبه‌رو می‌شوند. از دست دادن دندان می‌تواند روی عادات غذایی صحیح، هضم مناسب غذاها و جویدن اثرگذار باشد. در صورت از دست دادن یک یا چند دندان احتمال اینکه دندانپزشک و جراح دهان دندان ایمپلنت دندان را به شما پیشنهاد دهد زیاد است. در حالی که خیلی‌ها ترجیح می دهند بهترین نوع ایمپلنت دندان انتخاب کنند تجربه چنین انتخابی میان برندهای مختلف جهان کمی سخت است.

در این بخش به معرفی انواع کاشت دندان و بهترین نوع ایمپلنت دندان می پردازیم و هر یک از راهکارها را با یکدیگر ارزیابی می کنیم.

علل نیاز به استفاده از برند معتبر ایمپلنت

علل نیاز به استفاده از برند معتبر ایمپلنت

ایمپلنت جایگزین دندان‌های شکسته یا از دست رفته‌است و به‌عنوان دندانی طبیعی داخل دهان فعالیت می‌کنند، همچنین مکمل کاملی برای دیگر دندان‌ها است. زیرا از لثه و استخوان فک حمایت می‌کند و همانند دندان‌های طبیعی به جویدن و صحبت‌کردن می‌پردازد. امروزه با وجود پیشرفت‌های گسترده، امکان جایگزین‌کردن یک یا چند دندان به‌طور همزمان وجود دارد و دستگاه‌های مختلفی برای اجرای این راهکار ارائه‌شده است. هر هر کدام از روش‌ها دارای مزایای خاصی هستند که کمک می‌کنند تا پایان عمر در صورت انجام مراقبت‌های صحیح از وجود دندان‌های مرتب و کامل بهره‌مند شوید. البته رسیدن به چنین نتیجه‌ای به مدل و برند انتخابی ایمپلنت بستگی دارد و باید اطمینان کافی در مورد کیفیت و برند انتخابی به‌دست آورید.

فاکتورهای بهترین ایمپلنت دندان

فاکتورهای بهترین ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان دارای ریشه مصنوعی به‌شکل پایه است که با جراحی داخل استخوان فک قرار می‌گیرد. به همین‌خاطر، بهتر است با کسب اطلاعات کامل در مورد انواع آن برای انتخاب بهترین ایمپلنت دندان قدم بردارید:

 • مشورت با پزشک

هنگامی‌که تصمیم تان برای انجام ایمپلنت دندان قطعی است در اولین مرحله با دندانپزشک مشورت کنید. در زمان مشاوره حتماً در مورد انواع و ویژگی‌های هر کدام از ایمپلنت‌های دندان سؤال بپرسید و در آخر به نتیجه قطعی دست یابید. معمولاً دندان‌پزشکان با توجه به شرایط دهان و دندان بهترین راهکار را ارائه می‌دهند و بر اساس میزان تراکم استخوان و کیفیت لثه بهترین روش درمانی را آغاز می‌کنند.

 • بررسی مواد ساخت ایمپلنت

بهترین نوع ایمپلنت، ایمپلنت است که از بهترین متریال ساخته‌شده باشد. یکی از رایج‌ترین و بهترین متریال ها در ساخت ایمپلنت، تیتانیوم است که امروزه با پیشرفت فناوری و تکنولوژی ارائه‌شده ساخته می‌شود. دیگر متریال قابل‌استفاده برای اجرای ایمپلنت زیرکونیوم است که مانند تیتانیوم کاربرد فراوانی دارد و استقامت و مقاومت آن حرف اول را می‌زند. همچنین سازگاری جنس ایمپلنت با دهان و لثه دندان بسیار اهمیت دارد و این موضوع باید در مورد بررسی قرار گیرد.

 • انتخاب بهترین برند

ایمپلنت ایمپلنت توسط برندهای مختلفی طراحی و ساخته می‌شود که معمولاً برندهای شناخته‌شده و معروف در کل دنیا انتخاب مطمئن‌ترین نسبت به دیگر گزینه‌ها است. همچنین انتخاب نوع برند روی جنس و مرغوبیت آن اثرگذار است و متخصصین با تجربه در این زمینه برای احساس بهتر بیماران و ارائه بهترین نتیجه بدون شک از بهترین نوع ایمپلنت استفاده می‌کنند.

رایج‌ترین مواد مورد استفاده در ایمپلنت دندان

رایج‌ترین مواد مورد استفاده در ساخت ایمپلنت‌های دندانی تیتانیوم است، اما امروزه ایمپلنت‌های جدید با مواد دیگری ساخته می‌شوند که از نظر ساختار فیزیکی و شیمیایی بسیار شبیه دندان طبیعی نظر می‌رسند و همانند تیتانیوم برای کاشت ایمپلنت دندان گزینه مناسبی به‌شمار می‌آیند. مواد تشکیل‌شده ایمپلنت با توجه به شرایط زیست بدن انتخاب می‌شوند و در برابر پوسیدگی و شکستگی بسیار مقاوم هستند.

فلز تیتانیوم؛ پرکاربردترین مواد تشکیل‌دهنده ایمپلنت

امروزه ایمپلنت‌های دندانی ساخته‌شده از تیتانیوم رایج‌ترین مدل‌های مورد استفاده هستند که یکی از مزایای اصلی آن‌ها عدم مختل کردن رشد استخوان فک است. ایمپلنت تیتانیوم داخل استخوان قرار می‌گیرند که در کنار داشتن ظاهری مناسب، رشد استخوان فک را نیز شاهد خواهید بود و مانند دندانی طبیعی اجازه می‌دهد مدت‌زمان بیشتری دوام داشته‌باشد.

همچنین ایمپلنت‌های بر پایه تیتانیوم گزینه مقرون به‌صرفه ای هستند و در عین حال، ویژگی‌های مناسب را دارند. امروزه اکثر ایمپلنت‌ها از تیتانیوم خالص ساخته نمی‌شود. در واقع آلیاژهای تیتانیوم در ساخت آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ویژگی باعث می‌شود کاشت ایمپلنت برای کسانی‌که به تیتانیوم حساسیت دارند ایمن‌تر و شباهت زیادی با دندان طبیعی داشته‌باشند. زیرا تیتانیوم ماده‌های زیست‌سازگار است و شباهت زیادی به بدن انسان دارد و با استخوان راحت‌تر ارتباط برقرار کند.

ایمپلنت‌های دندانی زیر کونیا؛ جدیدترین ماده

برخلاف تیتانیوم که ظاهراً همیشه در کاشت ایمپلنت وجود داشته‌است که نمونه‌های زیرکونیا، جدیدترین ماده است که در صنعت ایمپلنت استفاده می‌شود. بسیاری از بیماران که نگرانی بابت آلرژی به فلز دارند و دوست ندارند داخل بدن آن‌ها فلز قرار گیرد از ایمپلنت زیرکونیا استفاده می‌کنند. ماده زیرکونیا هم برای ساخت پایه و هم برای تاج ایمپلنت استفاده می‌شود و جنس بسیار سرسخت و محکمی دارد. همچنین با استخوان بسیار شبیه به تیتانیوم عمل می‌کند. اما یکی از برجسته‌ترین ایرادات ایمپلنت‌های بر پایه زیرکونیا این است که دوام تیتانیوم را ندارند. با این حال، نسبت به تیتانیوم دارای دو مزیت بزرگ است: اولین مزیت هیچ رنگ فلزی تیره در ساختار آن دیده نمی‌شود و دوم مزیت، کمتر مستعد خوردگی است.

انواع برند ایمپلنت دندان

انواع برند ایمپلنت دندان

نیاز به دندان‌های جایگزین بیشتر از آن چیزی هست که فکر می‌کنیم. افراد زیادی هستند که به‌دلیل پوسیدگی دندان، عفونت، آسیب‌دیدگی و از دست دادن دندان‌های طبیعی خود نیاز دارند ایمپلنت دندان انجام دهند و از این طریق، لبخند خود را بهبود بخشند. اما برای این راهکار کدام برند گزینه مناسب‌تری است؟ امروزه برندهای مختلفی در زمینه ساخت ایمپلنت فعالیت می‌کنند که هر کدام دارای ویژگی‌ها و خصوصیات مختلفی هستند. بنابراین انتخاب برند معتبر روی کیفیت کاشت دندان اثرگذار است.

در ادامه با چند نمونه از معروف‌ترین برندهای ساخت ایمپلنت آشنا می‌شوید:

 • بایوهورایزونز، بسیار محبوب

بایوهورایزونز یکی از معروف‌ترین برندهای آمریکایی در ساخت ایمپلنت دندان است که محصولات خود را بر پایه تکنولوژی لیزرلاک می‌سازد. از ویژگی‌های مهم ایمپلنت‌های این برند استفاده از برخی میکرو کانال ها روی سطح فیکسچر و اباتمنت است. همچنین روند رشد استخوان فک را بسیار تسریع می‌بخشد و قیمت کاملاً مناسبی دارد.

 • زیمر بیومت؛ زیبایی بی‌نظیر!

ایمپلنت زیمر بیومت یکی از بهترین برندهای آمریکایی است که بر پایه متدهای روز دنیا محصولات خود را تولید می‌کند و از نظر زیبایی، بسیار خاص و جذاب است. این برند قیمت بسیار بالایی دارد و در عین حال، کیفیت و کاربرد آن حرف اول را می‌زند و متریال مورد استفاده در ساخت ایمپلنت این برند، تیتانیوم است.

 • اشترامن، کیفیت عالی

اشترامن یکی از برندهای مشهور سوئیسی است که توسط مهندسین حرفه‌ای در این زمینه ساخته می‌شود و از نظر کیفیت فوق‌العاده است. معمولاً این مدل ایمپلنت برای کسانی‌که از مشکل عدم تراکم کافی استخوان فک رنج می‌برند، پیشنهاد می‌شود.

 • اس ای سی

این یکی از برندهای شناخته‌شده در ایران است که کیفیت مشابه با نمونه‌های کره‌ای دارد و با قیمت مناسب‌تر در بازار به فروش می‌رسد.

 • ایمپلنت مدنتیکا، برند محبوب آلمانی

این مدل ایمپلنت یکی دیگر از گزینه‌های پرطرفدار برای کاشت دندان است که قیمت نسبتاً بالایی دارد و کیفیت آن تضمین‌شده است. معمولاً از این مدل با موفقیت بسیار بالایی برای استخوان‌های تحلیل رفته استفاده می‌کنند.

 • دنتیوم، پرفروش‌ترین

یکی از برندهای پرطرفدار کره‌ای در ایران برند دنتیوم است که قیمت مناسبی دارد و به‌راحتی می‌توان آن را اجرا کرد.

کشورهای سازنده ایمپلنت دندان

کشورهای سازنده ایمپلنت دندان

تقریباً تمام کشورهای جهان در ساخت ایمپلنت فعالیت دارد، اما کشوری که در این زمینه شهرت بیشتری داشته و کیفیت ساخت آن تضمین‌شده باشد گزینه ایده‌آل تری است. در ادامه با چند کشور پرآوازه در ساخت ایمپلنت آشنا می‌شوید که هر کدام با تخصص و مهارت بالا در این زمینه فعالیت دارند و سهم گسترده‌ای از بازار را در دست گرفته‌اند.

اولین کشور، آمریکا: کشور آمریکا یکی از بهترین کشورها در ساخت ایمپلنت‌های باکیفیت و درجه یک است که همراه با آن بهترین قطعات و تجهیزات را ارائه می‌دهد و کاملاً پایدار و حرفه‌ای در این زمینه فعالیت می‌کند. از جمله برندهای معروف آمریکایی که جز بهترین‌ها در جهان شناخته‌شده اند می‌توان به بایوهورایزن، زیمر، آسترا، اینترلاک و تری آی اشاره کرد که هر کدام با طراحی و ساخت منحصربه‌فرد ارائه می‌شوند.

کشورهای اروپایی: کشورهای اروپایی نیز در ساخت ایمپلنت حضور پر رنگی دارند و از نظر کیفیت به دو دسته درجه یک و درجه دو تقسیم‌شده اند. در گروه اول، برندهایی هستند که به‌عنوان بهترین ایمپلنت‌های اروپایی شناخته می‌شوند و در گروه دوم، کشورهایی حضور دارند که ایمپلنت‌های درجه دوم را تولید و ارائه می‌دهند. یکی از پرکاربردترین ایمپلنت‌های اروپایی می‌توان به اشترومن اشاره کرد و کشور سوئیس نیز به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای تولید کننده ایمپلنت در جهان شناخته می‌شود.

آلمان؛ سازنده خوب و قیمت مناسب: این‌روزها انواع ایمپلنت‌های آلمانی در بازار موجود است که نمونه‌های پرطرفدار آن به‌نام های زانو و انکیلوز شناخته می‌شوند. این دسته از ایمپلنت‌ها قیمت مناسبی دارند و جز برندهای معروف آلمانی هستند.

برند آلمانی دی آر اس نیز یکی از گران‌قیمت ترین برندهای این کشور است که کیفیت عالی نیز دارد.

ایتالیایی؛ طراحی بر بنای آخرین تکنولوژی: برخی برندهای شناخته‌شده ایتالیایی مانند سوییدن اند مارتین و leader Italia Srl جز بهترین برندهای اروپایی هستند که براساس تکنولوژی روز دنیا طراحی می‌شوند و کیفیت مناسبی دارند.

برند GEASS نیز یکی از بهترین برندهای ایتالیایی است که سابقه فعالیت بیش از ۳۰ سال دارد و از نظر ظاهر و زیبایی بسیار کاربرپسند است.

انتخاب بهترین مارک ایمپلنت دندان

حضور ایمپلنت دندان تحول شگفت در حوزه دندانپزشکی ایجاد کرد که امروزه با پیشرفت دانش و تکنولوژی این روش درمانی بسیار حرفه‌ای و با ایمنی بالا انجام می‌شود. طی ۲۰ سال گذشته شرکت‌های مختلف در زمینه تولید ایمپلنت دندان فعالیت‌های بزرگ انجام داده‌اند که کیفیت ساخت محصولات آن‌ها بر همگان ثابت‌شده است. ایمپلنت‌های دندانی جایگزین عالی برای دندان‌های از دست رفته‌است که به‌طور کامل دندان طبیعی از بین رفته را درمان می‌کند و مانند دندانی طبیعی به نظر می‌رسد. اما انتخاب از میان برندهای مختلف در زمینه ساخت ایمپلنت موضوع بحث‌برانگیزی است که بهتر است قبل از هر کاری در مورد انتخاب بهترین مارک صحبت کنیم. در موارد زیر با ویژگی‌هایی که باید برند ایده‌آل داشته‌باشد، می‌پردازیم:

کیفیت عالی: برندی مناسب کاشت دندان است که کیفیت آن اثبات‌شده باشد و به‌خوبی بتواند در برابر تنش‌ها و فشارهای زیاد مقاومت کند. همچنین خیلی زود استحکام خود را از دست ندهد.

پیشگیری از عفونت: عفونت ایمپلنت دندان یکی از رایج‌ترین مشکلات است که برای پیشگیری از آن باید در انتخاب برند دقت کافی داشته‌باشید. در واقع یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم در انتخاب ایمپلنت خوب، برندی است که مشکلات احتمالی عفونت را کاهش دهد.

ماندگاری طولانی مدت: ماندگاری ایمپلنت دندان از ویژگی‌های بسیار مهم هنگام انتخاب بهترین برند است که امروزه برخی برندهای معروف و معتبر تا پایان عمر دوام دارند و همانند دندان طبیعی باقی می‌مانند.

عوارض برندهای نامرغوب ایمپلنت دندان

عوارض برندهای نامرغوب ایمپلنت دندان

در این قسمت به تعدادی از عوارض احتمالی که ممکن است بعد از کاشت دندان رخ دهد می‌پردازیم. برخی مشکلات بعد از انجام کاشت ایمپلنت بسیار رایج است و اتفاق افتادن آن‌ها امری طبیعی به‌حساب می‌آید. اما برخی دیگر روی سلامت دهان و دندان اثرگذار است و به‌دلیل عوامل مختلفی مانند انتخاب برند نامناسب رخ می‌دهد.

 • عفونت

مراقبت از ایمپلنت دندان بسیار اهمیت دارد و افراد باید برندی را انتخاب کنند که احتمال خطر عفونت را کاهش دهد. پیروی از توصیه‌های جراح ایمپلنت دندان بعد از جراحی بسیار اهمیت دارد و کمک می‌کند شدت احتمال عفونت در محل مورد نظر کاهش یابد. همچنین برای رفع عفونت‌های باکتریایی در ناحیه لثه مصرف آنتی‌بیوتیک نباید فراموش شود. در حالی‌که برای رفع عفونت‌های باکتریایی در استخوان باید برداشتن بافت استخوان عفونی انجام شود.

 • رکورد لثه

گاهی‌اوقات افراد متوجه عقب‌نشینی بافت اطراف ایمپلنت دندان می‌شوند که این اتفاق، التهاب و درد بسیاری به‌همراه دارد. در صورت مواجه‌شدن با چنین مشکلی باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

 • ایمپلنت لق

احساس لق بودن ایمپلنت در هفته‌های اولیه بسیار طبیعی است زیرا طی این مدت، استخوان در حال رشد و ترکیب شدن با پایه می‌باشد. اما در صورت مداوم بودن این مشکل باید به‌دنبال راهکار بگردید.

میزان موفقیت ترکیب شدن استخوان با پایه ایمپلنت تا حدود زیادی به برند انتخابی بستگی دارد.

ساختار و نوع ایمپلنت

ساختار و نوع ایمپلنت

به‌طور کلی ایمپلنت دندان از سه قسمت اصلی ساخته می‌شود:

پایه: پایه همان ریشه دندان طبیعی است که داخل استخوان فک قرار می‌گیرد.

اباتمنت: این دستگاه وسیله‌ای اتصال‌دهنده پایه ایمپلنت به تاج دندان است. آباتمنت در خط لثه قرار دارد و به‌عنوان رابطه میان ریشه و تاج عمل می‌کند.

تاج دندان: این قسمت ظاهر و زیبایی دندان را شامل می‌شود و معمولاً از جنس سرامیکی است. همچنین از متریال ساخته می‌شود که در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم است و به‌سادگی دچار شکستگی و آسیب‌دیدگی نمی‌شود.

علاوه بر ساختار، انواع ایمپلنت دندان در چهار مدل طراحی می‌شود که با توجه به شرایط بیمار نوع مناسب قابل‌اجرا خواهد بود

ایمپلنت فوری: ایمپلنت فوری یا همان تک مرحله‌ای تنها طی یک جلسه جراحی پایه ایمپلنت داخل فک قرار می‌گیرد و بخشی از آن از لثه بیرون است. به همین دلیل، بعد از گذشت دوره بهبودی نیاز به جراحی لثه نخواهد بود و تاج به‌راحتی روی پایه نصب می‌شود.

ایمپلنت اندوستیال: این مدل یکی از رایج ترن مدل‌های ایمپلنت دندان است که از نظر ظاهری، از پایه کوچک و گردی ساخته می‌شود و جنس آن از تیتانیوم است. امروزه از ایمپلنت اندوستیال بسیار استفاده می‌کنند و در کاشت اکثر دندان‌ها کاربرد دارد.

ایمپلنت ساب پریوستیال: این مدل ایمپلنت مناسب کسانی‌که استخوان کافی ندارند، طراحی‌شده است و دارای پایه فلزی مستحکم است که داخل استخوان و زیر خط لثه قرار می‌گیرد.

ایمپلنت دو مرحله‌ای: این روش برخلاف ایمپلنت بدون جراحی، طی دو مرحله نصب می‌شود و به‌عنوان محبوب‌ترین روش کاشت دندان طرفدار دارد. در اولین مرحله پایه ایمپلنت داخل استخوان فک قرار می‌گیرد و بافت لثه روی آن توسط بخیه پوشانده می‌شود.

در دومین مرحله نیز، با برداشتن لثه و کنار زدن آن تاج و روکش دندان بر پایه نصب می‌شود.

کیفیت روکش ایمپلنت دندان

روکش دندان بخش ظاهری آن را تشکیل می‌دهد و با توجه به نیاز و انتخاب بیمار قابل انتخاب است. معمولاً روکش‌های ایمپلنت دندان در دسته‌بندی های مختلفی قرار می‌گیرد که رایج‌ترین آن‌ها روکش سرامیکی روکش چینی آلیاژهای طلا و پایه‌های فلزی است:

روکش‌های سرامیکی:

یکی از رایج‌ترین ماده‌های پر استفاده برای ایمپلنت دندان، سرامیک است که ظاهری بسیار شبیه دندان دارد و از نظر زیبایی بی‌نظیر است. همچنین مقاومت و استحکام لازم را دارد. این متریال به‌دلیل رنگ سفید بسیار خاص جلوه می‌دهد و به‌دلیل درخشندگی عالی، کمتر کسی می‌تواند آن را نسبت به دندان‌های طبیعی تشخیص دهد. به همین دلیل، برای کاشت دندان‌های جلویی بهترین انتخاب است و کمک می‌کند لبخند بسیار زیبای خود را حفظ کنید و اعتماد به نفس خود را دوباره به‌دست آورید.

روکش چینی:

این مدل روکش فلزی نسبت به روکش سرامیکی محکم‌تر ساخته می‌شود و به پایه ایمپلنت جوش می‌خورد. به همین‌خاطر، دوام و استحکام آن نسبت به روکش سرامیکی بسیار بالاتر و رنگ روکش همچنان سفید است. همچنین از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی با روکش سرامیکی دارد.

آلیاژهای طلا:

این روکش‌ها انتخاب مناسبی برای کسانی است که دوست دارند روکش ایمپلنت آن‌ها با درخشش عالی و پر زرق و برق دیده شود. این دسته از روکش‌ها ترکیبی از مس، طلا و آلیاژ فلزهای دیگر است که نسبت به دیگر روکش‌ها قیمت بیشتری نیز دارد. همچنین از نظر استحکام فوق‌العاده هستند و به‌راحتی دچار آسیب‌دیدگی و شکستگی نمی‌شوند.

چطور باید برند ایمپلنت دندان را انتخاب کرد؟

چطور باید برند ایمپلنت دندان را انتخاب کرد؟

انتخاب برندی که کیفیت ایده‌آل داشته‌باشد و به‌راحتی در برابر فشارها و احتمالات مقاوم باقی بماند بسیار اهمیت دارد. همچنین زمان جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان فک در روند بهبودی تأثیر گذار است و با انتخاب بهترین برند می‌توان درمان را راحت‌تر و در شرایط بهتری به پایان رساند. پس برای چنین تجربه ایده‌آلی باید به سراغ برندهای معروف و شناخته‌شده بروید، برندی که کیفیت آن تضمین‌شده و توسط افراد بسیاری مورد استفاده قرار گرفته‌است.

علاوه بر این انتخاب متخصص ایمپلنت روی انتخاب برند تأثیر مستقیم می‌گذارد. باید از دندانپزشک خود بخواهید که از بهترین برند برای کاشت دندان استفاده کند و تضمین‌کننده کیفیت آن باشد. فراموش نکنید افراد غیر متخصص در این زمینه هیچ تعهدی نسبت به برند مورد استفاده برای کاشت دندان ندارند و احتمال این‌که از برندهای نامعتبر استفاده‌کنند، زیاد است.

کدام کشور بهترین ایمپلنت دندان را تولید می‌کند؟

از جمله بهترین کشورهای خارجی که در زمینه ساخت ایمپلنت دندان بسیار شهرت دارد آمریکا و سوئیس است که محصولات این دسته از کشورها کاملاً ثابت‌شده است و در بازار جهانی جایگاه ویژه‌ای دارند. همچنین کشورهایی مانند هند، تایلند و دیگر کشورهای اروپایی به‌خوبی توانسته اند ایمپلنت‌های دندانی با کیفیت و در عین حال قیمت مناسب ارائه دهند که بسیاری از متخصصین با تجربه در این زمینه از آن‌ها استفاده‌کنند.

آیا ایمپلنت سرامیکی بهتر از ایمپلنت‌های تیتانیومی است؟

آیا ایمپلنت سرامیکی بهتر از ایمپلنت‌های تیتانیومی است؟

یکی از سؤالات رایج میان مخاطبان کاشت دندان این است که ایمپلنت سرامیک انتخاب کنیم یا تیتانیومی. هر دو گزینه جزء پرطرفدار ترین متریال ها برای ساخت ایمپلنت دندان است که سازگاری کامل باز محیط‌زیست دارند و از نظر سازمان بهداشت دهانی تایید شده هستند. اما اگر بخواهیم در مورد هر کدام دقیق‌تر صحبت کنیم، تفاوت‌هایی میان آن‌ها وجود دارد. اولین عامل تأثیر گذار در انتخاب تیتانیوم و زیر کونیا هزینه است. هزینه ساخت زیرکونیا نسبت به تیتانیوم بیشتر است و بیماران برای اجرای این مدل کاشت باید هزینه بیشتری بپردازند. دومین عامل تأثیر گذار در انتخاب بهبود بافت نرم استخوان و لثه است. معمولاً ایمپلنت‌های بر پایه تیتانیوم حدود ۲۰ سال دوام دارند، در حالی‌که دوام زیرکونیا هنوز مشخص نشده است.

علاوه بر این پایه‌گذاری ایمپلنت‌ها به شرایط استخوان و بافت لثه بستگی دارد و متخصصان در این زمینه با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند که ممکن است هنگام قرار دادن ایمپلنت ترجیح دهند از متریال خاصی استفاده‌کنند تا شرایط قرارگذاری راحت‌تر شود.

مشهورترین شرکت‌های سازنده ایمپلنت‌های تیتانیومی کدامند؟

در انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان از نظر جنس تیتانیومی می‌توان به برندهای استرومن و نوبل بیوکر اشاره کرد. همچنین دیگر برندهای مانند زیمر بیومت، دنتس پلی سیرونا و بیوهوریزون نیز در تولید ایمپلنت‌های دندانی حرف اول را می‌زنند.

تأثیر برند ایمپلنت در موفقیت کاشت دندان

میزان موفقیت کاشت ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن مهارت و تجربه جراح است. هر چقدر جراح در این زمینه مهارت بیشتری داشته‌باشد، درصد موفقیت کاشت بیشتر خواهد شد. در واقع جراحان حرفه‌ای در این زمینه ترجیح می‌دهند از بهترین متریال ها و برندها برای کاشت دندان استفاده‌کنند و هرگز کیفیت و عملکرد عالی خود را تحت تأثیر برندهای بی‌کیفیت و فاقد اعتبار موجود در بازار نخواهند کرد.

آیا برندهای مشهور جهان برای تولید ایمپلنت‌های دندانی در ایران در دسترسند؟

آیا برندهای مشهور جهان برای تولید ایمپلنت‌های دندانی در ایران در دسترسند؟

برندهای مختلفی هستند که سالیان بسیاری توسط جراحان دندانپزشک فعال در ایران استفاده می‌شوند و کیفیت آن‌ها کاملاً ثابت‌شده است. در حالی‌که برخی شرکت‌ها محصولات با کیفیت پایین را روانه بازار می‌کنند و عده‌ای دندان‌پزشکان برای کاهش هزینه‌ها این دسته از برندها برمی گزینند. پس دندانپزشکی که کیفیت کار خود را اولویت قرار دهد تحت هیچ شرایطی از محصولات درجه پایین بازار استفاده نمی‌کنند و مهم‌ترین فاکتور در تعیین موفقیت کاشت دندان را در انتخاب برند اولویت قرار می‌دهد. از جمله برندهای پرطرفدار در کشورمان برای کاشت دندان می‌توان به برندهای آمریکایی مانند زیمر بیومت، تری آی و برندهای دیگر کشورها مانند اشترامن، است را، زایو و… اشاره کرد.

سؤالات متداول

بهترین برند ایمپلنت در دنیا کدام است؟

از معروف‌ترین برندهای دنیا می‌توان به استرومن و نوبل بیوکر اشاره کرد. همچنین برند زیمر نیز میان علاقه‌مندان جایگاه ویژه‌ای دارد.

دلیل اصلی تفاوت قیمت میان برندهای ایمپلنت دندان چیست؟

اصلی‌ترین تفاوت قیمت میان برندهای ساخت ایمپلنت، کیفیت و متریال انتخابی است. هر چقدر کیفیت بیشتر و نام برند پرآوازه تر، قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

چرا نباید از ایمپلنت‌های ارزان استفاده‌کرد؟

زیرا کاشت دندان تحت شرایط سختی انجام می‌شود و برای بهره‌مندی از آن همانند دندان طبیعی بهتر است از بهترین برندها استفاده کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۵ / ۵. تعداد آرا: ۱۰۹

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

واتساپ کلینیک

هر لحظه با ما در تماس باشید

اینستاگرام کلینیک

در جریان داغ ترین ها باشید

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد 7