درمان خانگی دندان درد با ۱۸ راهکار موثر

درمان خانگی دندان درد با ۱۸ راهکار موثر
۳.۴
(۶۱۴)

برای همه‌ی ما پیش آمده که شب هنگام خواب دندان‌ درد به سراغمان بیاید و به هر دلیلی دسترسی به دندانپزشک نداشته باشیم. اینجاست که به سراغ درمان خانگی دندان درد می‌رویم تا بعدا بتوانیم به دندانپزشکی مراجعه کنیم و درمان اساسی را انجام دهیم. در این مقاله ۱۸ درمان خانگی دندان درد را به شما معرفی می‌کنیم.

پوسیدگی‌ها، فیلینگ‌های سست، دندان ترک‌خورده، آبسه دندان (عفونت در خط لثه) یا وضعیت سینوسی همگی می‌توانند دندان درد وحشتناکی را به‌وجود آورند. راه حل بارز هر نوع دندان درد قطعأ مراجعه به دندانپزشک در سریع‌ترین زمان ممکن است. هرچند اگر بلافاصله نتوانید به دندانپزشک مراجعه کنید ممکن است مجبور شوید مقداری درد را تحمل کنید. نکات زیر می‌توانند به شما در تسکین دندان‌ درد کمک کنند تا زمانی که به دندانپزشکی مراجعه کنید.

۱. روغن میخک

درمان خانگی دندان درد - روغن میخک

در اینجا یک روش درمانی ساده برای دندان درد وجود دارد! میخک یک روش درمانی سنتی برای بی‌حسی اعصاب است. ترکیب شیمیایی اصلی این ادویه اوژنول است، یک ماد‌ی بی‌حس کننده‌ی طبیعی. اما روغن میخک باید با دقت مورد استفاده قرار گیرد. ریختن روغن روی ناحیه‌ی دردناک می‌تواند درد را بدتر کند اگر آن را بر روی بافت لثه‌ی حساس یا بر روی زبان خود بریزید. در عوض، دو‌قطره روغن میخک را روی یک توپ نخی بریزید و آن را در مقابل دندان خود قرار دهید تا درد تسکین پیدا کند. یا می‌توانید از کمی میخک پودر شده استفاده کنید یا یک میخک کامل را روی دندان قرار دهید. گل میخک را کمی بجوید تا روغن آن آزاد شود و آن را تا نیم‌ساعت یا تا زمانی که درد فروکش کند بر روی محل درد نگه دارید.

۲. خمیر زنجبیل کاین (فلفل قرمز)

درمان خانگی دندان درد - خمیر زنجبیل-کاین (فلفل قرمز)

قسمت‌های مساوی از این دو ادویه‌ی تند را با آب کافی مخلوط کنید تا یک خمیر بدست بیاید. یک توپ کوچک پنبه را به اندازه کافی در خمیر بچرخانید تا همه‌ جای آن را فراگیرد، سپس در حالی که آن را از لثه و زبان خود دور می‌کنید، بر روی دندان خود قرار دهید. آن را تا زمانی که درد از بین برود نگه دارید – یا تا زمانی که بتوانید آن را تحمل کنید (احتمال دارد که سوزش داشته باشد). همچنین می‌توانید این ادویه‌ها را جداگانه امتحان کنید زیرا هر دو ضد‌درد قوی هستند. ماده اصلی شیمیایی کاین – کپسایسین- به جلوگیری از رسیدن پیام‌های درد به مغز کمک می‌کند.

۳. مقداری آب نمک غرغره کنید

درمان خانگی دندان درد - آب نمک

با یک قاشق چای‌خوری نمک حل شده در یک فنجان آب جوش می‌توانید یک دهانشویه‌ی ضد‌درد درست کنید که باعث شسته ‌شدنِ ذرات باقی‌مانده‌ی تحریک کننده می‌شود و به کاهش تورم کمک می‌کند. حدود ۳۰ ثانیه آن را غرغره کرده و سپس تف کنید. آب نمک ناحیه‌ی اطراف دندان را تمیز می‌کند و مایعاتی که باعث تورم می‌شوند را بیرون می‌آورد. این روش درمانی را هر چند وقت یک‌بار تکرار کنید. این کار برای تسکین دندان درد ساده به نظر می‌رسد، اما موثر است!

۴. چای را امتحان کنید

درمان خانگی دندان درد - چای نعناع

چای نعناع عطر و طعم خوب و قدرت بی‌حس کننده‌ای دارد. یک قاشق چای‌خوری برگ نعناع خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید و به مدت ۲۰ دقیقه بخیسانید. بعد از خنک‌شدن چای، آن را در دهان خود غرغره کرده و سپس تف کنید یا قورت دهید. همچنین، تانین‌های موجود در چای سیاه قوی با کاهش تورم به کاهش درد کمک می‌کند. برای استفاده از این داروی مردمی، یک کیسه چای مرطوب و گرم را در مقابل دندان آسیب دیده قرار دهید تا به طور موقتی درد را تسکین دهد.

۵. با هیدروژن پراکسید شستشو دهید

درمان خانگی دندان درد - هیدروژن پراکسید

برای کمک به از بین‌بردن باکتری‌ها و رفع برخی ناراحتی‌ها، محلول هیدروژن پراکسید ۳% را غرغره کنید. این کار می‌تواند به صورت تسکین موقت دندان درد کمک کند اگر با تب و طعم ناخوشایند در دهان همراه باشد (هر دو نشانه‌ی عفونت هستند)، اما مانند سایر راه‌حل‌های ضد دندان درد، تا زمانی که به دندانپزشک مراجعه کنید و منبع عفونت را از بین ببرد، می‌توانید از این اقدام متوقف‌کننده استفاده کنید. محلول هیدروژن پراکسید فقط برای شستشو است. آن را تف کنید، سپس چندین بار با آب ساده بشویید.

۶. آن را منجمد کنید

درمان خانگی دندان درد - منجمد کنید

در اینجا یک درمان محبوب دندان درد وجود دارد! یک قالب یخ کوچک را درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید، یک پارچه نازک را به دور کیسه بپیچید و حدود ۱۵دقیقه آن را روی دندانِ دردناک بمالید تا اعصاب بی‌حس شود. از طرف دیگر، می‌توانید این کیسه یخ را روی گونه و بالای دندانِ دردناک قرار دهید. همچنین، طبق فرهنگ عامه، اگر دست خود را با یک قالب یخ ماساژ دهید، این کار می‌تواند به تسکین دندان درد کمک کند. هنگامی که اعصاب انگشتان شما سیگنال‌های «سرما» را به مغز شما ارسال می‌کنند، ممکن است سیگنال‌های درد از دندان شما را نادیده بگیرند. کافی است یک مکعب یخ را در یک پارچه‌ی نازک پیچیده و آن را در ناحیه‌ی گوشتی بین انگشت شست و انگشت سبابه ماساژ دهید.

۷. آن را با مر (نوعی صمغ) بشویید

درمان خانگی دندان درد - با مر (نوعی صمغ) بشویید

همچنین می‌توانید دندانِ دردناک را با یک تنتور مر (نوعی صمغ) بشویید. اثرات منقبض‌کننده به کاهش التهاب کمک می‌کنند و مر به مزایای کشتن باکتری‌ها می‌افزاید. یک قاشق چای‌خوری پودر مر را در دو فنجان آب به مدت ۳۰ دقیقه بجوشید. آن را صاف کنید و بگذارید خنک شود. یک قاشق چای‌خوری محلول را در نصف فنجان آب پنج تا شش بار در روز غرغره کنید.

۸. از سرکه و کاغذ قهوه‌ای استفاده نمایید

یک درمان دیگر با خیساندن یک تکه‌ی کوچک کاغذ قهوه‌ای (از کیسه مواد غذایی یا کیسه ناهار) در سرکه و پاشیدن فلفل سیاه در یک طرف آن و نگه داشتن آن بر روی گونه انجام می‌شود. حس گرم‌شدگی روی گونه‌ی شما ممکن است حواس‌تان را از درد دندان‌تان پرت کند.

۹. با ابزار مناسب مسواک بزنید

درمان خانگی دندان درد - مسواک بزنید

از یک خمیردندان که «برای دندان‌های حساس» طراحی شده استفاده کنید. اگر با آب رفتن لثه مشکل دارید، این روش می‌تواند درد زیادی که احتمالاً ناشی از مصرف غذاهای گرم یا سرد است را برطرف کند. هنگامی که لثه‌ها آب می‌روند، عاج زیر سطح مینای دندان شما قرار دارد و این ماده به شدت حساس است. برای نجات بافت لثه و جلوگیری از کوچک شدن بیشتر، از یک برس (مسواک) نرم استفاده کنید.

۱۰. ترک را با آدامس بپوشانید

درمان خانگی دندان درد - ترک را با آدامس بپوشانید

اگر دندان شکسته شده یا پر کرده دارید، می‌توانید با پوشاندن ناحیه‌ی دردناک با یک آدامس نرم شده، مقداری از درد را تسکین دهید. این ممکن است با یک فیلینگ سست نیز کار کند تا بتواند آن را در محل خود نگه دارد تا زمانی که به دندانپزشک مراجعه کنید. برای جلوگیری از درد بیشتر، از جویدن چیزی با آن دندان خودداری کنید تا زمانی‌که بتوانید آن را ترمیم کنید.

۱۱. فشار اعمال کنید

درمان خانگی دندان درد - فشار اعمال کنید

روش طب سوزنی را امتحان کنید تا سریع دندان درد متوقف شود. با انگشت شست خود، نقطه‌ی پشت دست دیگر خود را فشار دهید که پایه‌ی انگشت شست و انگشت اشاره شما در آن قرار دارد. برای حدود دو دقیقه فشار وارد کنید. این امر به آزادسازی اندروفین‌ها یعنی هورمون‌های خوب مغز کمک می‌کند. (در صورت باردار بودن، محدودیت‌هایی وجود دارد.)

۱۲. سیر

درمان خانگی دندان درد - سیر

برای هزاران سال، خواص درمانی سیر شناسایی شده و در این زمینه مورد استفاده قرار گرفته است. نه تنها سیر باکتری‌های مضری که منجر به تشکیل پلاک دندان می‌شوند را می‌کشد، بلکه همچنین می‌تواند به‌عنوان یک تسکین‌ دهنده‌ی درد نیز استفاده شود. برای استفاده از آن، یک دانه سیر را له کنید تا یک خمیر بدست بیاید و آن را بر روی ناحیه‌ی درد قرار دهید. همچنین می‌توانید مقدار کمی نمک نیز به آن اضافه کنید. یا می‌توانید یک حبه سیر تازه را به آرامی بجوید.

۱۳. عصاره‌ی وانیل

درمان خانگی دندان درد - عصاره‌ی وانیل

عصاره‌ی وانیل حاوی الکل است که به تسکین درد کمک می‌کند. خواص آنتی اکسیدانِ اثبات شده‌ی آن نیز به‌عنوان یک التیام‌دهنده‌ی موثر عمل می‌کند. برای استفاده از آن، مقدار کمی از عصاره‌ی وانیل را بر روی انگشت‌تان یا روی یک توپ نخی بمالید. آن را مستقیمأ بر روی محلِ درد اعمال کنید و این کار را چندین بار در روز انجام دهید.

۱۴. برگ‌های گواوا

درمان خانگی دندان درد - برگ‌های گواوا

برگ‌های گواوا دارای خواص ضد‌التهابی هستند که می‌توانند به بهبود زخم کمک کنند. آنها همچنین دارای فعالیت ضد‌میکروبی هستند که می‌تواند به مراقبت از دهان کمک کند.

برای استفاده از آن، برگ‌های تازه‌ی گواوا را بجوید یا برگ‌های گواوای خرد شده را به آب‌جوش اضافه کنید تا تبدیل به یک دهانشویه شود.

۱۵. گندم

درمان خانگی دندان درد - گندم

گندم دارای خواص درمانی بی‌شماری است و در صورت مصرف برای داخل بدن می‌تواند جهت ترمیم بدن از داخل موثر باشد. گندم می‌تواند التهاب در دهان شما را تسکین دهد و از عفونت‌ها جلوگیری کند. محتوای کلروفیل بالای آن همچنین می‌تواند با باکتری‌ها مقابله کند.

برای استفاده از آن، به‌سادگی از آب گندم به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

 

۱۶. از یک کیسه آب‌ گرم استفاده کنید

درمان خانگی دندان درد - از یک کیسه آب‌گرم استفاده کنید

با گذاشتن یک کیسه آب‌ گرم در کنار فک می‌توانید درد را کاهش دهید. اگر کیسه آب‌ گرم ندارید، می‌توانید با پر کردن یک جوراب تمیز با برنج و گره‌زدن انتهای آن، چنین کیسه‌ای را تهیه کنید. سپس جوراب پر از برنج را درون مایکروویو قرار دهید و برای چند دقیقه آن را گرم کنید. گرمای حاصل از این کیسه به قطع سیگنال‌های درد از دهان به مغز کمک می‌کند.

۱۷. طب سوزنی را امتحان کنید

درمان خانگی دندان درد - طب سوزنی

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که طب سوزنی با آزاد شدن اندورفین بدن می‌تواند دندان درد را کاهش دهد. نقاط کلیدی خاصی روی بدن وجود دارد که تصور می‌شود با درد دهان در ارتباطند. اگر می‌خواهید طب سوزی را امتحان کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نقاط، در منابع معتبر اینترنتی تحقیق کنید.

۱۸.دهانشویه‌ی آویشن خانگی را امتحان کنید

درمان خانگی دندان درد - دهانشویه‌ی آویشن خانگی

آویشن دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد‌باکتریایی قدرتمندی است. برای کاهش علائم دندان درد می‌توانید چند قطره از اسانس آویشن را به آب اضافه کرده و یک دهانشویه درست کنید. همچنین می‌توانید اسانس آویشن را با چند قطره آب تمیز رقیق کرده و آن را به یک توپ پنبه‌ای اضافه کنید. سپس آن را روی ناحیه‌ی آسیب دیده بمالید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۴ / ۵. تعداد آرا: ۶۱۴

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه در"درمان خانگی دندان درد با ۱۸ راهکار موثر"

 1. مهسا

  من دندونم خیلی درد میکنه.یکم‌نمک رو داغ داغ میکنم میریزم رو پارچه میزارم رو دندونم اما خوب نمیشه.
  از دندون پزشکی هم میترسم چیکار کنم.لطفا جواب بدین

 2. Zahra

  سلام من الان یک ماه دندادن درد دارم هرچی قرص و راه کار های خونگی انجام دادم اما نشد چیکار کنم

 3. مهسا

  من دندونم خیلی درد میکنه مجبور شدم روغن ترمز ماشین بهش بزنم کاملا ساکت شد آیا ممکنه عصب از بین رفته باشه

 4. امیرحسین

  سلام
  ببخشید من دندان درد شدید دارم
  دکتر بهم گفته باید عصب کشی کنم
  الان نمیتونم عصب کشی کنم
  باید چکار کنم برای ۳ ۴ روز آرام بشه

 5. ناشناس

  سلام ، من چای کیسه ای رو داخل آب ملایم کردم و روی دندانم که درد میکرد گزاشتم جواب داد.

 6. 22

  سلام من این روش رو استفاده کردم جواب داد
  از دارو خانه پماد دنتول خریدم و روی خمیر دندان زدم و مسواک زدم سریع دردش اروم شد امتحان کنید البته دنتول تو جعبه دوتا پماد داشت یکی واس خمیر دندون یکیم واس دندون ک مستقیم ردش قرار میگیره

 7. M

  سلام
  دندون مادرشوهرم درد میکنه دندون عقلش هم هست بخ بخ داره میمیره از دندون درد چکار کنه¿¿
  لطفا ج بدید

 8. Ayyob

  سلام
  من دندان هام رو یک بار درست کردم ولی هنوز هم خیلی درد می‌کنند چکار کنم
  ارتودنسی هم میخاد
  لطفاً زود جواب بدین

 9. زهرا بیدادی

  سلام من یه چند روزی هست که دندونم خیلی درد می کنه ؛ به همراهش سر و گوشمم خیلی درد می کنه. راه حل شما چیه؟ چی کار کنم؟

 10. زهرا

  سلام من دوتا از دندونام دوسمت مخالف دهنم نیاز به عصب کشی داشت یکیشو دو روز پیش درست کردم دکتر انتی بیوتیک نوشت از زمانی که شروع کردم به مصرف انتی بیوتیک این یکی دندونم به شدت درد گرفته و اصلا آروم نمیشه هر روشی امتحان میکنم

 11. Mahdi

  واقعاً گذینه ۱۱خیلی تاثیر گذار هست شما هم
  امتحان کنید

 12. نجمه

  سلام من آخرین دندون سمت چپ بالا درد خیلی زیادی داره و اوضاعش خیلی بده آیا باید بکشمش یا عصب کشی ؟ و اگر این دندان رو بکشم جایگزین اون دندانی در میاد من ک سنم ۲۴ هست

 13. محمد

  سلام ببخشید دندان درد بنده ۳ روز مداوم ادامه داره چکار باید بکنم تا دردش کم بشه؟

 14. فاطمه

  سلام دندان شیری من خیلی درد میکند چکار کنم ؟

 15. گمنام باشم

  هرکاری میکنم دندون دردم خوب نمیشه

 16. Fafa

  سلام من از درد ندون یم سمت صورتم درد میکنه حس میکنم الانه ک صورتم از وسط دو نیم بشه باید چکار کنم

 17. Rozh

  سلام وقتتون بخیر
  من لثه روی دندون عقلم چند روزه خواب و خوراکه ازم گرفته عفونت هم داره برای عفونت دارم قرص مصرف میکنم بعدش به دندون پزشک مراجعه کنم اما ۳روزه دردش آروم نمیگیره تروخدا بگین چیکار کنم هر کاری که گفته شده رو امتحان کردم

 18. M....

  اقا من همه اینارو امتحان کردم نشد چیکار کنم؟!

 19. F

  سلام الان پنج روزه دندان نیش و دندان پیش خیلی درد میکنن حتی آب میخورم تیر میکشه همه چی هم امتحان کردم ولی فایده نداره دارم میمیرم از درد

 20. ایدین

  سلام
  من دندانم پر ولی درد می کنه چه باید استفاده کنم

 21. S.S

  من یه پنبه آغشته به عرق نعنا روی دندون گذاشتم خوب شد.روش خوبیه

 22. محسن

  سلام
  من دندانم شکسته و درد میکنه چی کار کنم

 23. صادق

  یکم آبلیمو با نمک قاطی کرده ویکمدپنبه آغشته بهش کنید وبزارید رو جای درد ولی سعی کنید آبلیمو تو یخچال نباشه گرم تر بهتره

 24. bluemoon

  ابنمک و خیلی چیزارو امتحان کردم اروم نمیشد خودسر یکاری کردم ولی جواب گرفتم (روی یه تیکه پنبه الکل یا اگر نبود ادکلن بزنید و بزاریم بینی دندانتان تلخه مزه میشه دهانتون اب دهانتونو خالی کنید اما بسرعت درد اروم میشه)

 25. عيسی

  سلام.من در روستا زندگی میکنم و امکاناتی نیست درد دندون شدم یه کم تلف (قره قروت) گذاشتم روش ساکت شد

 26. یاسین

  سلام و خسته نباشید ۲روز پیش آبریزش بینی دادم تا همین دیشب بعد یه گز خوردم یه ذره به دندونم فشار اومد الان اومدم تو سایت شما آب نمک قرقره کردم نمک رو تو دندونم پر کردم ولی خیلی رو مخه درد میکنه یه لیوان چای پونه دم کردم خوردم باز دردش داره دارم میمیرم

 27. حمیدرضا

  سلام.لسه دندان آسیاب پایین چپ دهانم درد میکنه و داره در میاد.آیا این درد طبیعیه؟

 28. ناشناس

  سلام بنده بر اساس ضربه دندانم درد گرفته و مقداری قسمت لپم ورم کرده و درد دارد میشه ازتون بپرسم که چه چیزی باید بخورم یا انجام بدم؟

 29. حامد

  سلام ممنونم مقالتون خیلی به دردم خورد فقط یه چیزی من ۱۴ سالمه چند روز دندونم خیلی درد میکرد رفتم دندون پزشکی که اونو بکشه ولی دندون پزشک گفت که چرک کرده سه تا قرص داد گفت سه روز دیگه بیا بکشم من وقتی اون قرص ها رو می‌خوردم شکم درد خیلی وحشتناک می‌گرفتم منم نخوردم آیا اگه برم دندون پزشکی چرکم برطرف شده یا باید اون دارو هارو بخورم

 30. Ani

  واقعا مرسی از شما از دندون درد داشتم میمردم خیلی خوب بود
  خدا از شما راضی باشه

  • Reza

   سلام
   دندون عقلم درد میکنه رفتم پر کنم دکتر گفت دندون عقل خوب عصب کشی نمیشه گفت اگه پر کنی بدن درد میگیره ممنون میشم راهنمایی کنید چکار کنم

   • سلام
    باید حضوری معاینه بشید، اگر روبروی دندان عقل دندان نداشته باشید و دندان قبل از عقل را داشته باشید ارزش عصب کشی را نداره و بهتره کشیده بشه ولی اگر نه با معاینه حضوری بهترین طرح درمان به شما داده خواهد شد

 31. مهدیه

  الان از درد دارم میمیرم
  دندان بالا سمت راستم درد میکنه
  از پایین هم دندان عقلم در میاد
  نمیدونم کدومش درد میکنه و میزنه به کدوم😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑😑

 32. وحید

  بابا دست خوش روش ۱۱ رو انجام دادم دندان دردم سریع خوب شد، خیلی ممنون

 33. مهدی

  یک حبه سیر را اگر پوست کنیم و در گوش بگذاریم، دندان درد ما خوب می شود. رابطه بین گوش و دهان مستقیم است

 34. مهندس عمران

  سلام وقت بخیر
  نصف شب دندان ام شروع به درد شدید کرد و با مراجعه به داروخانه‌ شبانه روزی اسپری مسکن رو گرفتم زدم و درد رفع شد.
  البته ناگفته نماند که این مورد هم قبلا پیش می آمده ولی نه به این شدت.
  حالا با این شرایط لازمه به دندانپزشک مراجعه کنم یا نه؟

 35. کلانتری

  سلام، دندون های من بعد از پر شدن با مواد،چه پوسیدگی بوده چه عصب کشی، تا چند مدت بدجور درد میگیره،هیچ فشاری نباید بهشون‌ بیاد مثل جویدن،به سرما و گرمای معمولی حساسه و ریشه اش هم درد ناکه. چطور میتونم ازتون مشاوره بگیرم؟

 36. لاله

  واقعا عالیه

 37. سيد مصطفي شالباف

  مطالبتون به ررز و خوب بود
  🌷🌷
  تشکر

 38. سامان

  آب یخ معجزه کرد ممنون از شما داشتم میمردم

 39. حامد بامری

  من از روش خمیر فلفل زنجبیل استفاده کردم جواب نداد

 40. Army

  باز هم ممنون امیدوارم جواب بده

 41. مهدی

  من از روشهای شما استفاده نکردم ولی یه تیکه کوچک تریاک گذاشتم تو دندان خالی دردم فعلا قطع شده تا فردا برم دندان پزشکی

 42. رضا عطار

  ممنونم از مقاله ی خوبتون

  • با سلام
   امیدواریم که مطالب برای شما مفید باشد

  • دنیز

   خدا خیرتون بده من نمیتونستم بخوابم از دندون درد روش ۱۱ ام رو انجام دادم چون تو اون ساعت تنها روشی بود که میتونستم انجام بدم و واقعا کار کرد کامل قطع نشد ولی خیلی کم شد واقعا از اینکه این اطلاعات و گذاشتین ازتون ممنونم🙏🏼🙏🏼❤

 43. طاهر

  اگر این سایت نبود من از دندان درد میمردم ولی با این روش ها دندان درد من تموم شد

 44. الناز شاکردوست

  بسیار عالی و مفید بود

 45. محقق درمان درد

  ممنونم از مقاله ی خوبتون عالی بود

 46. Mmmm

  بهترین راه موقت برای درد دندون فشار آب زیاده که باید ولرم باشه و روی محل با فشار قوی گرفته بشه البته که خوب میشه

 47. زهرا

  سلام
  یه دندونم شکسته و در کنارش دندون عقل در میارم
  ایا اون دندونم ک شکسته عفونت کرده یا دندون عقل درد میکنه واونم درگیر کرده؟
  روز قبلش سرد وگرم باهم خوردم.

 48. مهتاب

  خرما سفت رابجوید دندانتان فورا ساکت میشود

دیدگاه‌های تازه‌تر »

دیدگاه خود را بنویسید

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

واتساپ کلینیک

هر لحظه با ما در تماس باشید

اینستاگرام کلینیک

در جریان داغ ترین ها باشید

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد 7