درمان عفونت دندان در خانه

درمان عفونت دندان با ۱۰ روش خانگی موثر
۳.۴
(۲۲۲۴)

عفونت دندان چیست؟

آنچه به عنوان عفونت دندان شناخته می شود در واقع تجمع باکتری ها در ناحیه دهان و دندان است که منجر به تخریب و آسیب دندان می شود. این مشکل بصورت ناگهانی بروز نمی کند. در شرایطی که فرد دارای دندان پوسیده باشد و برای درمان آن اقدام نکند رفته رفته ناحیه مرکزی دندان به نام پالپ از بین رفته و ملتهب می شود. با گذشت زمان پالپ دندان درگیر عفونت شده و در نهایت بافت های مجاور را نیز درگیر و عفونت دندان بروز می کند. وقتی میزان پوسیدگی دندان پیشرفته شود و به ریشه دندان نفوذ کرد دندانپزشک ناگزیر به درمان ریشه دندان و استفاده از روش عصب کشی دندان است.

در صورت بی توجهی به درمان عفونت دندان، این عفونت می تواند همه بدن را درگیر کند.

عفونت ریشه دندان

چه زمانی عفونت تبدیل به آبسه میشود

آبسه دندانی، که در عرف به عفونت دندانی که دچار تورم و درد شدید است آبسه گفته می شود. یکی از مشکلاتی است که عمدتا افراد در اثر پیشرفت عفونت دندان با درد و ورم زیاد در ناحیه دندان، به دندانپزشکی مراجعه می کنند. البته عمده افراد عفونت دندان را با عفونت لثه اشتباه می گیرند. آنچه باعث آبسه می شود عفونت لثه ها است، ایجاد کیست های عفونی در ناحیه ریشه دندان و استخوان فک مشکلاتی است که به دلیل بی توجهی به درمان ایجاد میشود، که از آن نیز  با عنوان آبسه نیز یاد می شود.

این آبسه ها، در واقع کیست های عفونی هستند که در ناحیه استخوان فک و ریشه دندان ها بروز می کند. هر چه بیمار دیرتر برای درمان مراجعه کند پیشرفت عفونت دندان روند درمان را سخت و طولانی تر می کند. به طوری که ممکن است به انجام جراحی دندان یا جراحی لثه بینجامد.

عفونت پالپ و آبسه دندان

 

در هنگام بروز آبسه دندان ممکن است در شرایطی مانند قرنطینه خانگی در زمان کرونا باشید و دسترسی به دندان پزشکی برای شما ساده نباشد از این رو درما‌ن‌ عفونت دندان به روش خانگی می‌تواند یک اقدام مفید باشد تا شما را از شر دندان درد خلاص کند. در این مقاله شما را با درمان عفونت دندان با ۱۰ روش خانگی کاربردی آشنا خواهیم کرد.

برای جلوگیری از آبسه دندان بهتر است هر ۶ ماه یکبار برای معاینه پوسیدگی دندان به پزشک مراجعه کنید. این اقدام در کنار کمک به حفظ دندان ها هزینه درمان پوسیدگی سحطی بسیار کم تر از  با درمان عفونت دندان و عصب کشی است که دیر یا زود دچار آن خواهید شد.

عواملی که باعث عفونت دندان می شود و راه های پیشگیری از آن

عفونت دندان بیماری است که به علت پوسیدگی دندان ها ایجاد می شود. عواملی که می تواند عفونی شدن دندان ها را به همراه داشته باشد دور از ذهن نیستند. عدم رعایت برخی توصیه های بهداشتی در نگهداری سلامت دندان ها می تواند به سادگی فرد را درگیر مشکلات دهان و دندان و عفونت های دندانی کند. مهمترین عواملی که باعث بروز عفونت دندانی می شود عبارتند از

 1. بروز عفونت دندان در اثر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان در مسواک زدن حداقل روزی ۲ مرتبه و استفاده از نخ دندان بعداز هر وعده غذایی
 2. خشکی دهان در افراد مسن
 3. تنفس دهانی که منجر به خشکی دهان و تشدید روند پوسیدگی دندان ها
 4. آسیب به سطح دندان (ضربه به دندان)
 5. عدم رسیدگی به درمان دندان های پوسیده
 6. استفاده زیاد از خوراکی های شیرین و نوشیدنی های گازدار

دندان عفونت کرده و عوامل آن

همیشه گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است. این موضوع برای پیشگیری از عفونت دندان نیز صدق می کند. مهمترین پیشنهاداتی که می تواند از بروز پوسیدگی و عفونت در دندان ها پیشگیری کند راهکارهای بهداشتی است که همواره افراد را برای رعایت بهداشت دهان و دندان تشویق می کند.

انواع عفونت های دهان و دندان

عفونت های دندانی انواع مختلفی دارند که پس از معاینه توسط متخصص می تواند راهکارهای درمانی مختلفی را به همراه داشته باشد. از آنجا که بروز علائم عفونت دندان در طولانی مدت ایجاد می شود از همین رو نمی توان به طور قطع یک راه درمان برای آن معرفی کرد. از همین رو همواره توصیه ها برای درمان عفونت دندان بر مراجعه به دندان پزشک تاکید دارد. در ادامه به انواع مختلف عفونت دندان اشاره می کنیم:

   ۱. پریکورونیت:

این نوع عفونت به دلیل تجمع ذرات غذا و باکتری ها روی دندان عقل و نفوذ به لثه ایجاد می شود.

   ۲. پالپیت :

این عفونت زمانی بروز می کند که پوسیدگی به عصب دندان رسیده و موجب التهاب پالپ دندان شده است. ترومای دندان یا ضربه به دندان ها نیز می تواند علائم پالپیت را نشان دهد.

   ۳. ژنژیویت :

این نوع عفونت ناشی از تجمع تارتار دندان بوده و التهاب لثه ها را به همراه دارد. در صورتی که این بیماری درمان نشود می تواند منجر به بیماری مزمن و در نهایت از دست رفتن دندان شود.

   ۴. ترومای دندان :

ضربه به دندان ها و آسیب دیدن آن می تواند شکستگی، لق شدن یا ترک خوردن دندان را به همراه داشته باشد. با بررسی میزان آسیب و نیز معاینه دندان برای پیشگیری از بروز عفونت به سرعت از سوی دندان پزشک درمان می شود. در صورتی که آسیب به سطح دندان واقع در بالای لثه باشد دندان پزشک اقدام به ترمیم دندان می کند.

 

علائم اصلی نشان دهنده ی بروز عفونت دندان

باد کردن صورت بر اثر عفونت دندان

اگرچه دندان ها به مرور زمان درگیر عفونت می شوند، با این وجود عفونت دندان همراه با علائم و نشانه هایی است که به فرد مبتلا هشدار می دهد که هر چه سریع تر برای درمان اقدام کند.

عمده ترین علائم عفونت دندان عبارتست از:

 1. درد در دندان آسیب دیده: بسته به میزان پیشرفت پوسیدگی و آسیب دندان، فرد دچار دردهای منقطع می شود. در صورت پیشرفت عفونت این درد بصورت مداوم و ضربانی بوده و فرد از شدت درد شکایت دارد. این درد حتی با مصرف مسکن نیز بهبود پیدا نمی کند.
 2. تغییر رنگ دندان: دندان آسیب دیده به طور ظاهری رنگ تیره تری نسبت به دیگر دندان های شما پیدا می کند و لثه آن نیز ملتهب و قرمز می شود.
 3. درد گوش یا گردن و فک دندان آسیب دیده: درد بروز کرده در اثر دندان درگیر عفونت می تواند فراتر از دندان بوده و به نواحی دیگر مثل گوش، فک یا گردن نیز سرایت می کند. این نوع درد بیشتر مربوط به دندانهای پشتی است.
 4. پیشرفت درد در زمان خواب: افرادی که دچار عفونت شدید دندان هستند، پس از تماس دندان با ماده غذایی احساس درد شدیدی به آن ها دست می دهد، به طوری که این درد به صورت مدام بوده و حتی باعث اختلال در خواب آن ها می شود.
 5. حساس شدن ناحیه دهان: در شرایطی که دندان بسیار حساس شده و به آستانه درد شدید رسیده فرد از باز کردن دهان و خوردن و آشامیدن عاجز می شود.
 6. حساسیت دندان به دمای غذاهای سرد یا گرم: وقتی میزان پوسیدگی و خرابی دندان ها پیشرفت کرده و به ریشه دندان ها رسیده  باشد، از اولین علائم می توان به حساسیت دندان ها به خوراکی ها و نوشیدنی های سرد و گرم اشاره کرد.
 7. ورم ناحیه دندان آسیب دیده: وقتی عفونت دندان پیشرفت کند، در نواحی استخوان فک و ریشه دندان کیست های عفونی ایجاد می شود که این کیست یا آبسه همراه با ورم در ناحیه دندان آسیب دیده است.
 8. بوی بد دهان: یکی از علل اصلی بوی بد دهان، عفونی شدن دندان ها است. اگر تا پیش از این با مشکل بوی بد دهان مواجه نبوده اید لازم است به سرعت برای معاینه دندان های خود به دندان پزشک مراجعه کنید. بهترین راه های رفع بوی بد دهان را اینجا بخوانید.
 9. حس طعم ناخوشایند در دهان: بوی بد ناشی از عفونت دندان در ناحیه دهان، حس تلخی صبحگاهی را در فرد ایجاد می کند.

چه زمانی باید نگران سرایت عفونت دندان به قسمت‌های دیگر بدن شد؟

وقتی میزان عفونت دندان آسیب دیده پیشرفت کرده باشد علائم دیگری علاوه بر علائم فوق خود را نشان می دهد. علائمی مثل سردرد و خستگی، سرگیجه، تب و برافروختگی صورت، لرز، تعریف، تورم در ناحیه دهان، عدم توانایی فرد در بلع به علت ورم، افزایش ضربان قلب، اسهال و استفراغ….

در کنار همه علائمی که می تواند هشداری برای پیگیری درمان باشد، بروز تب یکی از  مهمترین علائم است که نمی توان به سادگی از کنار آن گذشت. بروز تب نشان می دهد که عفونت دندان به سایر قسمت های بدن سرایت کرده است.

تشدید تب می تواند تنفس را برای فرد بیمار سخت کند و در نهایت استفراغ و تشنج را به همراه داشته باشد.

چه زمانی باید نگران سرایت عفونت دندان به قسمت‌های دیگر بدن شد؟

 

بهترین راه های کاهش فوری درد عفونت دندان در خانه

در مواردی که مشکل دندان پوسیده حاد نشده علائم حاد بروز نکرده راهکارهای موقتی برای تسکین درد موقت ارائه می شود:

 • استفاده از مسکن (بهترین مسکن برای دندان درد )
 • عدم تماس دندان با خوراکی های سرد و گرم
 • عدم استفاده از خوراکی های شیرین
 • عدم استفاده از دندان آسیب دیده
 • استفاده از غذاهای نرم و ولرم

درمان عفونت دندان در خانه

دندانی که درگیر عفونت شده طبیعتا نیاز به درمان های پیشرفته با تجویز و تشخیص دندان پزشک دارد. اما تا زمان مراجعه به دندانپزشکی می‌توان از چند روش برای کاهش تسکین درد استفاده کرد:

 1. استفاده از مسکن
 2. استفاده از آنتی بیوتیک سبک (نکته: مصرف آتنتی بیوتیک نیازمند تجویز پزشک است)
 3. قرقره ترکیب آب ولرم و آبلیموی تازه
 4. قراردادن ترکیب عسل و سرکه روی دندان و لثه
 5. نوشیدن دمنوش گل داوودی
 6. قراردادن زنجبیل روی دندان آسیب دیده
 7. استفاده از زردچوبه روی دندان آسیب دیده
 8. شستن دهان با آب و نمک
 9. شستشوی دهان با دهان شویه
 10. استفاده از گیاهان دارویی مثل میخک، شنبلیله و…
 11. استفاده از کمپرس سرد روی صورت
 12. استفاده از جوش شیرین
 13. استفاده از ویتامین c مثل آب گریپفروت

در نظر داشته باشید که این راهکارها موقت بوده و هر لحظه ممکن است این درد به صورت دائمی زندگی فرد را مختل کند. از همین رو  عاقلانه ترین راهکار برای کاهش و رفع درد پیگیری درمان است.

۱. آبکشی با آب نمک

شستشوی دهان با آب نمک گزینه‌ای آسان و مقرون به صرفه برای تسکین موقتی دندان درد ناشی از آبسه‌ی دندان شما است. همچنین می‌تواند باعث بهبود زخم و کمک به سلامت لثه شود.

برای استفاده از این راه حل:

 1. یک دوم قاشق چایخوری نمک معمولی را با یک دوم فنجان آب گرم مخلوط کنید.
 2. دهان خود را با آب نمک بشویید. سعی کنید حداقل دو دقیقه آن را درون دهان خود غرغره کنید.
 3. آب را بیرون بریزید.

این کار را روزانه سه بار تکرار کنید.

۲. جوش شیرین

جوش شیرین یکی دیگر از گزینه‌های مقرون به صرفه برای درمان دندان آبسه شده است. حتی ممکن است همین الان مقداری در کابینت آشپزخانه‌ی خود داشته باشید. جوش شیرین برای از بین بردن پلاک در دهان بسیار عالی است. همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است.

برای استفاده از این راه حل:

 1. یک دوم قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را با یک دوم فنجان آب و یک مشت نمک مخلوط کنید.
 2. مخلوط را تا پنج دقیقه در دهان خود غرغره کنید.
 3. آن را بیرون بریزید و تا زمانی که مخلوط تمام نشده این کار را تکرار کنید.

می توانید این کار را تا دو بار در روز تکرار کنید.

۳. اسانس اورگانو

درمان عفونت دندان - اسانس اورگانو

روغن اورگانو بر گرفته از پونه کوهی، گیاهی خوشبو با طعمی تلخ و زننده خاصیت های درمانی فوق العاده ای دارد. خوشبو بودن این روغن به دلیل کارواکرول موجود در آن است، اما خاصیت ضد میکروبی بسیار قوی کارواکرول شگفتی بیشتری دارد؛ طوری که برای رفع باکتری ها و پیشگیری از بیماری های میکروبی بسیار مناسب است. همچنین پونه کوهی با ویژگی آنتی اکسیدان بسیار قوی به مبارزه رادیکال های آزاد می پردازد و باعث ایمن نگهداشتن بدن می شود.

این روغن می‌تواند به کاهش ورم و درد دندان آبسه شده کمک کند. برای جلوگیری از تحریک بیشتر، حتماً اسانس را با روغن پایه (حامل) رقیق کنید. در اینجا نحوه‌ی انتخاب روغن پایه را مشاهده می‌کنید.

برای استفاده از این راه حل:

 1. چند قطره اسانس اورگانو را با یک اونس روغن پایه مخلوط کنید.
 2. چند قطره از این مخلوط را روی یک توپ پنبه‌ای یا یک گوش پاک کن بمالید.
 3. توپ پنبه‌ای را به مدت دو تا سه دقیقه روی ناحیه‌ی آلوده نگه دارید.
 4. توپ پنبه‌ای یا گوش پاک کن را بردارید. حداقل ۱۰ دقیقه صبر کنید، سپس بشویید.

روزانه سه بار این کار را تکرار کنید.

۴. کمپرس سرد

کمپرس سرد به کاهش درد و ورم کمک می‌کند.

برای استفاده از این راه حل:

 1. قطعات یخ را در یک حوله‌ی خشک قرار دهید.
 2. کمپرس را در مقابل پوست خود در نزدیکی محل آسیب دیده نگه دارید.
 3. کمپرس برای فواصل ۱۵ دقیقه‌ای استفاده می‌شود.

این کار را می‌توانید چندین بار در روز تکرار کنید.

۵. چای شنبلیله

چای شنبلیله یکی از راه های درمان عفونت دندان در خانه

شنبلیله دارای خواص ضد باکتریایی است و سابقه‌ای طولانی به عنوان داروی خانگی برای بهبود زخم‌ها و کاهش التهاب دارد. ممکن است در غرفه‌ی ادویه در سوپر مارکت یا بصورت آنلاین در دسترس باشد.

برای استفاده از این راه حل:

 1. برای درست کردن چای شنبلیله، کافی است یک قاشق مرباخوری شنبلیله را داخل یک لیوان آب جوش بریزید و منتظر بمانید دمنوش درست شود.
 2. اجازه دهید مخلوط خنک شود.
 3. با استفاده از یک توپ پنبه، مقدار کمی از مخلوط را به ناحیه‌ی آسیب دیده بمالید.
 4. روزانه سه بار این کار را تکرار کنید.

۶. اسانس میخک

روغن میخک از زمان‌های بسیار قدیم به عنوان یک درمان طبیعی دندان درد مورد استفاده قرار گرفته است. این روغن ممکن است دارای خواص ضد باکتری و ضد‌التهابی باشد و در بسیاری از فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین به صورت آنلاین در دسترس است.
این ماده در اشکال رقیق شده و همچنین به شکل اسانس میخک بسیار غلیظ موجود است. در صورت استفاده از اسانس، آن را رقیق کنید (۳ تا ۵ قطره اسانس در یک اونس روغن پایه (حامل)).

برای استفاده از این راه حل:

 1. چند قطره روغن را روی تکه پنبه یا پد پنبه ای بریزید و آن را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید.
 2. می‌توانید با ریختن چند قطره روغن درون یک لیوان آب کوچک، دهانشویه‌ی روغن میخک درست کنید.
 3. روغن میخک را تا سه بار در روز می‌توانید استفاده کنید.

۷. اسانس آویشن

اسانس آویشن درمان خانگی عفونت دندان

روغن آویشن یکی دیگر انتخاب های رایج برای رفع باکتری و مبارزه با التهاب است. این اسانس بی نظیر توانایی رفع انگل ها را دارد و به راحتی می تواند تورم را کاهش دهد. برای تهیه این اسانس کافی است به فروشگاه های نزدیک خانه تان نگاهی بیندازید یا به صورت آنلاین سفارش دهید. اما فراموش نکنید قبل از استفاده، اسانس را با روغن پایه رقیق کنید.

برای استفاده از این راه حل:

 1. می‌توانید روغن آویشن رقیق شده را با توپ پنبه‌ای یا گوش پاک کن بر روی منطقه‌ی آسیب دیده اعمال کنید.
 2. همچنین می‌توانید با اضافه کردن چند قطره روغن آویشن رقیق شده به یک لیوان آب کوچک، یک دهانشویه درست کنید.

از روغن آویشن تا سه بار در روز استفاده کنید.

۸. پراکسید هیدروژن

یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن عفونت و باکتری های دندانی، پراکسید هیدروژن است که در سریع ترین زمان پلاک و خونریزی لثه را کاهش می دهد.

برای استفاده از این راه حل:

 1. بخش‌های مساوی از ۳ درصد پراکسید هیدروژن را با آب مخلوط کنید.
 2. محلول را در دهان خود غرغره کرده و سپس تف کنید. مطمئن شوید که هیچ مقداری از محلول را نمی‌بلعید.

می‌توانید از پراکسید هیدروژن چندین بار در روز استفاده کنید.

۹. غرغره کردن روغن

در گذشته، یکی از راهکارهای بهداشتی دهان و دندان، غرغره کردن روغن بوده که این روش در کنترل بیماری های دهان و رفع سموم لثه ها اثر بخشی عالی داشته است. همچنین برای کنترل خونریزی های لثه، بوی بد دهان و حذف باکتری ها نیز از روغن استفاده می شد که امروزه براساس مطالعات انجام شده، غرغره کردن روغن عنوان یکی از اثربخش ترین روش های درمانی عفونت اثبات شده است، اما با این حال، دلیل علمی و قطعی بر بهداشتی بودن روغن وجود ندارد.

روغن‌های مناسب برای این کار شامل موارد زیر هستند:

 • روغن نارگیل خام
 • روغن کنجد
 • روغن زیتون

غرغره کردن روغن در صبح با معده خالی توصیه می‌شود.

برای استفاده از این راه حل:

 1. یک قاشق غذاخوری روغن انتخابی خود را داخل دهان بریزید.
 2. به مدت ۲۰ دقیقه روغن را از میان دندان‌هایتان عبور دهید.
 3. روغن را بلع نکنید. روغن را درون یک سطل زباله – نه سینک – ریخته تا از گرفتگی لوله‌ها خودداری کنید.

۱۰. سیر

سیر با خواص خارق العاده و باورنکردنی ضد باکتریایی و ضدالتهابی، برای بسیاری از بیماری ها پیشنهاد می شود و به طور معجزه آسایی درد را کنترل می کند و به جنگ باکتری ها می رود.

برای استفاده از این راه حل:

 1. با خرد کردن یک حبه سیر تازه، خمیر درست کنید.
 2. خمیر را روی قسمت آلوده بمالید.

می‌توانید این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.

دارو مخصوص درمان فوری دندان درد

آنتی بیوتیک های قبل از درمان عفونت

استفاده از دارو برای عفونت دندان تنها و الزاما باید با تجویز پزشک باشد از همین رو توصیه می شود از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید. با این وجود داروهایی برای درمان عفونت دندان مرسوم است که شایع ترین آن ها عبارت است از:

 • آموکسی سیلین
 • مترونیدازول
 • آزیترومایسین
 • پنی سیلین
 • کلیندامایسین

آنتی بیوتیک ها طی ۳ تا ۷ روز پس از شروع مصرف از گسترش عفونت پیشگیری و منجر به از بین رفتن عفونت می‌شود. اینکه نوع باکتری که عامل ایجاد عفونت دندان شما شده، می تواند تعیین کننده نوع آنتی بیوتیک مورد نیاز شما باشد. همچنین به دلیل حساسیت برخی افراد به آنتی بیوتیک های قوی باید دندان پزشک خود را در جریان بگذارید.

جراحی برای درمان عفونت دندان

جراحی برای درمان عفونت دندان

در شرایطی که عفونت به ریشه دندان ها نفوذ کند می تواند علاوه بر ریشه دندان ها، لثه را نیز عفونی کند. در صورتی که این عفونت عصب های فک را درگیر کند این عفونت به راحتی به خون سرایت کرده و می تواند حیات بیمار را تحت الشعاع قرار دهد.

از همین رو در صورتی که علائم عفونت دندان را داشتند باید در سریع ترین زمان ممکن برای درمان به دندان پزشک مراجعه کنند. اگر این عفونت خود را به ریشه دندان برساند دندان پزشک از طریق عصب کشی اقدام به درمان دندان آسیب دیده می کند. در مواردی که کیست های عفونی در کنار ریشه دندان به وجود بیاید درصورتی که بعد از عصب کشی این کیست ها از بین نرود، دندان پزشک اقدام به جراحی ریشه دندان عفونی می کند. تا با خارج کردن این کیست ها مانع از سرایت این عفونت به ریشه دندان های مجاور و در نهایت عفونت خونی می شود.

در نظر داشته باشید که برای جراحی ریشه دندان لازم است به جراح مخصص دندان مراجعه کنید. چرا که در جراحی ریشه دندان لازم است لثه شکافته و نواحی اطراف دهان باز شود تا دسترسی به کیست های عفونی میسر شود و امکان تخلیه و پاکسازی این محیط وجود داشته باشد.

سوالات متداول

۱- عفونت ریشه دندان تا چه اندازه نگران کننده است؟

عفونت ریشه دندان که منجر به بروز درد شدید، تورم، تب، اسهال و استفراغ و… می شود می تواند اختلال در روند زندگی فرد ایجاد کند. هر چه علائم عفونت دندانی پیشرفته تر باشد آسیب آن نیز برای بیمار جدی تر خواهد بود. تا آنجا که بی توجهی به آن می تواند عفونت را وارد خون فرد کرده و جان او را به خطر بیندازد. از همین رو برای پیشگیری از بروز موارد حاد در صورت مشاهده علائم عفونت در دندان ها در سریعترین زمان ممکن به دندان پزشک مراجعه کنید.

۲- ریشه عفونی دندان چگونه جراحی می شود؟

متخصص دندان پزشک برای دسترسی به ریشه دندان اقدام به باز کردن لثه می کند. سپس با ابزار خاص سوزانده و سپس مجددا لثه بخیه می شود.

۳- آیا عفونت دندانی می تواند منجر به کشیدن دندان شود؟

بله. در برخی موارد که عفونت باعث ترک دندان یا از بین رفتن عاج و مینای دندان شود، درصورتی که امکان درمان کانال ریشه نباشد، دندان پزشک ناچار به کشیدن دندان آلوده می شود. در این شرایط می توان از ایمپلنت دندان برای پر کردن جای خالی دندان کشیده استفاده کرد.

۴- چقدر طول می کشد تا مصرف آنتی بیوتیک برای درمان عفونت تاثیر کند؟

حدودا ۳ تا ۷ روز طول می کشد تا آنتی بیوتیک ها عفونت را از بین ببرند.

۵- آیا راهکار خانگی هم برای پیشگیری از عفونت دندان و آبسه وجود دارد؟

بله. رعایت توصیه های بهداشت دهان و دندان مهمترین و اولویت دارترین راهکارها برای پیشگیری از آسیب به دندان ها به دلیل عفونت است. استفاده از مسواک، نخ دندان، کاهش مصرف شیرینی جات، استفاده از دهانشویه و نیز مراجعه به دندان پزشک برای معاینه دندان ها هر شش ماه یکبار برای کنترل سلامت دندان ها می تواند بهترین راه پیشگیری از عفونت دندان است.

۶- بهترین کلینیک دندانپزشکی در شمال تهران کجاست؟

بهترین کلینیک دندانپزشکی در شمال تهران، دندانپزشکی دکتر بنیانیان بوده که از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را با بهره گیری از ظرفیت بهترین متخصصان دندانپزشک و نیز استفاده از به روزترین تجهیزات دندانپزشکی مطابق استانداردهای روز جهان آغاز کرده و انواع خدمات درمانی و زیبایی را به مراجعان ارائه می کند.

۷- راه های ارتباطی با دندانپزشکی دکتر بنیانیان چیست؟

شما می توانید برای تعیین وقت قبلی همه روزهای کاری از ساعت ۹ تا ۲۰ به آدرس تهران، میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، خیابان ششم، پلاک ۲۲، واحد ۷ مراجعه کنید. همچنین می توانید در این ساعات با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۵۳۹۷۲۰ تماس بگیرید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۴ / ۵. تعداد آرا: ۲۲۲۴

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه در"درمان عفونت دندان در خانه"

 1. فرزاد

  سلام وقت بخیر ریشه دندون من سه روزه عفونت کرده و صورت ورم‌کرده قرص اموکسی و اب نمک قرقر میکنم بازم فایده نداشته چ باید کرد؟
  ممنونم

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دندانپزشکی دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

  • Hoseinazizi1365@gmail.com

   سلام آقای دکتر سه روز پیش دندانم درد میکرد درش آوردم دکتر گفت دندانت عفونت کرده الان ۳روزه درد شدید و رم کرده هرچی قرص میخوردم دردش ساکت نمیشه

   • دکتر بنیانیان

    سلام
    معمولا تا ۱ هفته بعد درد طبیعی است ولی برای تسکین درد می تونید از ژلوفن استفاده کنید و در صورتی که درد بسیار شدید بود و غیر قابل تحمل ، از یک عدد شیافت دیکلوفناک ۱۰۰ هنگام خواب استفاده کنید

 2. نیما

  سلام من دندانم رو تقریباً ۸ ماهه پر کردم الان داره درد می کنه …علتش چیه و چیکار کنم یا چه دارویی مصرف کنم ؟؟

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید

 3. بی دندون

  سلام من دندون های اسیاب پایینیم همگی پوسیدن چیزی ازشون نمونده ولی بالا یی ها سالمن به نظر شما باید چه دندونی بزارم که عمری باشه و کمتر اذیتم کنه بجز اون الان یکیشونم ریشش باد کرده و الان چند روزه قرص زاکسیم ۴۰۰میخورم ولی کم کم داره بادش و دردش بیشتر میشه ایا این قرصی که میخورم خوبه یا نه چه قرصی باید بوخورم و چند روز بعد باید برم بکشمش

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 4. رضا

  سلام من دندون های اسیاب پایینیم همگی پوسیدن چیزی ازشون نمونده ولی بالا یی ها سالمن به نظر شما باید چه دندونی بزارم که عمری باشه و کمتر اذیتم کنه بجز اون الان یکیشونم ریشش باد کرده و الان چند روزه قرص زاکسیم ۴۰۰میخورم ولی کم کم داره بادش و دردش بیشتر میشه ایا این قرصی که میخورم خوبه یا نه چه قرصی باید بوخورم و چند روز بعد باید برم بکشمش

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 5. Seni

  سلام دندونم عفونت شدید کرده جوری که نصف صورتم باد کرده یسری از اقدامات بالاروهم انجام دادم ولی فایده نداره چیکار کنم

 6. مهدیس

  سلام من دندونم خرابه یه هفته ای میشه خیلی شدید درد میکنه
  از دیروز تا حالا یه آبسه بزرگ روی صورتمه ک خیلییی شدید درد میکنه
  دیروز به دکتر مراجعه کردم و قرص اینا نوشت دارم مصرف میکنم ولی برای آبسه خیلیی میترسم و خیلی اذیتم باید چیکار کنم

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 7. مهسا

  سلام من باردارم الان چند ماهی هسته دندونم آبسه می‌کنه ازدوطرف لثه وباعث شده گوشم ودندونم طرف راست صورتم هست دردکنه اصلاطرف چپ صورتم در نمیکنه سرم دکترعمومی رفتم آموکسی سلین نوشت۴بسته خوردم خوب نشدخیلی سرم طرف همون دندونم دردداره بزورمگ بخوابم چیکارکنم

  • دکتر بنیانیان

   از سه ماهه دوم میتونین به دندانپزشکی مراجعه کنید مشکلی ندارد

   • امیرحسین

    سلام دندونم دوسال پیش پر کردم و درسال همش شکست والان خیلی درد می‌کنه ریشه هست اینو باید چکار کنم y

    • دکتر بنیانیان

     با سلام
     برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

  • Amir

   سلام
   ـــــــ
   اگـه تا الان بهتر نـشدیـد,
   الـکـل سفیـد بزنـید
   (یا ـ خدایـی نکرده دوباره درد شروع شد درآینده)

 8. .

  سلام میشه عفونت دندون تخلیه کرد . دندونم سالمه ولی عفونت داره

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 9. رقیه

  سلام م من دندوم چندساله عفونت داره ولی زیاددردنداره چون دردنداره من زیادتوجه نکردم ونرفتم پیش دکترالان خیلی سرگیجه دارم تاحدی احساس میکنم دارم بیهوش میشم گوش هایم هم در دداره سرم هم دردداره لحثه هام هم دردداره هم خیلی خارش خیلی میترسم چکارکنم لطفاکمکم کنیدهنوزپیشه دکترم نرفتم

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   هرچه سریعتر به دندانپزشک مراجعه کنید و برای درمان اقدام کنید
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان شما باید معاینه و ویزیت حضوری انجام دهید.
   از طریق لینک زیر جهت اخذ نوبت اقدام نمایید .
   https://arkadent.com/dental-appointment/

 10. Diane

  من دندون جلومو درست کردم حالا بعد چن ماه درد میکنه فکنم عفونت کرده چیکار کنم؟

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 11. زیباا

  با سلام.
  ببخشید من جدیدا دندون جلویی من شدیداً درد داره.
  اونوقت من هفته قبلش سوزن ته گرد کردم تو لثم فک کنم پاره شده و عفونت کرده و دردش فک کنم بخاطر همینه.
  نظر شما چیه جواب؟
  چطوری دردشو کنترل کنم دیگ از بس خمیر دندان زدم دارم میمیرم.
  یه راه برا کنترل دردش بگید ترخدا.

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   شما بایدحتما به دندانپزشک مراجعه کنید
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان شما باید معاینه و ویزیت حضوری انجام دهید.
   از طریق لینک زیر جهت اخذ نوبت اقدام نمایید .
   https://arkadent.com/dental-appointment/

 12. Zahra

  سلام من به تازگی دندون جلوییم‌ خیلی درد میکنه و فکر کنم عفونت کرده به تازگی عصب کشی کردم شدت دردش به حدیه ک نمیتونم بهش دست بزنم اسانس میخک جواب میده ؟

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   درمان های خانگی درمان موقتی و برای کنترل درد به صورت موقت است.
   باید هر چه سریعتر برای درمان اقدام کنید.

 13. سوگل محمدی

  سلام وقتتون بخیر من دندون عقلم میخواد دربیاد دندونم آپسه کرده دیروز رفتم دندان پزشکی و عفونتوشو تخلیه کرد ولی هنوز درد دارم میشه راهنماییم کنید؟

  • دکتر بنیانیان

   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیوگرافی دندانتان را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

  • .

   سلام میشه عفونت دندون تخلیه کرد

   • دکتر بنیانیان

    با سلام
    برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 14. رویااااااییییی

  سلام هفته ی قبل سه دندان و این هفته چهار دندان فک بالامو کشیدم.چون همشون خراب دشه بود میخوام ایپلنت کنم….حالا بعد از کشیدن چهار دندان عفونتم خیلی زیاده و سرم ورم کرده درد میکنه.چیکار کنم؟…دیروز رفتم دکتر دو سه تا امپول عفونت بهم داد

  • دکتر بنیانیان

   جهت مشاوره و ویزیت انلاین برای راهنمایی و ارائه بهترین طرح درمان، در واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ پیام دهید .

 15. رویا

  سلام هفته ی قبل سه دندان و این هفته چهار دندان فک بالامو کشیدم.چون همشون خراب دشه بود میخوام ایپلنت کنم….حالا بعد از کشیدن چهار دندان عفونتم خیلی زیاده و سرم ورم کرده درد میکنه.چیکار کنم؟…دیروز رفتم دکتر دو سه تا امپول عفونت بهم داد

  • دکتر بنیانیان

   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیوگرافی دندانتان را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

  • ارزو

   اویشن ونمک وزیره به مقدارمساوی باهم اسیاب کنیدوسه،چهارروز بذارید رو لثه هاتون بمونه انشالله عفونت ازبین میره

 16. Amirseikei

  باسلام وخسته نباشید،وتشکرازبرنامه بسیارخوب شما؛
  من مادرم،هم ناراحتی قلبی،وهم فشاربالادارد..که ایشون حداقل هفته ای یک باربه خاطره فشاره بالا ۲۱بستری میشود..متأسفانه دندانهایش خراب شده است تعدادی راکشیده وتعدادی مانده که اونهاعفونت کردن ودردبسیارزیادی صورت مادرم رامیگیرد..ودکترهاراضی به کشیدن دندتنهانمیشونت به خاطره فشارایشون..بسیاری ازروشهاراانجام داده ایم ولی تاثیری ندارد..ازشماخواهش میکنم کمک کنیدوراه حل برای مادرم پیداکنیدتاازدردآروم بشود…باتشکرازهمه شما….

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 17. فائزه نعمتی

  سلام وقت بخیر
  من دندونمو رفتم دکتر معاینه کرد گف باید عصب کشی بشه
  وقتی خاستن همون روز عصب کشی کنن بعد از اینکه آمپول رو زدن گفتن عفونت داره دندونت و عصب کشی رو انجام دادن از اونروز دندونم عفونت کرد و صورتم ورم کرده و کبود شده
  حالا چکارکنم

  • دکتر بنیانیان

   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیوگرافی دندانتان را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

   • Essi

    برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیوگرافی دندانتان را به واتس اپ دندانپزشکی دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 18. سامبار

  سلام من دندون عقلم میخواد دربیاد اما ابثع کرده بنظرم چی خوبه براش خیلی درد داره

  • دکتر بنیانیان

   برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیوگرافی دندانتان را به واتس اپ دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید.

 19. خسروانی

  سلام وقت بخیر
  دختر۷ساله ام لثه اش آبسه کرده و خیلب درد داره چه مسکن و دارویی براش مفیده الان استفاده کنم

 20. سعیده

  سلام من دندونام خیلی عفونت داره و به شدت درد میکنه و به گوشم این درد سرایت میکنه راهکاری ندارین؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 21. M

  سلام خسته نباشید
  قبل از ۳سال دندونمو پر کردم الان این چن مدته خیلی درد میکنه
  دردش زده ب لثم و همه دندونام درد میکنن
  باید چکار کنم؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 22. بهروز

  سلام من الان ۳روزه دندونم خیلی دردمیکنه رفتم دندونپزشکی من دهانمو نمیتونم بازکنم فک ودندونام باهم دردداره بهم گفتندبروعکس بگیررفتم گرفتم نشون دادم حالا یه مقدارقرص بهم دادن گفتن برو چن روزدیگه بیا من غذاخوردنم برام سخت شده نمیدونم چه کارکنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 23. Mw2

  سلام دندان من عفونت کرده و سفط شده چی‌ کار کنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 24. Baghgoli

  سلام من دندان هایم بااینکه مسواک میزنم خراب میشن باید چکار کنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 25. mobina

  سلام من دندونم چرک کرده مثل اینکه وصورتم پف کرده چیکارکنم؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 26. Yaganah

  سلام من دندونم عفونت کرده و زیاد درد داره و زیاد ورم کرده تدافن هم مخورم انگار نه انگار زیاد درد داره سر م خیلی درد میکنه چی کار کنم??

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 27. parkalece@gmail.com

  سلام
  حدوده یک ماه پیش در دهانم بین دو فک دندانیم روی دیواره بین دو دندان عقلیم، دوتا ابسر یکی کوچیک و یکی بزرگ و برجسته ایجاد شد که هم درد شدیدی داشت هم باعث سر درد و بی اعصاب شدنم بود که با چند بار شستو شوی دهانی با دنتل رفع شد اما حالا هم دوباره همین اتفاق افتاده و یه ابسر بزرگ و برجسته دقیقا جای قبلی دراومده که تمرکزمو از بین میبرع و درد بدی داره دو سه بار با آبنمک شستشوی دادمو همون لحظه یکم سر شد و دردش خیلی کم شد ولی دوبارع شروع کرده و من یه راه حل میخوام ک سریع از بینش ببرع …بخاطرش از بیشتر درسام عقب موندمو کارای مهمی که نمیتونم تمرکز کنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 28. محمد

  سلام
  آیا درسته که میگن دندان عقل را باید بکشیم تا دندان ها کج نشوند
  و اگر دندان عقل را بکشیم دندان صاف میشود؟

 29. Soal

  سلام من سیگار میکشم و پشت دندان وسط پایین جرم گرفته و مقداری جلوی آن ، قبلا جرم گیری کردم اما بازم جرم گرفته چند ساعتی هست درد شدیدی در اون ناحیه احساس میکنم و مقدار شدیدی لثه ام گوشه گوشه کنار اخرین دندان سمت چپ درد دارم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 30. .

  سلام من اخر لثم کنارش یه نقطه سفید به وجود اومده و بادکرده و خیلی درد میکنه حتی نمیتونم اب دهنمو قورت بدم

 31. ممد

  سلام ببخشید یه روزه دندونم کشیدم دردش تموم شده ولی عفونت زیادی کرده . راهنمایی دارید؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   معمولا بعد از ۳ روز خوب میشه و اگر جراحی نکردید نیاز به داروی خاصی نیست

 32. هلال

  سلام من چهار پنج ماهه دندونم شدیدا درد میکنه هر موقع به دکتر میرم میکه چرک کرده یه دارو میزاره روش
  منم هر چه داروی چرک خشک کن هس استفاده میکنم تو این چن ماه واقعا دیکه نمیدونم چیکار کنم درد خیلی زیادی دارم همش کلی مسکن میخورم حتی نمیتونم به فکم دست بزنم لطفا راهنمایی کنین

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.
   دارو فقط موقتی درد را از بین میبره و شما اصولی درمان کنید

 33. محمود

  سلام
  من دندونم رو پیش یک متخصص دانشکده پزشکی توی شیراز پور کردم. ایشون گفت احتمال داره عصب کشی بخاد. اما پورش کرد و تقریبا دو سال بعد شروع به چرک کردن از زیر همون دندون اما از داخل لثه کرد. مثل یدونه جوش . بعد هم ترکید و شروع کرد به چرک کردن تا این که من چند باری پیش متخصص های دیگه رفتم و می گفتن چون چرک داره دستش نمی زنیم وخطر داره باید چرکش خوشک بشه و بورو چرک خوشک کن بخور، حتی بهم نسخه هم نمی دادن که بتونم برم دارو خانه چرک خوشک کن بخرم. الان از این ماجرا ۵ الا شش سال گذشته و هنوز هم طی این مدت چرک ازش بیرون می اومد، ۴ ماه پیش یدونه از متخصص های داخل یکی از شهرستان های فارس با این که این چرک وجود داشت اما گفت نیاز به چرک خوشک کن نیس و من برات عصب کشی می کنم و حتما درست میشه.بعد از این که این دندون که هیچ دردی هم نداشت اما دیگه بد جوری داشت چرک می کرد رو عصب کشی کرد. بعد از عصب کشی چرک کامل قطع شد تا دو هفته بعد دوباره مثل قدیمش و نه در حد شدیدی که جدیدا به وجود اومده بود ، چرک به حالت قدیم دوباره شروع به بیرون اومدن از روزنه ای از لثه من کرد.
  من دیگه پیش دکترا نرفتم چون همشون اینجوری اذیت کردن و الان دارم دنبال کسی می گردم که بهم قرص بدون نسخه بده. باید چیکار کنم.

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 34. علی

  سلام من دندونم چندسال پیش پر کردم و روکش کردم.حالا به قدری دندانم متورم شده که انگار یک گردو داخل دهانم هست.الان دارم هر شش ساعت آنتی بیوتیک میخورم تا بعد سیزده به در برم دکتر.اگه راهکاره دیگه ای دارید لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 35. هستی

  سلام من دندانم آپسه کرده و الان مسافرت هستم و درد میکنه یک کم از قبل بهتره باید چه کنم ؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 36. زیبا

  من فکرمیکنم هیچکس در زندگی خود به اندازه من درد دندان را تجربه نکرده به اندازه تعداد موهای سرم روزهایی بوده که من دندان درد داشتم آنهم چه دندان دردی نگم براتون که چقدرعذاب کشیدم اما وقتی توی سایت اینترنتی خواندم که آب نمک موجب کاهش درد دندان میشه من گلوله پنبه را خیس میکردم بعدبه نمک آغشته روی دندان‌هایی که از در چنان تیرمیکشیدکه کلا یک طرف صورتم شامل گوش روبان حتی لب رادچار درد والتهاب کرده بود میگذاشتم اینقدرنمک گذاشتن را ادامه دادم تا کمکم از شدت درد بعداز سه روز کاسته شدالان هم بیشتراوقات آب نمک را در دهانم میچرخانم وبیرون میریزم دیگه خدا را شکر درد قبلی به سراغم نیامده.باتشکر از سایت خوب شما

  • بنده خدا

   سلام من در دوران شیردهی هستم دندان ۶ بالایی ام چند روز پیش در حین غذا خوردن شکست وقتی دندان پزشکی رفتم گفتن که عفونت کرده و نیاز به عصب کشی داره ولی پر نکردن حالا خیلی درد میکنه و عفونت کرده باید چکار کنم؟؟

   • دکتر بنیانیان

    ا سلام
    برای راهنمایی بهتر و ارائه بهترین طرح درمان عکس رادیو گرافی خود را به واتس اپ دندانپزشکی دکتر بنیانیان به شماره ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید

 37. متین

  من چند روز هستش که هر وقت غذا یا اب به دندونم میرسه دندونم تا دو روز درد بسیار شدیدی میگیره میشه بگید باید چیکار کنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 38. Zahra

  سلام من دندنمو کشیدم الان جاش عفونت کرده درد داره چکار کنم

 39. مهدیس تقیان

  سلام
  من ته اخر کل دندان هام در طبقهی بالا یدهت در سمت چپ یکم احسال میکنم باد کرده و وقتی فشار میدم یک جوری میشه ،ابسهی لثته است؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 40. مریم

  دختر من دچار آبسه دندان شده طوری کهذفشار میده عفونت میاد بیرون هم آنتی بیوتیک خورده هم پنی سیلین زده اما هنوز عفونت داره دیگه نمیدونم چکار کنم راهنمایی کنید

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   وقت بخیر
   باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید و از طریق واتساپ به شماره کلینیک ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ ارسال کنید تا بررسی بشه.

 41. M

  سلام من دندونم دو روزه یه درد خفیفی داره به دندون کناریش هم فشار آورده بعد یه جورایی دل میزنه وقتی هم فشارش میدم خیلی درد می‌کنه پوستم و گوشم هم یکم میخاره اگه آبسه دندان باشه باید چیکار کنم؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   احتمالا به عصب کشی نیاز داشته باشه.
   باید معاینه حضوری بشید و عکس رادیولوژی دندانتون بررسی بشه

 42. بابک

  سلام خسته نباشید
  من یکی دندانم شکسته سه روزه بد جوری درد میکنه بجز اون داندان بالام هم درد میکنه خیلی بد جوری اگ میشه کمکم کنید ممنون میشم.

 43. علی

  سلام خسته نباشید
  من ۳روز پیش دندان عقلمو کشیدم
  و الان یکم درد و ناراحتی از اون قسمت دارم
  این عادیه؟

 44. علی حیدری

  سلام من لذت بردم از این رهنمایی خوب شما 👏 منم مشکل لثه دارم. لثه هایم خیلی خراب است. امکان درمان صد در صد وجود دارد؟ من در اروپا زندگی میکنم. میخام شما بنده را رهنمایی کنید. ممنون از لطف شما عزیزان ❤

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   بله برخی از مشکلات لثه برطرف میشه و برخی خیر.
   باید به یک دندانپزشک متخصص لثه مراجعه کنید و نظر قطعی را از ایشان سوال کنید

 45. Hani

  سلام خسته نباشید
  حدودا یک ساله پیش دندونم رو عصب کشی کردم N2
  الان بعد یک سال وسط همون دندونم با دندون جلوش شکسته رفتم پیش یه دکتر میگه روکش میخواد
  ی دکتر دیگه هم میگه باید عصب کشی کنی
  نمیدونم چی کار کنم میشه راهنماییم کنید

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   باید عکس رادیوگرافی دندانتون بررسی بشه اگر نیاز به عصب کشی مجدد نداشته باشه و خوب عصب کشی شده باشه باید روکش کنید

 46. Asal

  سلام من ۱۵ سالمه دندونم رو اعصاب کشی کردن‌ الان هن خیلی درد میکنه و کپسول و استامینوفن خوردم ولی تاثیر نکرده چیکار کنم؟؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   درد دندان بعد از عصب کشی طبیعی است و کم کم بعد از یک هفته برطرف میشه. اگر بعد از یک هفته از پایان کارتون درد کمتر نشد به دندانپزشکتان مراجعه کنید.
   فعلا همون مسکن ها که دندانپزشکتان برای تسکین درد دادند را استفاده کنید

 47. علی اکبر عبداللهی

  سلام من روز پنجشنبه فک بالا سمت راست دندان ۵ عصب کشی و پر همزمان انجام دادم… از دیروز عصر درد داره دیشب اصلا نزاشت بخوابم… و آبسه کرده دهانم.. آموکسی سیلین و مفنامیک اسید هر ۸ ساعت میخورم… ممنون میشم راهنمایی بهتری کنید

  • دکتر بنیانیان

   درد دندان بعد از عصب کشی طبیعی است و کم کم بعد از یک هفته برطرف میشه. اگر بعد از یک هفته از پایان کارتون درد کمتر نشد به دندانپزشکتان مراجعه کنید.
   فعلا همون مسکن ها که دندانپزشکتان برای تسکین درد دادند را استفاده کنید.
   در صورت وجود درد زیاد می تونید از یک عدد شیافت دیکلوفناک ۱۰۰ هم استفاده کنید.

 48. Shahin

  سلام من دندونم عفونت کرده صورتم باد کرده دو سه روز هست تقریبا اونجایی هم که باد کرده به شدت قرمز شده بدجوری اذیت میکنه هر چی هم آمپول زدم جواب نداد میشه راهنمایی کنین که چجوری از این درد رها بشم….

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

   • ایمان پناهی

    سلام من دندونام این یک هفتس هر دقیقه یکیشون درد میگیره دکتر هم ک رفتم کپسول اموکسی سیلین و اینا بهم داد ولی اصن فایده نداشت.واقعا این یک هفته اصن نخوابیدمه .ممنون میشم راهنماییم کنید

 49. Amir

  صورتم ورم کرد خیلی زیاد از درد دندان

 50. Aliomrani

  سلام من دندانم چرکی کرده چکار کنم پماد دنتاباریج خریدم فایده ندارم چکار کنم

 51. روح الله

  سبام خسته نباشید من یکی از دندونام رو پر کرده بودم که الان کلا شکسته و رفتم عکس هم گرفتم صورتم عفونت کرده خیلی زیاد پف کرده و درد بسیار شدیدی داره من از قرص اموکسی کولا و اموکسی سیلین نوافن استامونفن و حتی ڗلوفن استفاده میکنم هیچ تاثیری واسه تسکین نیست رفتم دکتر بهم گفتن تا ورمش نخوابیده نمیتونیم برات بکشیمش میخواستم ببینم ایا شما راه حلی واسش دارین

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   در شرایطی میشه با وجود تورم دندان را کشید.
   به یک دندانپزشکی دیگه مراجعه کنید

 52. ali

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بپرسم من چند تا از دندون هامو حدود یک ماه کشیدم و هیچ دردی نداشتم ولی الان بعد از حدود یک ماه شب ها هنگام خواب یکم درد خفیفی میکنه میخواستم بپرسم آیا امکان داره ریشه مونده باشه ممنون

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 53. مرتضی

  سلام من دندون عقل نهفته دارم و چند روز پیش رفتم پیش یه دکتری زد دندون رو شکست و نتونست در بیاره دندونمو الان بعد چند روز جای دندون درد میکنه و عفونت کرده عکس دندونم دارم به نظرتون چیکار کنم من ۴تا دندون نهفته دارم ک جراحی لازمع و چند روزه نتونستم غذا بخورم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 54. Mina

  سلام من دو روز پیش دندونم (سمت راست دهن،بالا) رو پر کردم، متاسفانه خیلی درد می‌کنه و هر لحظه این درد شدیدتر میشه، دردش هم به صورت نبض زدگیه، الان جوریه که نمیتونم دندونای فک بالا و پایینم رو روی هم بزارم، چیکار باید بکنم؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 55. Bahar razie

  سلام خسته نباشید من چند ماهه یه دندونم پوسیده و ریخته و لثم عفونت کرده و باد کرده برای از بین بردن عفونت چیکار باید کنم شرایط رفتن به دکتر هم ندارم هزینه ها خیلی بالاس

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 56. mahsa

  سلام من دندونم ابسه کرده پیش دکترم که رفتم گفت با چرک خشک کن بر طریمیشه اما سه روز گزشته خوب که نشده هیچ بدترم شده

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 57. hedyeh

  سلام من حدودا یه سالی دوسال میشه که دندون کرسی عقبم دونه دونه شکست و دیگه هیچی ازش نمونده واقعا نمیدونم چیکارکنم ازدیشب تاحالا شدیدا دندون دردگرفتم زده به گوشم و گلوم و حتی سردردشدیددارم اصلا نتونستم راحت بخوابم تاصبح خوابم نبرد مسواکم میزنم هرچی چرکه میزنه بیرون خون میاد خیلییی دردمیکنه .
  شرایط دندون پزشکی رفتنم ندارم واقعا چیکارکنم؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 58. جعفری

  سلام من یکی از دندونام عفونت بدی کرده و عفونت باعث شده که جوش های اون سمت صورتم زیاد شه من برا کم شدن عفونت دندونم باید چکار کنم؟ خیلی هم درد می‌کنه و قسمتی از دندونم ریخته و لثه باد کرده و جای اون قسمت رو پر کرده. برای کم شدن عفونت چکار باید کنم؟

 59. نرگس

  سلام من یه دندان آسیبا رو چند سال پیش عصب کشی کردم الان دوباره درد داره هنگام جویدن قبلا دندان قروچه داشتم ممکنه که فقط به خاطر اون باشه یا اینکه امکان داره عفونت کرده باشه
  ترو خدا راهنمایی کنید من از دنداپزشکی میترسم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 60. Sogol

  سلام وقت بخیر
  دندون بالایی من خراب شده یه مدت تقریبا ۲ روز گذشته که از خواب بیدار شدم صورتم خیلی شدید ورم کرده تا جایی که ورم تا زیر چشمم هست درد ندارم اصلا فقط ورم شدیدی هست که رو صورتم از داخل هم لثه ام ملتهب شده میشه راهنمایی کنید چیکار کنم ۲ روزه آموکسی سیلین مصرف میکنم و پنی‌سیلین هم زدم ولی همچنان ورم هست و حتی افزایش هم پیدا کرده

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 61. امیرحسین

  سلام از هفته قبل دندون پایین (آسیاب)درد می‌گرفت
  الان چند روزه عفونت کرده از دیروز هم دندون بالایش شروع به درد گرفتن کرد
  کلا هروز درد میگیره شب ها به زور می‌خوابم گوش هام هم درد گرفت
  یه راه درمانی رو بهم پیشنهاد کنین؟..

 62. ناشناس

  سلام من دندانم خیلی درد می کند و عفونت هم دارد و هر کاریش می کنم خوب نمی‌شود د حدی که حتی دهانم را نمی توانم پیش از یه کمی باز کنم

 63. ملکا

  سلام من دندونمو عصبی کشی و پر کردم الان بعد از شش ماه همون دندون درد مکنه و دل میزنه دردش جوریه با زبونمم بهش فشار میارم درد میگیره و حتی خوابم باشم از دردش بیدار میشم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 64. سارینا

  منم دندونم انگار عفونت داشت دوتاش اومده بود پایین دندونای سمت بالا .و الان یه بسته اموکسی سیلین ۵۰۰ خوردم و مترونیدازول هنوزم یهو درد داره چکار کنم؟
  کمتر شده ولی کامل خوب نشده

 65. Aram

  سلام من یک هفتس دندونم درد میکنه
  دکترهم رفتم فقط چندتا قرص عفونت داد
  ولی هنوزهم مثل قبله بدترهم شده
  الانم فصل امتحاناته و اصلا نمیتونم بخونم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 66. Aram

  سلام من دندونم یک هفته هست درد میکنه
  دکترهم رفتم وچندتا قرص عفونت داد
  اما خوب نشدم بایذ چیکار کنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
   شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 67. مهرنوش

  سلام . خسته نباشید ، من دندون بالاییم سمت راست ، دندون ششمیش خیلی درد میکنه
  و وقتی میخوره به دندون پایینی خیلییییی درد میکنه ،و چیزی هم نمیتونم بجوم
  شرایط دندون پزشکی رفتنم ندارم
  راه حلی هست که برای یک ماه حداقل ساکت بشه دردش ؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   احتمالا به عصب رسیده باشه. باید عکس رادیوگرافی از دندانتون بگیرید ببینم

  • مُرده بر اثر دندان درد

   اگر خیلی درد میکنه قرص ژلوفن رو با سوزن سوراخ کنید بریزید رو دندون فقط
   ژل بی حسی گل میخکم خوبه مسکن فوری دنتول یا دنتافورد

  • سیداحمد

   سلام .من دکترنیستم اما تجربه عالی دراین زمینه دارم واستفاده از قطره دندون درد بنام دنتول که تمام داروخانه هادارن هستش.فقط مراقب باش موقع استفاده اولا حداکثردوقطره بریزی چون خیلی فویه ودوماً مراقب باش به اطراف دهانت زیاد نخوره چون کمی میسوزونه که میتونی با پنبه خیس اون قسمتهارو پاک کنی.امیدوارم بهتربشی.

 68. سیامک اسداله

  سلام بنده یک دندان راعصب کشی کرده وپرنموده ام اکنون دیواره پرشده ریخته ودندان دوباره عفونت کرده هرجامراجعه کردم گفتندبایددندان راکشیدوایمپلنت کردآیاراه حلی هست که همین دندان رادوباره عصب کشی کردپرکردوروکش گذاشت؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   اگر بهتون گفتند عفونت کرده و قابل نگهداری نیست در واقع کاری برای این دندان نمیشه کرد و بهترین راه حل و مقرون به صرفه ترین این هست که سریعا کشیده شود و به جای آن تا استخوانش تحلیل نرفته ایمپلنت بگذارید

 69. محمد معین صفرزاده

  سلام خسته نباشید من دیروز رفتم دندون پزشکی وضع دندونم خیلی خراب بود گفت باید عصب کشی شه بعد پانسمان کرد برای هفته بعد که برم عصب کشی کنم ولی الان دندونم که پانسمان داره درد می‌کنه کلافه کرد نه میتونم درس بخونم نه چیزی بخورم باید چه دارویی مصرف کنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   درد دندان بعد از عصب کشی طبیعی است. می تونید با مشورت پزشکتون از استامینوفن استفاده کنید

 70. وحید

  منظورتون از غرغره کردن، دهان شویه است یا غرغره در گلو؟!

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   دهانشویه را در دهانتان غرغره کنید

   • شادی

    سلام من دندون عقل فک پایینمو کشیدم و سه تا دندون بغلشو عصب کشی و پر کردم ولی هنوز به قدری درد دارم که حدود دو ماهه نتونستم غذای درست بخورم یا بخوابم
    این همه حجم درد برای چیه خواهش میکنم کمکم کنید

    • دکتر بنیانیان

     سلام
     اگر عکس رادیولوژی از دندانتون دارید به شماره کلینیک از طریق واتس آپ ارسال کنید ببینم.
     شماره واتس آپ کلینیک : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 71. Meysam

  سلام من لثه ام عفونت کرده و زده به گوشم الان سه روز نمیتونم درست بخوابم بخواطر دردی که داره چه کار کنم؟
  روزی دو بار قرص اموراکس و میکرونیدازول هم مصرف میکنم برای تسکین درد ولی هنگام خواب خیلی خیلی درد دندون اذیتم میکنه لطفا

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   باید به دندانپزشکی مراجعه کنید و یک عکس رادیوگرافی OPG بگیرید تا علت درد مشخص بشه.

 72. Sara

  سلام وقتتون بخیر من سه شنبه دندونم رو‌کشیدم ولی قبلش لثم‌درد میکرد موقع عکسبرداری گفتن عفونت داره ولی اون دکتر گفت ن عفونت نیس و دندون من رو جراحی کردن الان چند رپز هست میگذره و من نمیتونم نه غذا بخورم نه بخوابم اینقد درد میکنه چرک‌خشک کن هم میخورم هر ۸ ساعت چیکار باید بکنم ؟؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   عکس رادیولوژی دندانتون را به شما واتسآپ کلینیک ارسال کنید تا بررسی بشه
   شماره وانسآپ : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 73. زهره

  سلام من مادرم دندونشدرد میکرد والان صورتش خیلی ورم کرده.. دکتر هم گفت از عفونته و قرص داد بهش ولی دردش که خوب نشد هیچ بدتر هم شد.. لطفا بهم بگین چکار کنم

 74. ناهید

  سلام من چند روز دندانم شدید درد میکنه رفتم داندانپزشکی گفت دندانت چرک و عفونت داره درد هر لحظه شدید تر میشه به من قرص اموکسی کلاو ومترونیدازول و فاموتدین داده اما دردش بهتر نشده

 75. زهرا

  سلام من نزدیک دو سه ماهه دندون دردم و الان دوتا دندون عقلم باهم درومده عفونت دندونم ریخته تو گلوم و میل ب غذا ندارم و گوشمم درد میکنه چیکارکنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   باید به دندانپزشکی مراجعه کنید و یک عکس رادیوگرافی OPG بگیرید تا علت درد مشخص بشه.

 76. سارا

  سلام من دندون جلو دهانم عصب کشی کردم ۸ سال قبل و باز ۶ ماه قبل عفونت کرد و دوباره عصب کشی و عفونت تخلیه شد ، باز الان یک هفته هست انگار رو لثه ام یه جوش سفید زده انگار عفونت کرده ، چیکار کنم به نظرتون دندونم از بین نمیره چون جلو دهان هست نگرانم.

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   عکس رادیولوژی دندانتون را به شما واتسآپ کلینیک ارسال کنید تا بررسی بشه
   شماره وانسآپ : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 77. منیر

  سلام من بیشتر از یک هفته هست دندون بالافکم عفونت کرده.
  طوریکه چشمم وگردنم ولپم زیاد باد کرده ۶تا آمپول سفازولین۱گرمی داخل سرم استفاده کردم وکپسول لووفلوکساسین استفاده کردم و میکنم ولی هنوز که هنوز هست ورمش کم نشده خیلی اعصابم خراب شده لطفاً راهنماییم کنید دکتر جان

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   عکس رادیولوژی دندانتون را به شما واتسآپ کلینیک ارسال کنید تا بررسی بشه
   شماره وانسآپ : ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲

 78. سامان

  اقای دکتر خیلی مردم ازناتوانی گرونی دندان پزشکی نمیرن دندان پزشکی متاسفانه طرحیم نی قسطی انجام بدن خارج اون بداخلاقی خیلی منشی ها

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   ما در دندانپزشکی دکتر بنیانیان سعی کردیم تا حد امکان از نظر مالی با مراجعینمان راه بیاییم و از نظر پرداخت نگرانی وجود نداره.
   پرسنل کلینیک ما هم تا حالا هیچ بداخلاقی با هیچ کس نداشتن و در اکثر مراکز و مطب ها هم پرسنل به همین شکل هستند. در معدود جایی شاید بداخلاقی وجود داشته باشه
   به هر صورت اگر تهران هستید می تونیم در خدمت شما باشیم.

 79. فاطمه

  خسته نباشید. ده روز پیش دندونمو کشیدم اما دردش خیلی زیاده رفتم دکتر گفت دندونت عفونت داشته بهم آموکسی کلاو و ژلوفن داد اما هرچی میخورم انگار نه انگار. چکار کنم دارم از درد دیوونه میشم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   به دندانپزشک مراجعه کنید در صورت لزوم معمولا دندانپزشک برای برطرف شدن عفونت ، ۲ دارو هم زمان به شما می دهند.

   • نجمه

    سلام. پدرم از دندان مصنوعی استفاده می کنند. همون چند روزی است که یک داغی شدید در یک طرف لثه خود احساس می کنند که بعد این روند باعث سردرد شدید ایشان می‌شود. به نظر شما این مشکل از بیماری لثه است یا از مشکل دیگر؟ ایشان میگرن هم دارند.

  • علی

   سلام قرص ادوالژین ۴۰۰بخور منم همین الان دندون درد شدید دارم دو روزه ادوالژین مصرف میکنم دردش کاملا رفته

 80. فروزان عزیزی

  سلام ببخشید دختر من ۵ ساله اش دندون قطره آهن خرابش کرده والان دندان جلویش عفونت کرده چکار کنیم

 81. Faezeh

  سلام .من‌دندون ۷ فک پایینم،التهاب داره علیرغم زدن دگزامتازون و خورت ۲ عدد ژلوفن ،۲۲ عدد نوافن تغییری حاصل نشده و بی‌حسی اثر نداره ، دردش شدید شده و محیط دهانم داد هستش ، میشه راهکار بدیم

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   باید به دندانپزشکی مراجعه کنید و دندانپزشک پس از معاینه و مشاهده عکس رادیوگرافی دندانتون طرح درمان کلی را به شما ارائه خواهد نمود.

  • مهدی

   سلام .چند وقت هست دندون آخر پایینم مقداری شکسته و درد میکنه .هزینه دندون پزشکی هم ندارم .چه قرصی بخورم تا ی مدت آروم بشه.آیا ادوالیژن خوب یا اموکسی سیلین و میترومیتازول بخورم؟؟

   • دکتر بنیانیان

    سلام
    وقت بخیر
    مسکن فقط درد را تسکین میده ولی عامل درد را برطرف نمی کنه
    همین قرص ها که می خورید برای تسکین درد خوب هست ولی سعی کنید هر چه سریع تر به دندانپزشکی مراجعه کنید

 82. حسین

  سلام دندون من حدود یک ماه پیش یه چیز سفت خوردم (کرانچی ) چند لحظه بعد یهو باد کرد و من شروع کردم هر ۶ ساعت اموکسی سیلین خوردن و تا ۳ روز ادامه دادم ولی همچنان چرک از بین نرفته و سفت تر شده من چیکار کنم؟

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   باید به دندانپزشکی مراجعه کنید و دندانپزشک پس از معاینه و مشاهده عکس رادیوگرافی دندانتون طرح درمان کلی را به شما ارائه خواهد نمود.

 83. Mohamadjavad

  سلام خسته نباشید،من عصب کشی دندان انجام دادم و وقتی خواستم برم پر کنم دکتر گف دندونت چرک کرده و باید چرک خشک کن بخوری،چرک خشک کن هارو مرتب میخوردم تا دردش بیشتر شدبعد دکتر کف امپول پنی سیلین بزن الان ۶ تا پنی سلین زدم و یک ماه از قضیه چرک دندونم میگذره و هنوز ک هنوزه چرکش خشک نشده،میشه بگید چه کاری باید انجام بدم،لطفا؟

 84. حسین

  سلام دندونم کشیدم یک هفته هست هیچ قرصی دردمو کم نمیکنه تو عفونت برام جراحی کرده قرصم بهم نداد ولی خودم آلفن ایکس خوردم با ژلوفن و پنسیلن وی جواب نمیده خیلی درد دارم لطفاً بگید چیکار کنم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   برای تسکین درد می تونید از شیافت دیکلوفناک ۴۰ استفاده کنید. روزی ۱ عدد تا زمان بر طرف شدن درد. ولی اگر درد بیش از ۳ روز ادامه داشت حتما باید به دندانپزشکتان مراجعه کنید تا بررسی بشه

 85. احمد زرقی

  سلام من ی طرف صورتم باد کرده خیلی از چرک دندانه ب نظرتون خطر نداره الان دو سه روز هس اینجوریه تب هم دارم چرک خشک کن مصرف میکنم احساس ضعیفی میکنم میل ب هیچی ندارم خطر نداره چرک دندان زده ب صورتم باد کرده

 86. hedika

  سلام من ۱۴ سالمه دندانم عفونت کرده نمیدونم باید چیکار کنم خیلی درد میکنه لطفا به هم کمک کنین چیکار کنم الان ۶صبح هستش من هنوز نخوابیدم خیلی درو میکنه لطفا کمکم کنین🙏🙏🙏

 87. ارشام

  سلام من چن روز پیشی دندونم‌رو کشیدم ی دکتر گف اون خراب شده ی دکتر دیگ هم رفتم گف ن فقط همون ک ریشه مونده خراب هس و کشید اما امروز یکی‌دیگ از دندونام لثه بالاش یجوری قرمز کرده و درد داره انگار سوخته بنظرتون مشکلش چیه

 88. دلربا

  سلام من دو روز پیش موقعی که آمدم ناهار بخورم دندون آسیاب بالام درد گرفت. بعد ناهارم که تموم شد دردش متوقف شد. دوباره شب موقع شام همین اتفاق افتاد.
  و به همین ترتیب موقع صبحانه و ناهار و شام مخصوصا احساس گرمی و سردی.
  پایه دندان کمی سیاه شده که البته مدت هاست اینطوره. صورتم هیچ ورمی نداره و در حالت عادی دردی ندارم.خواب خوبی دارم.
  تا الان پنج تا قرص آموکسی سیلین هر هشت ساعت خوردم. امروز آب نمک قرقره کردم درد گرفت. نمیتونم الان برم دکتر چون قرنطینه هستیم، من چکار کنم عفونتش خشک بشه و عذابم نده تا یه مدتی بعد برم دکتر؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   تا معاینه نشید نمی تونم دارو تجویز کنم. بعد از قرنطینه به دندانپزشکی مراجعه کنید و بعد از معاینه در صورت لزوم به شما دارو خواهند داد.

 89. اسماعیل

  سلامودندان جلو پاببنی من تقریبا به ربشه رسیده امروز رفتم بکشم دکتر گفت عفونت داره دارو دادن گفتن یک هفته دیگه بیاو الان چند روزه سرم سنگینشده در بعضی مواقع سرگیجه هم دارم به نظرتون به عفونت دندان مربوطه

 90. ...

  سلام من لثه ام باد کرده بایدچی کار کنم

 91. Mahya

  سلام،من چن روزیه دندونم درد می‌کنه امروز رفتم دندونپزشکی گفتش ریشه‌ی دندونت عفونت کرده باید بری پیش متخصص بعدم بهم قرص های مسکن داد(آموکسی سیلین،دروفن و مترونیدازول)چن ساعتیه ک قرصارو خوردم ولی هنوز درد دارم میشه بگید چیکار کنم دردش خیلی زیاده واقعا نمیتونم تحمل کنم فصل امتحاناتم هس واقعا نمیتونم بخونممممممم

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   موقتی برای تسکین درد می تونید هر ۸ ساعت ۱ عدد قرص ژلوفن استفاده کنید ولی برای درمان قطعی باید به دندانپزشکی مراجعه کنید.

 92. ...

  سلام من دندون ۵ یا ۶ ام خراب و پوسیدس و شکستس و میدونم که شیریه الان عفونت کرده از تقریبا بالای گوشو و سرم تیر میکشه
  چیکار کنم

 93. m

  کشیدن دندان در حالت عفونت و پیوره کردن دندان آیا درسته؟

 94. حانا

  سلام من دندونمو جراحی کردم چون خیلی شکسته بود و مجبور شدن کامل در بیارن
  حالا اون قسمت چرک کرده و سفید شده رفتم پیشع پزشک گفتن زبون زدید و عفونت کرده قرصهارو دو هفتس دارم استفاده میکنم ولی هنوز خوب نشده و کله لثه رو سفید کرده چیکار دیگه باید بکنم آب نمک هم استفاده کردم

 95. امیرحسین

  سلام من دندونم دردی نداره اما یک چیزی مثل چرک دندون داره یکی یکی دندونامو خراب می‌کنه باید چیکار کنم ؟,

 96. دلسا

  سلام دندانم چرک کرده میشه کشید ؟یاباید چرکش برطرف شه؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   بله در اکثر مواقع میشه کشید ولی اول باید عکس دندانتون را دید شاید قابل نگهداری باشه دندانتون

 97. زهرا

  سرکه سفید رو تو دهنتون بگردونید عاااالیهههه.شب تا صبح هم نشاسته بزارید روش اونم عااالیههه

 98. سحر

  من آبسه لثه داشتم. لبم هم ورم داشت.از صبح تا عصر ۳ دفعه دارچین روش ریختم..هر دفعه به مدت ۲۰ دقیقه… تا شب خوب خوب شد.شب اصلا اثری از آبسه نبود

 99. نراقی

  سلام
  من دندون ۶ماهه کشیدم
  سه ماه هست که دندونم هامو گذاشتم
  اما زیر دندونم مثل گوشت نرم هست و غذا نمیتونم بخور چیکار کنم
  میشه راهنمایی کنید

 100. ۱۱۱

  سلام. من دندونم شکسته و دندون کناریشم عصب کشی بوده داخل دندون خالیه کلن و لثه زیرش خیلی درد میکنه چیکار کنم باهاش

 101. امیر عباس

  سلام دندونم عفونت کرده زیر چشمم هم ورم کرده چی کنم که خوب بشه؟

 102. Elena

  سلام..جراحی ریشه دندان هم برای رفع کیست فایده نداره…
  هزینه الکی نکنید…همون اول برید دندونتون رو بکشید ….
  اول و آخر درمان کیست و آبسه .کشیدن دندان است…

 103. افشین

  دندان من آبسه کرده و اکثر این کارها انجام دادم ولی بیفایده بود همش الکی هستش تازه دردش بیشتر شد همون دکتر بریم بهتره

  • دکتر بنیانیان

   با سلام
   همه این راه کارها موقتی هست و عامل درد را از بین نمی بره. حتما باید برای درمان اساسی به دندانپزشکی مراجعه کنید

 104. نجفی

  سلام . به خاطر پوسیدگی دندان و دردی که داشتم. سیر له شده گذاشتم روز خوشم تموم شد به درد شدیدتر و ورمی دچار شدم که دو هفته دارم با تجویز پزشک دارو مصرف میکنم و درد میکشم . اینو گفتم که بدونید.
  و اما راهکار :دندانی که سوراخ شده شما هر چیزی که روش بزاری باعث عفونت میشه. بهترین کار مراجعه به پزشک خوب و با تجربه هست فقط اون میتونه نجاتتون بده . وبعد اینکه کسانیکه مثل من نگزان هزینه هاش هستن بهتره بدونین که هر کاری بکنین بدتر میشید و در آخر میبینید هم درد بیشتری رو متحمل شدی و هم هزینه ی بیشتر. سلامت باشید . خدانگهدار.

 105. یاس

  قرص سیپروهپتادین یک عدد را روی دندان یا پودر وخمیر یا همین جوری مزه قرص هم تلخ نیست از لیدوکائین خاصیت سرکنندگی بیشتری داره

 106. امیرمصباحی

  سلام، اندازه یک قاشق چایخوری تاید لباسشویی بریزیدتودستمال کاغذی یه قطره آب روش بریزید، وبزارید رودندونی که درد میکنه، ۱۵دقیقه بعد درد میفته، میگی نه امتحان کن یا علی

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   باور های اشتباه و راه کارهای غلط بعضا نه تنها درد را تسکین نمی دهد ( و اگر هم بدهد موقتی ) بلکه چندین درد به شما اضافه خواهد کرد

 107. دخی ترک

  سلام
  من چند روزه دندون درد دارم صورتمم پف کرده دندونمم سالمه از هرچی استفاده کردم( اموکسیدین لیفن سیر چای خشک پونه و… )تاثیر نداشته چیکار کنم

 108. نیلوفر

  سلام من دوتا دندون های پایین از سمت چپ ک میشه آخرین دندون خیلی ب شدت درد می‌کنه و نمیتونم غذا بخورم انگاری ک ی سنگ زیر دندونام هست ممنون میشم جواب بدین

 109. حسین جهان تیغ

  مرسی از نظرات کی گزاشتید کار ساز بودن دستون درد نکنه

 110. mehrab

  سلام..کدوم راهکار رو انجام دادید که راضی ؟

 111. مهدی عابدی جبلی

  عالی

 112. رویا

  سلام من پریروز دندونم رو کشیدم لثم یکمی متورم شده و ترشحات کمی داره که بوی خوبی نمیده درضمن به دلایلی امکان استفاده از آنتی بیوتیک رو ندارم چطور جلوی عفونت کردن لثم رو بگیرم

 113. مازیار

  من دندونم چرک کرده و صورتم قبلا باد کرده بوده. یک مدت چرک چشم کن خوردم خوب شد. دوباره از دیروزه که دردش منو داره دیوونه میکنه. پیاز جویدم و آب پیاز رو رو قسمت عفونت دار گذاشتم تاثیر نکرده. چیکار کنم به نظر شما. مقدار درد من از ۱ تا ۱۰۰ میتونم بگم ۹۵. خیلی درد دارم. نمیدونم چیکار کنم. لطفا کمکم کنید. مرسی.

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   هر چه سریع تر به دندانپزشک مراجعه کنید. این راه حلها که انجام دادید موقتی هست و درمان اساسی نیست

 114. S

  دندون درد سه روزه امونم و بریده میترسم برم دکتر میشه ی راه حل بگید خوب بشه

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   از دکتر رفتن نترسید چون عواقب نرفتن می تونه بدتر باشه

   • حمید

    سلام دادش ، منم فوبیایی دندون پزشکی دارم و چند تا از دندونام عفونت کرد و همیشه عقب می انداختم و با انواع و اقسام مسکن های قوی و لیدوکایین دردش رو کم میکردم

    ببخشید اینطوری میگم ، الان مثل سگ پشیمونم ، چون ۴ تا از دندونام رو باید بکشم و درد دندون کشیدن بعلاوه ی ایمپلنت کردن بعدش رو باید تحمل کنم :(((((

    حتما به ترست غلبه کن و برو ، حتی اگه خیلی میترسی ، من میدونم یه سری دارو ها هست که استرست رو کم میکنه ( میتونی از روانشناس کمک بگیری ) ولی حتما حتما برو

 115. Reyhaneh

  سلام من صورتم ورم کردم چی کار کنم خوب بشه

 116. محمد

  اقامن سیرزدم به دندونم دردمیکردگفتم اروم بشه ، اخ اخ اخ نگو….
  وقتی زدم بروی دندون دردو۲برابرکردیعنی مردم😖

 117. علیرضا

  بسیار نوشته کاملی بود
  از فروشگاه لوازم چرم دوزی علیرضا در ماکرومارکت دیدن فرمایید
  فروشگاه لوازم چرم دوزی

 118. مصطفی

  سلام نصف دهن من عفونت شدید کرده تا گلوم خیلی حالم بده همه نوع دارو استفاده کردم ولی تاثیری نداشت به مرور داره بدتر میشه به سمت گلوم میره خواهش میکنم تروخدا ی راه درمان بدید حالم خیلی بده

 119. عادله اله بخش

  این روش ها برای دندونی که عفونت کرده و بوی نامطبوعی داره هم تاثیر داره؟یعنی باعث ازبین رفتن بوی بد میشه؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   برای بر طرف کردن بوی بد دهان باید درمان اصولی انجام داد.
   اصولا بوی بد دهان یا مربوط به گوارش هست یا عفونت دندان و دهان یا عفونت لوزه ها و گلو

 120. ز.ک

  ممنون بابت توصیه ها، بسیار مفید و موثر بودن

 121. مصطفی

  از کدومش استفاده کردین ؟

 122. زهرا

  سلام من چند روز چندتا از دندونایی بالاییم در د میکنن زیاد خراب نیستن اصلا نمیتونم چیزی بخورم

 123. مونا

  سلام من دندون هامو کامپوزیت کردم لثه اون قسمت متورم شده و عفونت کرده معده م هم به قرص های اموکسی سیلین مترونیدازول و امثال اینها حساسیت داره چیکار کنم که برطرف بشه این عفونت
  چه مدت استفاده کنم از این راه حل ها

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   کامپوزیت یک ماده خارجی است که ممکن است لثه شما به آن واکنش نشان داده
   به دندانپزشکتان مراجعه کنید تا محل برخورد کامپوزیت را با دندان کم کند احتمالا خوب میشه

 124. ماهره

  با چ روشی؟

 125. eli

  همه کارا رو انجوم دادیم وما هیچ تاسیری بر عفونت دندانم نداشت شدیدا درد میکنداز بس چرک داره دندونم که لثم سفید شده میشا بگید باید چیکار کنم 🥺

 126. رضا

  دندانی که عفونت کرده را با یک سوزن سرنگ سوراخ کنید و چرک را تخلیه کنید بدون عوارض و درمان سریع

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   لطفا سر خود کاری را انجام ندهید که بعد پشیمانی درست کند
   خواهشا به دندانپزشک مراجعه کنید

 127. فاطمه

  سلام مادرم از دیروز دندونش که چند سال پیش روکش کرده بود شروع به درد کرد و امروز فهمیدیم عفونت کرده و امکسی کلاو خورد با چند تا قرص دیگه و هیل راهکار ها کرد ولی خوب نشد چیکار کنیم

 128. خاطره123

  سلام. دندان۵ پایین با درد شدید مواجه شد دکتر گفتند کیست لثه دارم دارو تجویز کردن و۱۰روز مصرف کردم و بعد برام عصب کشی انجام دادن گفتن کمی بهتر شده اما امکان روکش نیست بخاطر کیست لثه.حالا دوهفته گذشته از این موضوع و من در انتهای لثه ام یعنی سمت دندان عقل (دندان عقل راچندین سال است کشیده ام ) درد دارم . دارو هم از دوهفته پیش مرتب مصرف میکنم .کپسول اموکسی سیلین و قرص میترونیدازول .گاهی هم ریشه دندانی که عصب کشی کردم تیر میکشه و حس میکنم بشدت نض داره.ایا کیست لثه ام خوب میشه؟ایا امکان روکش دندادنم هست؟

 129. الناز

  منم امتحان کردم عالیه واقعا درست شد

 130. الناز

  من هنوز امتحان نکردم . من لثه ام عفونت کرده خیلی بد درد میکنه😣وایییییی😭امیدوارم جواب بده . دوستانی که امتحان کردند

 131. الناز

  من هنوز امتحان نکردم راستش لثه های من عفونت کرده و خیلی افتضاه درد میکنه وایییییییییی😭امیدوارم خوب شه

  • Hani

   سلام من دندون۶پایینم سه روزه درد میکنه وعفونت کرده صورتمم پف کرده همه این راهکار هاهم کردم باز خوب نشده به دندان پزشک هم رفتم اموکسی کلاو ومترونیدازول داد ولی باز دندونم درد میکنه دردش بیشتره چکار کنم که عفونت دندونم زود خوب بشه😭⁦🙏🏻⁩

   • دکتر بنیانیان

    با سلام
    دارو فقط درد را از بین می بره و اون هم موقتی ، باید علت بوجود آورنده درد و عفونت را از بین برد و این فقط با مراجعه به دندانپزشکی امکان پذیر است

 132. مهسا

  از کدوم روش بیشتر استفاده کردین؟

 133. Parham

  خیلی راهکارای خوبی بود لثه من خوب شد

 134. یلدا

  سلام خانم اصلانی میشه بگین کدوم روش رو انجام دادید برای عفونت لثه؟

 135. صدرا

  سلام آب نمک یکم سوزوند اولش ولی درجا خوب کرد التهاب رو با اینکه شدید بود اما الان حس نمیکنم خیلی ممنون از راهنمایی تون

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   خدا را شکر که خوب شدید البته موقتیه و حتما باید برای درمان قطعی به دندانپزشکی مراجعه کنید

 136. Mohammad

  ممنون از راه حلتان

 137. رضا

  سلام ممنون از مطالب خوبی که دارید.
  دندان من عفونت داره و با مواردی که شما فرمودید در حال خالی شدن عفونت هست و خون از دندان میاد.
  تا چه زمان باید ادامه بدم؟

  • دکتر بنیانیان

   سلام
   تا همین فردا صبح ، بعد هر چه سریعتر به دندانپزشکی مراجعه کنید . اینها درمانهای موقتی و اضطراری هست نه دائمی

 138. سارا

  من همه این کاراکردم بازدرد دارم چیکارکنم

 139. امیر

  من دندونم باد کرده باید چیکار کنم خوب بشه میشه بگین

 140. محمد

  از چه روشی استفاده کردین

 141. الهه اصلانی

  واقعا عالی لثه هام عالی شد

دیدگاه خود را بنویسید

02188539714-21

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد7