دندانپزشک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

دندانپزشک خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟
۳.۶
(۱۲۴)

امروزه با توسعه خدمات درمانی و زیبایی دندان پزشکی دریافت این خدمات از یک دندانپزشک خوب دغدغه بسیاری از افراد است. در واقع پیدا کردن یک دندان پزشکی که ویژگی های لازم را برای درمان بیماری های دندان داشته باشد اگرچه به ظاهر کار سختی نیست اما به دلیل پوشش کم هزینه های دندانپزشکی توسط بیمه ها، استفاده از مهارت دندانپزشک خوب کمک زیادی از لحاظ اقتصادی و نیز تسریع و بهبود کیفیت درمان برای فرد به همراه دارد.

دندانپزشک کیست؟

دندانپزشک به کسی گفته می شود که تحصیلات آکادمیک خود را در زمینه سلامت دهان و دندان گذرانده است. او در طول تحصیل و پس از آن ورود به بازار کار در زمینه پیشگیری از بیماری های دهان و دندان، علائم و راه های درمانی آن می پردازد. پیدا کردن توانایی و تبحر لازم برای پیشگیری از پیشرفت بیماری های دهان و دندان و نیز افزایش دادن سلامت دهان و دندان از جمله کارهایی است که یک دندانپزشک به آن مشغول است.

انجام خدمات درمانی در کنار ارائه خدمات زیبایی که امروزه به یکی از پرطرفدارترین خدمات دندانپزشکان تبدیل شده است، از همین رو می بینیم که بسیاری از دندانپزشکان نیازمند دستیار برای تسریع در روند خدمات رسانی به بیماران خود دارند.

معرفی انواع تخصص دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی دارای رشته ها و تخصص های مختلفی است که هر کدام بخشی از بیماریهای مربوط به دهان و دندان را درمان می کنند. این تخصص ها کمک می کند علاوه بر تسریع ارائه خدمات، درمان ها به صورت اصولی و دقیق انجام شود. از مهمترین تخصص های دندانپزشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پاتولوژیست دهان و دندان

این متخصصان کار آسیب شناسی بیماری های دهان، دندان، فک و صورت را انجام می دهند. در صورتی که بیماران مبتلا به زخم های دهانی یا بافت های غیرعادی در ناحیه دهان، فک و صورت خود شوند با مراجعه به این متخصصان می توانند درمان خود را دنبال کنند. در مجموع می توان گفت همه بافت هایی که در صورت، فک و دهان وجود دارد برای درمان و مراقبت نیازمند تخصص پاتولوژیست دهان و دندان است که با نمونه برداری از آن می تواند برای درمان های آتی تصمیم بگیرد.

اندودنتیست

اندودنتیست ها در واقع همان متخصصانی هستند که کار درمان ریشه دندان را انجام می دهند. یکی از مرسوم ترین کارهای این متخصصان عصب کشی دندان است که اکثر افراد در طول زندگی خود آن را تجربه می کنند.پیچیدگی کانال های دندانی در کنار بیماری هایی که ممکن است فرد به آن مبتلا باشد ضرورت این تخصص را برای درمان بیماری ها ریشه دندان نشان می دهد. به طور کلی می توان گفت عمده دردهای دندان که در ناحیه فک و صورت احساس می شود که ریشه دندانی دارد توسط اندودنتیست ها درمان می شود.

پریودنتیست

بیماری های لثه نیز یکی از مشکلاتی است که متخصص پریودنتیست کار درمان آن را بر عهده دارد. بروز عفونت یا خونریزی های لثه و یا انواع بیماری های لثه راهکارهای درمانی خاصی را می طلبد که پریودنتیست بر اساس تخصص، دانش و مهارت خود آن را دنبال می کند. اهمیت درمان بیماری های لثه تا آنجاست که اگر فرد سهل انگاری در روند درمان لثه های خود داشته باشد می تواند منجر به از دست رفتن دندان شود. کاشت پروتزهای ایمپلنت نیز یکی از خدماتی است که توسط پریودنتیست ارائه می شود.

ارتودنتیست

اگر دندان های نامرتبی داشته باشید و بخواهد از روش ارتودنسی برای منظم کردن دندان های خود استفاده کنید لازم است به یک ارتودنتیست مراجعه کنید. ارتودنتیست ها را ارتوپد استخوان فک نیز می نامند. متخصص ارتودنسی با استفاده از لوازمی شامل سیم، براکت و ابزارهای تخصصی دیگر ناهنجاری های فک و دندان را ترمیم می کند.

متخصص ترمیم و زیبایی

بخشی دیگر از خدمات دندانپزشکی که امروزه بسیار پرطرفدار است مربوط به ارائه خدمات ترمیم و زیبایی دندان است که متخصص مربوطه کار روکش، لمینت، کامپوزیت، بلیچینگ و… را عهده دار است.

متخصص فک و صورت

انجام جراحی های مربوط به بیماری های و ناهنجاریهای مربوط به ناحیه فک و صورت نیازمند تخصص خاصی است که این متخصصان از آن بهره مند هستند. جراحی دندان های عقل نهفته یا عمل های زیبایی فک، چانه یا صورت و نیز جراحی های خارج کردن انواع تومورها در این ناحیه از جمله کارهایی است که یک متخصص فک و صورت بر عهده دارد. در صورتی که قصد کاشت ایمپلنت داشته باشید مراجعه به این متخصصان اولویت دارد.

تخصص دندانپزشکی اطفال

درمان بیماری های دهان و دندان کودکان نیز در زمره تخصص هایی است که هر دندانپزشکی به راحتی نمی تواند آن را انجام دهد. کودکان به دلیل شرایط ویژه و روحیه حساسی که دارند و نیز داشتن دندان های شیری که در همان سنین کودکی دچار آسیب شده نیازمند درمان های تخصصی توام با روانشناسی کودک است که متخصصان دندانپزشکی اطفال می توانند آن را عهده دار شوند.

متخصص پروتزهای دندانی

یکی دیگر از تخصص های دهان و دندان درمان هایی است که نیازمند پروتز یا روکش های دندانی است.

متخصص رادیولوژی دهان و دندان

این تخصص نیز کار عکسبرداری از ناحیه دهان، فک و صورت را عهده دار است تا متخصصان بتوانند براساس آن برای روند درمان راهکار مناسب را پیدا کنند.

دندانپزشک خوب به چه کسی گفته می شود؟

دندانپزشک خوب به چه کسی گفته می شود؟

برای اینکه بدانیم دندانپزشک خوب به چه کسی گفته می شود لازم است  نکات زیر را بدانید:

 • تخصص، مهارت و دانش دندانپزشک
 •  میزان همراهی و همدردی دندانپزشک در زمان شنیدن و دریافت شرح حال بیمار
 • به روز بودن دندانپزشک
 • استفاده از جدیدترین تجهیزات  و لوازم
 • ایجاد احساس رضایت بیماران
 • احساس مسئولیت داشتن در برابر بیماران

 

هر چند وقت یک بار به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

یکی از نکاتی که به سلامت دهان و دندان بسیار کمک می کند مراجعه دوره ای به دندان پزشک برای چکاپ سلامت دهان و دندان و پیشگیری از بیماری و در مواردی پیشرفت بیماری های دهان و دندان. در بسیاری از مواردی زمانی که به دندانپزشک مراجعه می کنید  جلسه آینده را برای شما تعیین می کنند. در صورتی که مشکل خاصی ندارید می توانید هر ۶ ماه یکبار برای معاینه و اطمینان از سلامت دندان های خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

نکته دیگری که بسیار اهمیت دارد توجه ب مشکلات مربوط به دهان و دندان است. در صورتی که احساس مشکل در دندان های خود دارید برای پیشگیری از پیشرفت مشکل در اسرع وقت به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

به نظر شما بهترین دندانپزشک تهران کیست؟

به نظر شما بهترین دندانپزشک تهران کیست؟

پیدا کردن دندانپزشک خوب در تهران یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از ساکنان این شهر دارند و حتی بسیاری از کسانی که در شهرستان ها ساکنند اما تمایل به درمان بیماری های دهان و دندان خود در تهران دارند، این سوال برای آن ها مطرح است که بهترین دندانپزشک تهران کیست؟

نکته مهمی که می توان در این زمینه گفت اینکه بسیاری از دندان های خوب و مجرب تهران غالبا در بهترین کلینیک دندانپزشکی که خوشنام و معروف است، فعالیت دارند. دندانپزشکی دکتر بنیانیان را می توان بهترین کلینیک دندانپزشکی در شمال تهران دانست که از حضور متخصصان باتجربه  و متبحر استفاده می کند. علاوه بر اینکه در این کلینیک سعی می شود بیماران بیشترین آرامش را در زمان حضور خود احساس کنند.

هماهنگی قبلی برای تعیین وقت معاینه و درمان

راه اندازی اتاق انتظار آرام و خالی از هرگونه استرس در زمان نوبت دهی

استفاده از به روز ترین تجهیزات و امکانات برای ارائه خدمات دندانپزشکی

اتاق های درمان مجهز ویژه اطفال، جراحی، بیهوشی و…

در صورتی که بخواهید یک دندانپزشک خوب را در تهران پیدا کنید، می توانید نام او را در اینترنت سرچ و به سابقه علمی و نمونه های کاری دست پیدا کنید. علاوه بر اینکه دندانپزشکان خوب چهره های شناخته شده ای هستند و اکثر آن ها دارای کلینیک های معروف بوده و یا در کلینیک های خوشنام تهران مشغول به فعالیت هستند.

 

ویژگی‌های بهترین دندانپزشک تهران چیست؟

اگر به دنبال پیدا کردن دندانپزشک خوب در تهران  هستید لازم است نکاتی را در بررسی ها و جستجوهای خود مورد توجه قرار دهید.این نکات عبارت است از:

 1.   داشتن گوش شنوا در زمان بیان کردن شرح حال از سوی بیمار یکی از مهمترین ویژگی هایی است که هر طبیبی باید به آن توجه کند. در صورتی که دندانپزشک شما حوصله شنیدن نداشته باشد این نگرانی در شما وجود دارد که مبادا درمان به درستی انجام نشود. علاوه بر اینکه گوش شنوا داشتن دندانپزشک به بیمار احساس آرامش و عدم نگرانی را القا می کند.
 2.   بیان نکات و توصیه های مراقبتی یکی دیگر از ویژگی هایی است که دندانپزشک خوب باید داشته باشد. هر دندانپزشکی باید پس از طی کردن مراحل درمانی بیمار توصیه های مراقبتی که منجر به پیشگیری از بروز مشکلات دیگر می شود و یا دندان های ترمیم شده را حفظ می کند به بیمار منتقل کند.
 3.   رعایت اصولی بهداشت از سوی دندانپزشک در حین کار باید شدیدا رعایت شود. لوازم دندانپزشکی به دلیل تماس مستقیم با سلامت مردم باید همیشه با نهایت رعایت بهداشت استفاده شود علاوه بر اینکه محیط دندانپزشکی و لباس دندانپزشک نیز باید همیشه تمیز و عاری از هرگونه آلودگی باشد.
 4.   بیماری مشتری نیست، این یکی از مهمترین نکاتی است که برخی دندانپزشکان فراموش کرده اند. هزینه های درمانی باید متناسب با خدمات باشد و شرایط عامه بیماران را از لحاظ اقتصادی در نظر داشته باشند.
 5.   دندانپزشک در مواجهه مناسب با بیماران باید تا حدودی به احوالات و روحیات بیمار واقف باشد و آن را در نظر بگیرد. در صورتی که بیماری استرس زیادی از روند درمانی دارد دندانپزشک نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد.
 6.   مهارت بالا نیز یکی از مهمترین فاکتورهایی است که هر چه بیشتر باشد برای بیمار قابل قبول تر است. مدارک تحصیلی و نیز تجربه کافی در زمینه خدمات دهان و دندان احساس اطمینان و عدم نگرانی را برای بیمار به همراه دارد.
 7.   احترام به کادر درمانی و نیز دستیاران یکی دیگر از موضوعاتی است که یک دندانپزشک خوب در نظر می گیرد. این رفتار باعث ایجاد احساس آرامش در بیمار نیز می شود و بیماران می توانند با این دندانپزشک ارتباط خوبی داشته باشند.
 8.   ارتباط طولانی مدت با بیماران یکی از مهمترین ملاک هایی است که نشان دهنده دندانپزشک خوب است. دندان پزشکی که ارتباط موثری با بیماران خود برقرار می کند طی سالها این بیماران نه تنها خودشان بلکه دایره ای از اطرافیان خود را نیز به این دندانپزشک معرفی می کنند. این موضوع یکی از راههای شناخت دندانپزشک خوب است.
 9.   پیگیری حل مشکلات مربوط به بیماری های مراجعان این احساس را در مخاطب و مراجعان ایجاد می کند که دندان پزشک آن ها فرد دلسوز است نه فردی که به دنبال مشتری است.
 10. استفاده از تجهیزات و امکانات به روز و متناسب با فناوری های روز به افزایش سرعت درمان و نیز کیفیت روند درمان بسیار کمک می کند.

 

چگونه یک دندانپزشک خوب در تهران پیدا کنم؟

چگونه یک دندانپزشک خوب در تهران پیدا کنم؟

پیش از آنکه بخواهید یک دندانپزشک خوب در تهران پیدا کنید ابتدا لازم است بدانید که شما نیاز به کدام یک از تخصص های دندانپزشکی دارید. پس از آن می توانید به دنبال فردی باشد که ویژگی های زیر را داراست:

 1.   تحصیلات و تجربه مرتبط با مشکل شما
 2.   داشتن رزومه کامل فعالیت و نیز مجوزهای لازم برای فعالیت
 3.   برخورد مناسب با بیماران
 4.   انعکاس نظرات دوستان و آشنایان درباره دندانپزشک
 5.   مراجعه به بهترین کلینیک های دندانپزشکی
 6.   مراجعه و برخورد حضوری با دندانپزشک

نکته مهمی که در انتخاب دندانپزشک باید به آن دقت کنید این است که بخاطر هزینه های دندانپزشکی تنها به ارزان بودن خدمات اعتماد نکنید. تعرفه های دندانپزشکی رقم مشخصی دارد که هر چه رقم های اعلام شده از سوی دندانپزشکان و کلینیک های دندانپزشکی نسبت به این تعرفه فاصله کمتر یا بیشتر داشته باشد لازم است در انتخاب خود کمی تامل کنید.

امروزه بسیاری از دندانپزشکان نمونه کارهای خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. این روش اگرچه شاید برای برخی افراد مرسوم نباشد و گاهی نیز برخی سودجویان از این روش برای کسب درآمد بیشتر استفاده می کنند اما در صورتی که دندانپزشک مورد نظر خود را انتخاب کردید در نهایت بررسی گالری عکس های درمانی قبل و بعد بیماران نیز تا حد زیادی می تواند شما را از انتخابتان مطمئن کند. این روش بیشتر برای درمان های زیبایی مثل لمینت یا کامپوزیت و ایمپلنت کاربرد دارد.

 

تجربه دندانپزشک

تجربه دندانپزشک تا حد زیادی در روند دررمان و حتی بهبودی کامل بیماری های دهان و دندان بسیار موثر است. کمترین کاری که یک دندانپزشک با تجربه می تواند برای مشا انجام دهد این است که جلسات درمانی شما را بسیار کم کند. تبحر و تجربه دندان پزشک کمک می کند که شما با اطمینان خاطر دندان های خود را برای ترمیم و دندان به او بسپارید و هزینه های درمانی را متقبل شوید. دندانپزشک با تجربه ویژگی هایی دارد که در صورت مشاهده آن و یا تایید از سوی بسیاری از بیماران که بالاترین رضایتمندی را دارد می توانید برای درمان و ترمیم دندان های خود به او مراجعه کنید عبارت است از:

مهارت و چابکی بالای دندانپزشک

یک دندانپزشک با تجربه سرعت و مهارت بالایی در روند درمان بیمار دارد. او به خوبی می تواند از تخصص خود برای ترمیم و رفع مشکلات دهان و دندان بیمار استفاده کند. تسلط بالا و نیز استفاده دقیق از هنر دست های خود در کمترین زمان ممکن بهترین شیوه های درمانی را برای بیمار خود به کار می گیرد.

برخورد مناسب با مراجعه کنندگان

خوشرویی و نیز برخورد حرفه ای یکی از مهمترین ویژگی های یک دندانپزشک با تجربه است. او با برقراری ارتباط موثر و مناسب با بیمار این اطمینان خاطر را در بیمار ایجاد می کند که نگرانی بابت روند درمان نداشته باشد، این موضوع کاهش استرس را برای بیماران به همراه دارد.

داشتن دانش روز

دندانپزشک با تجربه همواره دانسته ها و علم خود را از طریق منابع علمی روز دنیا به روز می کند تا بهترین روش ها، امکانات و تجهیزات را برای درمان بیماران خود به کار گیرد.

مهارت زیاد

از دیگر ویژگی های یک دندان پزشک با تجربه مهارت بالای او از تلفیق دانش و نیز مهارت عملی خود است. او به خوبی می داند که از چه روشی و به چه صورتی روند درمان را برای بیمار توام با آرامش و بدون نگرانی طی کند.

استفاده از تجهیزات بروز

تجهیزات و لوازم پیشرفته و به روز یکی دیگر از مواردی است که دندانپزشک با تجربه توجه ویژه ای به آن دارد. استفاده از تکنولوژی و تجهیزات روز به تسریع روند درمان و نیز اثربخشی و ماندگاری خدمات دندان پزشکی کمک شایانی می کند.

دستمزد مناسب

هزینه های دندان پزشکی یکی از مهمترین دغدغه های مراجعان و بیماران است. یک دندانپزشک با تجربه سعی می کند با برقراری تعادل هزینه ای قابل قبول و مناسب از بیماران خود دریافت کند تا بیماران متحمل هزینه ای سرسام آور و غیرمنطقی نداشته باشند علاوه بر اینکه بهترین خدمات را نیز دریافت کرده اند.

 

انواع خدمات دندانپزشکی در دندانپزشکی دکتر بنیانیان

انواع خدمات دندانپزشکی در کلینیک آرکا

 دندانپزشکی دکتر بنیانیان یکی از بهترین کلینیک های شمال تهران است که در آن مجموعه وسیعی از خدمات دندانپزشکی اعم از ترمیمی و زیبایی، ایمپلنت دندان، بلیچینگ، کامپوزیت دندان، جراحی، ارتودنسی، پریو، ایمپلنت، کشیدن دندان، درمان ریشه، پروتز، دندانپزشکی اطفال و… توسط متخصصان با تجربه ارائه می شود.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره برای خدمات دندان پزشکی می توانید همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۰ با کارشناسان کلینیک تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

یک دندانپزشک خوب از نظر اخلاقی چگونه است؟

زمانی که بیمار بتواند به راحتی مشکلات خود را با آرامش و بدون نگرانی به دندانپزشک انتقال دهد و به جزئیات گفته های بیمار دقت کند می توان گفت این دندانپزشک از نظر اخلاقی مورد رضایت بیمار است.

چه مواردی بر انتخاب دندانپزشک خوب تاثیرگذار است؟

محیط دندانپزشکی، تجهیزات درمانی، هزینه ها و تعرفه های درمانی، کیفیت مواد و تجهیزات، بهداشت محیط دندانپزشکی، برخورد دندانپزشک با بیماران و نیز پرسنل از جمله مواردی است که می تواند خوب بودن دندانپزشک را نشان دهد.

ویژگی های کلی که می تواند منجر به انتخاب یک دندانپزشک شود چیست؟

میزان سواد و آگاهی، تجربه، برخورد با بیمار و پرسنل، مهارت و توانایی، تخصص و… از مهمترین مواردی است که می تواند منجر به انتخاب یک دندانپزشک شود.

برای دریافت خدمات درمانی مناسب باید چه مواردی مورد توجه باشد؟

بابت درمان های دندانپزشکی استرس و نگرانی نداشته باشید. بسیاری از افراد از خدمات دندانپزشکی استرس دارند و می ترسند، در صورتی که دندانپزشک متبحری را برای درمان انتخاب کرده باشید خیالتان راحت باشد که نیازی به نگرانی نیست. آرامش خود را در حین درمان حفظ کنید. در صورتی که از داروی خاصی استفاده می کنید و یا دارای بیماری زمینه ای خاصی هستید حتما دندانپزشک خود را در جریان قرار دهید.

خدمات اورژانسی دندانپزشکی دکتر بنیانیان شامل چه مواردی است؟

درمان شکستگی دندان توام با خونریزی، خونریزی دندان ها یا لثه، درد شدیدن دندان، فرو رفتن اجسام خارجی بین دندانها یا لثه، شکستگی فک یا افتادن دندان از جمله مواردی است که در صورت بروز می توانید از طریق تماس با شماره همراه ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ جهت تسریع درمان هماهنگ کنید. دندانپزشکی دکتر بنیانیان تلاش می کند تا با استفاده از تجهیزات و فناوری های روز و نیز حضور متخصصان زبده و ماهر بهترین خدمات را به بیماران ارائه کند تا مراجعه کنندگان به کلینیک کمترین استرس و نگرانی را در طول درمان خود داشته باشند.

راه های ارتباطی با کلینیک دندانپزشکی دکتر بنیانیان چیست؟

در صورتی که نیاز به دریافت خدمات اورژانسی داشته باشید می توانید با شماره همراه ۰۹۱۲۵۱۴۲۲۰۲ تماس بگیرید. در غیر این صورت می توانید همه روزه از ۹ صبح تا ۸ شب با شماره تماس ۰۲۱۸۸۵۳۹۷۲۰ تماس بگیرید و نسبت به رزرو وقت با هر یک از متخصصان حاضر در دندانپزشکی دکتر بنیانیان اقدام کنید.  همچنین می توانید به صورت حضوری به آدرس تهران میدان آرژانتین، خ بخارست، خ ۶، پ ۲۲، واحد ۷ مراجعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. تعداد آرا: ۱۲۴

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

02188539714-21

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد7