قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان
۳.۶
(۱۲۱)

تا به حال در مورد روش های مختلف برای بازگرداندن لبخند و دندان های از دست رفته خود تحقیق کرده اید احتمالات میخواهید در مورد قیمت ایمپلنت دندان بیشتر بدانید از آنجایی که فاکتورهای مختلف روی هزینه کاشت تاثیر می گذارد، بهترین راه برای به دست آوردن تخمین دقیق هزینه برنامه ریزی برای یک مشاوره اولیه با دندانپزشک است.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان راهکار طولانی مدت برای جایگزینی دندان هایی است که در طول زمان آسیب دیده یا در معرض پوسیدگی قرار گرفتند. این ابزار کمک می کند دندان مصنوعی همانند دندان طبیعی عمل کند و با قرار گیری پایه تیتانیوم داخل استخوان فک عملکرد جویدن و غذا خوردن به صورت کاملاً عادی امکان‌پذیر می‌شود.

ایمپلنت های دندانی قادر به حمایت از تاج دندان و پروتز هستند و به روش مشابه ریشه های طبیعی عمل می کند. همچنین برای بازگرداندن اعتماد به نفس به دلیل از دست دادن دندان ایده آل هستند. اصلی ترین قسمت آن به عنوان آباتمنت شناخته می شود، اباتمنت ابزاری است که در استخوان فک ثابت باقی می ماند و به عنوان ریشه عمل می کند. همچنین ایمپلنت دندان را در جای خود ثابت نگه می‌دارد و با لثه و استخوان فک ترکیب میشود. در آخرین مرحله اباتمنت با کمک یک دندان مصنوعی یا تاج پوشانده می شود و ظاهری شبیه به دندان طبیعی به شما می بخشد.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

ترمیم ایمپلنت دندان به روش های مختلفی انجام می شود. به همین دلیل نمی توان حدس زد هزینه آن چقدر است. در ادامه می خوانید کدام متغیرها بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارند:

 • برند و کیفیت آن

یکی از عوامل تاثیرگذار روی قیمت ایمپلنت دندان برند انتخابی است. هر متخصصی از برند خاصی برای کاشت استفاده می کنند که در صورت انتخاب برندهای معتبر و معروف دنیا، بی شک باید هزینه بیشتری بپردازید. از طرفی، هر چه کیفیت ایمپلنت بیشتر باشد، استحکام و دوام آن تضمین شده است و با خیال راحت تا پایان عمر از دندان کاشته شده استفاده می کنید.

 • دستمزد متخصص

معمولا دندانپزشکان متخصص فک و صورت ماهر در زمینه کاشت دندان هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشکان عمومی دریافت می کنند و به راحتی و مهارت عالی این روش درمانی را انجام می دهند.

 • تعداد ایمپلنت های مورد نیاز

برخی از بیماران تنها نیاز به تعویض یک دندان دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به یک ردیف کامل نیاز داشته باشند. هرچه تعداد دندان ها بیشتر باشد مسلما هزینه کاشت دندان بیشتر خواهد بود.

 • سلامتی کلی دهان

یک ایمپلنت دندانی موفق به دهان سالم نیاز دارد. اگر از بیماری پریودنتال یا هر بیماری دهانی دیگری رنج می برید، مطمئنا دندانپزشک شما مدت زمان مشخصی برای درمان مشکلات آن در نظر می گیرد و تا زمانی که مشکل حل نشود ایمپلنت دندان را اجرا نخواهد کرد. پس درمان های مستقل از ایمپلنت برای تجربه کاشت موفقیت‌آمیز می تواند هزینه را افزایش دهد.

 • نیاز به انجام اقدامات اضافی

برخی از بیماران قبل از این که توانایی کاشت دندان را داشته باشند، نیاز به انجام اقدامات اضافی دارند. برای مثال، نبود استخوان کافی امکان کاشت را از بین میبرد که این دسته از افراد مجبور هستند برای حمایت از ایمپلنت استخوان خود را تقویت کنند و لیفت سینوس یا پیوند استخوان انجام دهند. پس انجام این اقدامات اضافی باعث افزایش هزینه کلی می شود.

 • متریال روکش انتخابی

روکش مورد استفاده برای ایمپلنت عموما PFM می باشد که دارای بیس متال است ولی برای دندانهای جلویی و همچنین برای کسانی که می خواهند دندانهایی طبیعی تر داشته باشند روکشهای زیرکونیا توصیه می شود که طبیعتا دارای کیفیت و قیمت بالاتری هستند.

 

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

مطمئنا متوجه شده‌اید که قیمت ایمپلنت دندان توسط دندانپزشک آن متغیر است و هر دندانپزشکی با توجه به شرایط مهارت و تجربه هزینه متفاوتی در نظر می‌گیرد. بنابراین اگر تصمیم دارید این روش را با خیال آسوده انجام دهید و نگرانی بابت شرایط دهان و دندان نداشته باشید، باید به دنبال متخصص با تجربه در این زمینه بگردید متخصصی که سال های بسیاری در زمینه کاشت دندان فعالیت می کند و از بروز ترین تجهیزات در این زمینه بهره مند است.

همچنین موقعیت مکانی مطب روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار است و پزشکانی که در موقعیت مکانی بهتری فعالیت می‌کنند مسلما نسبت به پزشکانی که در شهرهای اطراف حضور دارند قیمت بیشتری برای انجام این درمان در نظر می گیرند و کسانی که تصمیم دارند این درمان را در بهترین کلینیک دندانپزشکی انجام دهند باید برای پرداخت هزینه آن چاره ای بیندیشند.

 هزینه ایمپلنت کل دهان و جایگزین کردن تمام دندان ها

 هزینه ایمپلنت کل دهان و جایگزین کردن تمام دندان ها

 کسانی که دندان های خود را از دست داده اند ممکن است بیش از حد حساس کمبود اعتماد بنفس داشته باشند و نتوانند لبخند بزنند یا صحبت کنند. علاوه بر این بی‌نظمی‌های گاز گرفتن ناشی از نبود دندان هاست که می تواند تاثیر منفی بر عادات غذایی داشته باشد و منجر به مشکلات سلامت ثانویه مانند سوء تغذیه شود. در حالی که ایمپلنت های دندانی همانند ریشه های دندان به عنوان بهترین ترمیم دندان شناخته می‌شود و از تحلیل استخوان های فک به خوبی جلوگیری می کند.

اما زمانی که تصمیم دارید تمام یا بیشتر دندان های خود را با کمک ایمپلنت جایگزین کنید باید هزینه زیادی بپردازید، زیرا شما با کمک این روش عملکرد کلی دندان های خود را بهبود می بخشید و دندانپزشک برای اجرای آن از متریال و پایه‌های تیتانیومی بیشتری استفاده می کند. البته به طور کلی، هزینه کاشت کل دندان ها به عواملی مانند موقعیت مکانی، تجربه دندانپزشک، نوع متریال و سلامت عمومی بستگی دار.

 هزینه های جانبی کاشت دندان

در بیشتر مواقع قبل یا حین کاشت دندان برخی درمان های جانبی نیاز است که در موارد زیر به آنها اشاره می کنیم:

پیوند استخوان: یکی از مهمترین مسائل برای اجرای ایمپلنت داشتن استخوان کافی در ناحیه فک است. در صورتی که فرد از تراکم کافی استخوان بهره مند نباشد مجبور است پیوند استخوان یا سینوس لیفت انجام دهد انجام این درمان جانبی موجب افزایش هزینه کاشت دندان می شود.

پیوند لثه: بسیار مهم است که فرد قبل از کاشت دندان از سلامت عمومی و بهداشت دهان برخوردار باشد. در صورتی که فرد دچار بیماری های لثه ای و دیگر مشکلات باشد امکان اجرای این درمان وجود ندارد و فرد باید مراحل درمانی را برای بهبودی لثه طی کند. معمولاً چنین درمان هایی با هزینه اضافی همراه است

کشیدن دندان: یکی دیگر از درمان های جانبی قبل از کاشت دندان، کشیدن دندان است. برخی موارد فرد مجبور است درمان ریشه دندان به منظور بیرون کشیدن آن از داخل استخوان انجام دهند یا دندان شکسته شده بر اثر ضربه را از دهان خارج کنند.

هزینه ایمپلنت دندان با پروتز دندان کامل و متحرک

هزینه ایمپلنت دندان با پروتز دندان کامل و متحرک

پروتز دندان کامل و متحرک زمانی قابل اجراست که فرد دندان های خود را به طور کامل از دست داده است و این دستگاه روی چند پایه ایمپلنت سوار می شود. این دسته از پروتزها توانایی فوق‌العاده‌ای در جویدن به بیمار می بخشد و باعث می‌شود فرد دوباره از نعمت دندان های سالم بهره مند شود. معمولا هزینه این مدل پروتز دندان نسبت به پروتز های دیگر بدون پایه ایمپلنت بیشتر است و قدرت و زیبایی بهتری نسبت به آنها در دهان فرد ایجاد می کند.

قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت

این روزها امکان اجرای دندان مصنوعی با کمک پایه ایمپلنت وجود دارد که دندان ها به صورت دائمی و ثابت روی لثه قرار می گیرد. معمولاً دندانپزشکان برای ثابت ماندن پروتز یا دندان مصنوعی از دو الی چند پایه ایمپلنت در ناحیه فک استفاده می کنند که هزینه و قیمت دندان مصنوعی برای هر فک به صورت جداگانه محاسبه می شود. این روش به عنوان یکی از محبوب ترین روش های جایگزین کردن تمام دندان ها به حساب می آید و به عنوان روش all-on-four شناخته می شود که برای هر فک حداقل چهار پایه ایمپلنت نیاز است.

دندان های مصنوعی بر پایه ایمپلنت راحتی فوق العاده ای دارند و برای مدت طولانی در ناحیه فک ماندگار هستند. همچنین زیبایی و عملکرد بی‌نظیری نسبت به دندان های مصنوعی بدون پایه دارند.

راهنمای انتخاب برند ایمپلنت

راهنمای انتخاب برند ایمپلنت

مانند هر روند درمانی دندانپزشکی تعداد زیادی برند ایمپلنت دندانی وجود دارد اما چگونه میتوان فهمید کدام برند ایمپلنت دندانی قابل اعتماد است و کدام یک مطابق انتظارات شما خواهد بود؟

مهمترین چیز در انتخاب ایمپلنت دندان این است که مطمئن باشید سازنده انتخابی شرکت معتبر و شناخته شده در سطح جهان است. زیرا ترجیح می دهید ایمپلنت خود را در مدت طولانی داشته باشید. شاید مطمئن شوید برندی که انتخاب می‌کنید می‌تواند این انتظار شما را برآورده کند.

هنگامی که درمان ایمپلنت برای اولین بار شکل گرفت محدودیت‌های زیادی به وجود آمد و پشتیبان های کافی وجود نداشت. اگر چه هر کدام از روش ها مفهوم فوق العاده بودند، اما هزینه زیادی نیاز داشتند و برای همه غیرقابل اجرا بودند. خوشبختانه امروزه طراحی نوآورانه ایمپلنت‌های دندانی تقریبا برای هر فرد و هر موقعیتی به آسانی در دسترس هستند. در حال حاضر تنوع گسترده ای از انواع طرح ها و مارکهای ایمپلنت وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های ساختاری متفاوت هستند. بهترین ایمپلنت، ایمپلنتی است که متناسب با شرایط شما طراحی شده باشد و برای کاشت دندان در ناحیه مورد نظر بهترین انتخاب شناخته شود. در موارد زیر با بهترین و مشهور ترین مارک های ایمپلنت دندان آشنا می شوید:

 • اشترومن
 • نوبل بیو کر
 • زیمر بیومت
 • اینترالاک
 • بایوهورایزونز
 • تری ای

این دسته از ایمپلنت ها به دلیل کیفیت خوب و توانایی مقابله با تنش های وارد شده در دهان  معروف شده‌اند و استحکام فوق العاده در برابر فشار و ضربه از خود نشان می دهد. همچنین زمان جوش خوردن پایه ایمپلنت با استخوان یکی از موضوعات مهم هنگام انتخاب بهترین برند است که برندهای معرفی شده در این مرحله بهترین بوده اند. در حالیکه برندهای نامرغوب طول عمر و ماندگاری کمتری دارند و احتمال بروز عوارض های احتمالی را حین کاشت دندان افزایش می دهند.

 انواع ایمپلنت ها بر اساس کشور سازنده

 انواع ایمپلنت ها بر اساس کشور سازنده

این روزها برخی کشورها با درصد موفقیت بالایی در زمینه ساخت ایمپلنت دندان فعالیت می کنند که در موارد زیر با آن ها آشنا می شوید:

ایمپلنت آمریکا

یکی از معروف ترین کشورها در زمینه ساخت ایمپلنت با کیفیت و ایده‌آل آمریکا است کشور آمریکا تاکنون توانسته است بهترین برندها در این زمینه را به کشورهای دیگر ارائه دهد و بیمارانی که از برندهای آمریکایی استفاده می کند رضایت بسیار بالایی دارند و از سبک متفاوت آنها لذت می برند از جمله مزایای اکثر برندهای آمریکایی می توان به کیفیت فوق العاده در برابر هزینه سرعت بهبودی و تاج مستحکم دندان اشاره کرد

از انواع ایمپلنت های آمریکایی می توان به ایمپلنتر زیمر بیومه اینترالاک نوبل بیو کر ره کرد که هر کدام از این برندها مزایای فوق‌العاده‌ای دارد و با تکنولوژی روز دنیا طراحی شده اند.

ایمپلنت سوئیسی

یکی دیگر از کشورهایی که در زمینه ساخت ایمپلنت در کل دنیا شهرت پیدا کرده کشور سوئیس است. معمولا ایمپلنت های ساخت این کشور ماندگاری عالی دارد و براساس آخرین استانداردهای روز دنیا طراحی می شود. همچنین دقت بسیار بالایی در طراحی آن در نظر گرفته می شود. از جمله های برندهای معروفی که توسط کشور سوئیس در اختیار دیگر کشورهای قرار می گیرند و بسیار مورد اعتماد هستند می توان به اشترامن، ایده، اس ای سی و اس پی ای اشاره کرد که هر کدام مورد استقبال بسیاری از بیماران و دندانپزشکان کل دنیا قرار گرفته اند. از جمله برندهای معروف و مشهور سوئیسی می توان به ایمپلنت اشترومن ( درجه ۱ )  و SIC ( درجه ۲ ) اشاره کرد.

قیمت ایمپلنت سوئیسی نیز تقریبا بالاست و افرادی که دارای توان مالی بالاتری هستند در کشور ما تصمیم می گیرند از برندهای ساخته شده توسط این کشور استفاده کند.

ایمپلنت آلمانی

کشور آلمان همانند دو کشور قبلی به خوبی توانسته در زمینه ساخت ایمپلنت های دندانی با کیفیت و معتبر قدم بردارد و در ارائه انواع ایمپلنت های دندانی مانند ایمپلنت های تک مرحله ای دو مرحله ایمپلنت فوری و غیره فعالیت کند. از جمله برندهای معروف و مشهور آلمان می توان به برندهای زایو، مدنتیکا، بگو، DRS و … می توان اشاره کرد که هر کدام دارای چندین سال تجربه هستند و  کیفیت عالی دارند.

ایمپلنت کره ای

یکی از کشورهایی که به خوبی توانسته در ساخت ایمپلنت های باکیفیت و قیمت مناسب بدرخشد، کشور کره است که با استقبال بسیار بالا مخاطبین روبه رو شده است. این کشور به عنوان معروف ترین کشورها در ساخت ایمپلنت شناخته شده است و از جمله مشهورترین برندهای آن می توان به برند اوستم اشاره کرد. این برند مورد تایید سازمان نظام پزشکی کل دنیا است و براساس اخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی می شود. همچنین به عنوان یکی از ۱۰ برترین برندهای ایمپلنت در کل دنیا انتخاب شده است. معمولا قیمت های ایمپلنت کره ای نسبت به ایمپلنت های آمریکایی و آلمانی مناسب است، در حالی که کیفیت بالایی دارد.

از جمله برندهای معروف و مشهور ایمپلنت کره ای نی توان به ایمپلنت دنتیس اشاره کرد.

قیمت انواع ایمپلنت دندان

قیمت انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندان در انواع مختلفی مانند ایمپلنت فوری، مینی ایمپلنت و ایمپلنت دیجیتال طراحی می شوند که هر کدام در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل، قیمت انواع ایمپلنت دندان با یکدیگر متفاوت است.

قیمت ایمپلنت های فوری براساس نوع برند و شرایط بیمار مشخص می شود که برای آگاهی کامل از هزینه دقیق آن باید یک جلسه مشاوره با دندانپزشک خود داشته باشید. همچنین برای اطلاع از قیمت ایمپلنت دیجیتال و مینی ایمپلنت ابتدا باید بدانید آیا کاندید مناسبی برای انجام هر کدام از روش ها هستید یا خیر؟

قیمت ایمپلنت های دیجیتال با توجه به دستگاه ها و تکنولوژی مورد استفاده مشخص می شود و هر چه طراحی آن بروزتر باشد، نسبت به هزینه ایمپلنت های معمولی قیمت آن افزایش پیدا می کند. ایمپلنت های مینی نیز برای هر فردی مناسب نیستند و اندازه آن ها نسبت به ایمپلنت های معمولی کمتر است. در حالی که طراحی این مدل کاشت موجب شده است از پیوند استخوان بی نیاز باشید.

قیمت ایمپلنت دندان جلو

قیمت ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان های جلویی تفاوتی با دیگر دندان ها ندارند. اما به دلیل زیبایی و تاثیرگذاری بیشتر روی ظاهر و لبخند فرد ممکن است در شرایط سخت تری اجرا شود و مدت زمان بهبودی آن حدود یک ماه است.به همین دلیل خیلی ها برای اجرای آن از ایمپلنت های فوری استفاده می کنند تا هرچه سریعتر ظاهر دندان‌هایشان بهبود یابد و به لبخند طبیعی خود برسند. همچنین انتخاب نوع روکش دندان و ایمپلنت برای دندان های جلویی نسبت به دندانهای عقب بسیار حساس تر است و زیبایی این نوع ایمپلنت روی لبخند تاثیر گذار است. علاوه براین بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از روکش های باکیفیت تر مثل روکشهای زیرکونیا برای دندان های جلویی استفاده کنند.

عوارض ایمپلنت ارزان قیمت

عوارض ایمپلنت ارزان قیمت

خیلی ها به فکر ایمپلنت ارزان قیمت هستند و دوست ندارند هزینه زیادی برای انجام این روش درمانی بپردازند. در حالی که نمی دانند با انجام این کار سلامتی خود را به خطر می اندازند. اگر شما هم دوست دارید این روش درمانی را امتحان کنید، اما در مورد هزینه آن دچار شک و تردید هستید، بهتر است در مورد مضرات ایمپلنت ارزان قیمت بیشتر بدانید:

 • ایمپلنت های دندانی ارزان یک بمب ساعتی

احتمال بروز عفونت میان بیمارانی که ایمپلنت ارزان قیمت انجام می دهند بسیار بیشتر است. بیماری پری ایمپلنت یکی از بیماری های نسبتا جدید است که باعث التهاب لثه و تحلیل استخوان اطراف آن می شود.

 • آسیب عصبی

تحقیقات نشان داده، آسیب عصبی یکی دیگر از اثرات ایمپلنت ارزان قیمت است. بیمارانی که قبلا از آسیب های عصبی رنج می برند، دلیل ایملپنت هایشان درد بیشتر را تجربه می کند و این مشکل هنگام خوردن، صحبت کردن و … شدت پیدا می کند.

 • سوراخ شدن حفره سینوسی

عوارض سینوس برای خیلی ها پیچیده به نظر می رسد. این اتفاق یکی از نشانه های استفاده از ایمپلنت ارزان قیمت است و زمانی رخ می دهد که ایمپلنت فک بالا به داخل حفره سینوس نفوذ کند. شکستگی در حفره سینوس موجب درد خفیف تا شدید یا احساس سوزن سوزن شدن در سینوس ها می شود. همچنین می تواند موجب سردرد و حتی میگرن شدید شود.

 • شکستگی ایمپلنت

ایمپلنت های ارزان قیمت از موادی ساخته شده اند که احتمال شکستگی آن ها بسیار بالاست. احتمال بروز این اتفاق در مواقعی که از استحکام کافی استخوان برخوردار نیستید، بیشتر خواهد بود.

 • آسیب دیدگی دندان های مجاور

دریافت ایمپلنت های ارزان ممکن است به دندان های مجاور آسیب وارد کند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که ایمپلنت در امتداد یک محور نامناسب باشد یا از ایمپلنت بسیار بزرگ استفاده شود.

راه های ارزان تر شدن درمان ایمپلنت

راه های ارزان تر شدن درمان ایمپلنت

خیلی ها به دلیل پر هزینه بودن ایمپلنت توانایی اجرای آن را ندارند و تصمیم می گیرند از دیگر روش ها برای جایگزین کردن دندان استفاده کنند، در حالی که اجرای دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت می‌توانند عملکردی مشابه دندان های سالم داشته باشد. راهکارهای مختلفی وجود دارد که امکان کاهش هزینه های ایمپلنت را ایجاد می کند. برای مثال، می توانید این عمل را به صورت اقساطی پرداخت کنید و مجبور نشوید دیگر روش های درمانی را انجام دهید. یا این که به جای استفاده از بهترین برندها، از برندهای قیمت مناسب و در عین حال با کیفیت استفاده نمایید.

اگر همچنان می توانید از دندان خود استفاده کنید بهتر است از دیگر اقدامات درمانی ماندد پر کردن دندان استفاده کنید.

محاسبه هزینه کاشت دندان

برای محاسبه هزینه کاشت دندان ابتدا باید از کیفیت استخوان فک با خبر شوید. زیرا در صورت عدم وجود دندان در ناحیه فک، استخوان تحلیل می رود و از حجم آن کاسته می شود. اگر به پیوند استخوان نیاز داشته باشید، هزینه این روش کمی متفاوت خواهد بود. همچنین انتخاب دندانپزشک مورد نظر شما روی هزینه نهایی موثر است. زیرا دندانپزشکان براساس تجربه و تجهیزات مطب شان هزینه متفاوتی برای انجام این جراحی در نظر می گیرند و معمولا دندانپزشکانی که دوره های مختلف تخصصی در بهترین دانشگاه های کل دنیا سپری کرده اند قیمت بالاتری برای کیفیت کارشان بیان می کنند.

عوامل موثر بر محاسبه هزینه ایمپلنت

عوامل موثر بر محاسبه هزینه ایمپلنت

کاشت ایمپلنت دندان تجربه ای متفاوت و باور نکردنی است که باعث می شود دوباره از داشتن دندان های سالم لذت ببرید، اما هزینه آن مسئله مهمی است که بیماران قبل از انجام کاشت دندان دچار تردید می کند. ایمپلنت های دندانی حداقل بین ۱۵ الی ۲۰ سال دارای طول عمر است که در صورت رعایت نکات بهداشتی می توان از آن تا پایان عمر استفاده کرد.

در مجموع می توانید از طریق لینک زیر قیمت ایمپلنت دندان را شخصا محاسبه و برآورد نمایید.

لیست قیمت ایمپلنت دندان در سال جاری

 

سوالات متداول

ماندگاری ایمپلنت دندان چقدر است؟

ماندگاری این روش به عواملی همچون مسواک زدن منظم، نخ دندان کشیدن، نوع برند و .. بستگی دارد. معمولا تاج دندان حدود ۱۰ الی ۱۵ سال دوام دارد که در صورت ساییدگی آن باید تعویض گردد.

آیا ایمپلنت دندان ارزشش را دارد؟

بله، برای کشانی که دندان هایشان را از دست داده ادن، این روش به عنوان سرمایه گذاری عالی شناخته می شود و مزایای بی نظیری دارد.

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه ایمپلنت در سال جدید نسبت به سال های گذشته مطمئنا بیشتر شده است که برای آگاهی دقیق از آن، باید برند و نوع کاشت دندان مناسب خود را در نظر بگیرید.

آیا بیمه هزینه کاشت دندان را پرداخت می کند؟

این روش به عنوان راهکار درمانی شناخته می شود و معمولا اکثر بیمه ها برای مخاطبین خود تعرفه های مختلفی برای استفاده از ایمپلنت در نظر گرفته اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. تعداد آرا: ۱۲۱

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

واتساپ کلینیک

هر لحظه با ما در تماس باشید

اینستاگرام کلینیک

در جریان داغ ترین ها باشید

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد 7