لبخند هالیوودی چیست

لبخند هالیوود چیست
۴.۱
(۹)

لبخند هالیوودی یک تغییر کامل در لبخند شما است، یعنی بازسازی کامل پروتز هر دو فک با استفاده از کلاه، روکش و اغلب اوقات از ایمپلنت دندان. لبخند هالیوودی شامل قرار دادن تاج دندان روی همه دندانها یا حداقل روی همه دندانهای قابل رویت در هر دو فک است، که به این معنی است که دندان‌های پره مولر از جمله آنهاست. این اصطلاح از مکا فیلم معروف است و برای برانگیختن دندانهای سفید شده مشهور هالیوود استفاده می‌شود. در این مقاله قصد داریم به موضوع لبخند هالیوودی بپردازیم و همچنین ارتباط آن را با ایمپلنت مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت لبخندها در به تصویر کشیدن شخصیت شما و برجسته کردن کاریزمای شما بسیار مهم است. برخلاف چندین گرایش که جامعه به ما تحمیل می‌کند، داشتن یک مجموعه کامل از دندانها بر زندگی ما تأثیر می‌گذارد. دندان‌ها، جدا از عملکردشان، به عنوان شاخص سلامت عمومی جسمی و روانی ما عمل می‌کنند.

با توجه به اهمیت دندان‌های ما در زندگی اجتماعی، در سال‌های اخیر محبوبیت دندانپزشکی زیبایی و لبخندهای هالیوود به طور چشمگیری افزایش یافته است.

جلوه خیره کننده لبخند هالیوود روی فرش قرمز به یکی از ویژگی‌های بارز هالیوود تبدیل شده است. افراد مشهور و لیست‌های A از زمینه‌های مختلف و از سنین مختلف، با سفیدهای مرواریدی پر از شکوه و لبخندهای پر زرق و برق خود بر صفحه و صحنه فیلم‌ها مسلط هستند. لنزی که رسانه‌ها بر روی لبخند هالیوود تمرکز می‌کنند، توجه شدید را به تأثیر دندان‌ها جلب کرد.

رنگ سفید کننده در مقیاس ۱-۴ در چهار سایه وجود دارد، ۱ روشن‌ترین و ۴ کم رنگ‌ترین اما هنوز کاملا سفید است. در بیشتر موقعیت‌های روزمره، تشخیص این چهار سایه کاملاً دشوار است و آنها فقط در برابر نور بسیار شدید یا هنگامی که فرد واقعا لبخند گسترده‌ای می‌زند، قابل مشاهده هستند. از طرف دیگر، بیمارانی که مایل به حفظ رنگ طبیعی زرد مایل به دندان هستند ممکن است به دنبال رنگ‌های استاندارد A1 ، A2 ، A3 ، B1 ، B2 و B3 باشند. اینها اما لبخند هالیوود محسوب نمی‌شوند، زیرا لبخند هالیوود به معنای سفید کننده بلیچ است.

سایه‌های رنگ موجود برای تاج‌ها - لبخند هالیوود

سایه‌های رنگ موجود برای تاج‌ها

لبخند هالیوودی با استفاده از روکش

لبخند هالیوود با استفاده از روکش - لبخند هالیوود چیست

لبخند سفید و کامل، یعنی لبخند هالیوود، با استفاده از روکش زمانی حاصل می‌شود که دندان بیمار به طور کلی از کیفیت لازم، از جمله تراش خورده یا پر کننده یا رنگ زرد برخوردار باشد. تعداد زیادی از افراد مشهور تحت این روش قرار می‌گیرند. با این حال، در عمل، یک وضعیت معمول این است که بیمار دوست دارد یک درمان لبخند هالیوود با استفاده از روکش انجام شود، اما از اینکه دندان‌های آنها از سلامت کافی برخوردار نیستند، یا به درستی تراز نشده‌اند و یا تعداد آنها برای پوشاندن روکش کافی نیست، آگاهی ندارند. لازمه این است که تمام دندانها از جمله دندانهای آسیاب وجود داشته باشد و آنها به درستی گذاشته شوند. اگر اینگونه نیست، توصیه می‌کنیم از قبل بریس‌های ثابت تهیه کنید.

ما از ایجاد لبخند هالیوود برای بیماران با استفاده از روکش بسیار لذت می‌بریم، زیرا این کمترین تهاجم ممکن است که تحول چشمگیری در لبخند شما ایجاد می‌کند. اما در واقعیت، خیلی وقتها به ما این فرصت داده نمی‌شود.

دستیابی به لبخند هالیوود با تاج و پل

دستیابی به لبخند هالیوود با تاج و پل - لبخند هالیوود چیست

یک مورد شایع‌تر داشتن لبخند هالیوود با قرار دادن تاج‌ها و پل‌ها روی دندان‌های طبیعی است که دارای پیچیدگی متوسطی است، در نیمه راه استفاده از روکش و استفاده از ایمپلنت‌های دارای تاج دندان. ما وقتی سراغ این روش می‌رویم که بیمار حداقل نیمی از دندانهایش در شرایط صدادار باشد، نیمه دیگر ریشه سالم و حجم کافی برای نصب آنها با تاج دارد. در فضایی که یک یا دو دندان وجود ندارد، ممکن است یک پل بدون عوارض اساسی قرار داده شود، اما اگر دندان‌های بیشتری وجود نداشته باشد، ما باید ایمپلنت معرفی کنیم، که به عنوان یک روش آماده سازی برای یک قطعه پیچیده‌تر از پروتز دندان عمل می کند.

ایمپلنت و لبخند هالیوودی

ایمپلنت و لبخند هالیوود - لبخند هالیوود چیست

در عمل، لبخند هالیوود معمولاً با استفاده از ایمپلنت بدست می‌آید، زیرا اکثر بیماران دندان کافی ندارند، و به خصوص دندان‌های سالم کافی برای روکش، تاج یا بریج تولید شده از لبخند هالیوود ندارند. ابتدا ریشه‌ها و دندان‌های تعیین شده برای کشیدن کشیده می‌شوند زیرا در کار نهایی قابل استفاده نخواهند بود. این بدان معناست که بیمار قبل از قرار دادن ایمپلنت در سوکت‌های محل دندان، بخشی یا کاملاً بدون دندان خواهد بود. می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد روش ایجاد لبخند هالیوود با استفاده از کاشت در بخش زیر بخوانید.

از نظر زیبایی، بهترین نتیجه در صورتی حاصل می‌شود که بیمار دندان‌های خود را داشته باشد، که اغلب چنین نیست، زیرا انتقال بین تاج یا روکش و لثه طبیعی‌ترین است. وقتی تخمین زده شود که نقص استخوان و لثه قابل توجه است، ما از پرسلن صورتی به عنوان استتار و برای تقلید از لثه استفاده می‌کنیم، که تقریباً همیشه در بی دندانی کامل وجود دارد که سطح خرابی استخوان خیلی زیاد است.

انتخاب کاشت و تاج

انتخاب کاشت و تاج - لبخند هالیوود چیست

بسته به شرایط موردی، که شامل وضعیت استخوان فک، موقعیت سینوس‌ها، اعصاب و سایر پارامترها می‌شود، در دندانپزشکی دکتر بنیانیان تعدادی گزینه برای انتخاب در مورد نوع کاشت و تاج‌ها ارائه می‌دهیم، جایی که پزشک به شما کمک خواهد کرد تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

مدلی که مورد استفاده قرار خواهد گرفت به ندرت یک عامل تعیین کننده است، با تمرکز بیشتر بر روی موقعیت ایمپلنت‌ها و تعداد آنها، نشاط بافت استخوانی و لثه‌ها در اطراف ایمپلنت‌ها و همچنین انتخاب پایه‌های مناسب. پیوند بین ایمپلنت و اباتمنت نیز مهم است زیرا بافت لثه در اطراف پایه، مانع اصلی در برابر باکتری‌ها است. یک مصالحه خوب ممکن است استفاده از تاج‌های فلزی و سرامیکی در قسمت‌های عقب که کمتر دیده می‌شوند و غیر فلزات در قسمت جلو باشد، اما تصمیم گیری در این مورد به عهده خود بیمار است.

محدودیت‌های استفاده از رویه لبخند هالیوود

محدودیت‌های استفاده از رویه لبخند هالیوود - لبخند هالیوود چیست

باید تأکید کنیم که موفقیت و طول عمر هرگونه بازسازی پروتز کامل، مانند لبخند هالیوود، در تأمین عملکرد دندان‌ها و فک است و ثانیا رضایت زیبایی را فراهم می‌کند.

بعضی اوقات بیمارانی که فاقد دندانهای پشتی هستند، می‌خواهند فقط قسمتهای جلویی را بازسازی کنند، اما دستیابی به این مسئله بسیار سخت است و فقط با استفاده از چندین ایمپلنت امکان پذیر است، قطعاً نه در برابر تاج و روکش، زیرا دندانهای جلویی باید توسط دندانهای پشتی پشتیبانی شوند.

همچنین غیر معمول نیست که بیماران جوان‌تر، دارای دندان‌های عالی، مایل به تهیه روکش یا کلاه بر روی تمام دندان‌ها به دلایل زیبایی هستند. ما تمایل داریم که آنها را از روش لبخند هالیوود خارج کنیم، زیرا علی رغم اینکه حداقل روکش‌ها تهاجمی هستند، اما هنوز دندان‌هایی که آسیب می‌بینند (سایش) وجود دارد.

سؤتفاهم ممکن است هنگام بحث در مورد امکان ترکیب روکش، تاج یا انواع دیگر لبخند هالیوود بر روی یک فک، و سفید شدن دندان از سوی دیگر ایجاد شود. با سفید کردن دندان‌ها نمی‌توانید به سطح سفیدی لبخند هالیوود برسید، اما می‌توانید آنها را کمی سفیدتر از رنگ طبیعی کنید. علاوه بر این، باید رنگ سفید حاصل از سفید شدن حفظ شود، در غیر این صورت ممکن است رنگ قبلی برگردد.

هزینه لبخند هالیوودی

هزینه لبخند هالیوودی - لبخند هالیوود چیست

هزینه‌های لبخند هالیوود بر اساس مواد استفاده شده متفاوت است. به عنوان مثال، روکش‌های کامپوزیت اقتصادی‌ترین گزینه برای لبخند هالیوودی است. با این حال، این گزینه نیاز به سازش در کیفیت دارد زیرا روکش‌های کامپوزیت در Hollywood Smile در برابر لک شدن و فاقد استحکام آسیب پذیر هستند. اگرچه بیشتر بیماران لومینرها را به عنوان گزینه‌ای برای لبخند هالیوود دوست دارند زیرا بر مینای دندان تأثیر نمی‌گذارد. با دندانپزشک خود در مورد گزینه‌های ایده آل لبخند هالیوود برای خود مشورت کنید.

به طور خلاصه

لبخند هالیوود گزینه‌ای بسیار عملی برای رفع زیبایی دندان‌ها و داشتن لبخندی بی عیب است. تاثیری که مشکلات دندانپزشکی بر عزت نفس فرد دارد قابل چشم پوشی نیست. خوشبختانه، هرکسی می‌تواند از طریق دندانپزشکی زیبایی و لبخند هالیوود بر کم ارزش بودن ناشی از مسائل دندانی غلبه کند. به عنوان مثال، از طریق استفاده از روکش‌های مختلف دندان که می‌تواند تقریباً تمام مشکلات دندان را گرفت. از خرد شدن، تغییر رنگ، لکه‌ها و شکاف‌ها گرفته تا نامرتبی، لبخند هالیوودی می‌تواند تقریباً همه مسائل را پنهان کند.

لومینرها به دلیل توانایی ایجاد نمای کمال بدون آسیب رساندن به مینای دندان مورد علاقه رایج در بین بیماران است. با این حال، در موارد شدید تغییر رنگ، و با توجه به نازک بودن پوسته‌های لومینر، آنها نمی‌توانند لکه‌های عمیق و تغییر رنگ را پنهان کنند.

سرانجام، اینکه آیا بیماران از لومینر، روکش پرسلن و روکش کامپوزیت استفاده می‌کنند، لبخند هالیوود نتایج طبیعی خواهد داشت.

برای لبخند هالیوود با دندانپزشکی دکتر بنیانیان تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید، و ما شما را به مسیر آخر سفیدی دندان می‌رسانیم. یک متخصص پزشکی تمام نگرانی‌های شما در مورد لبخند هالیوود را برطرف می‌کند. در موارد شدید، روکش‌های چینی یک گزینه مناسب است. زیرا یک پزشک معتبر سعی خواهد کرد تا حد امکان آسیب مینای دندان را در لبخند هالیوودی از بین ببرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۴.۱ / ۵. تعداد آرا: ۹

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه در"لبخند هالیوودی چیست"

  1. پردیس اعتضاد کیهانی

    مقاله جالب و مفیدی بود. ممنونم

دیدگاه خود را بنویسید

02188539714-21

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد7