مشاوره و معاینه دندانپزشکی

اهمیت معاینه و مشاوره دندانپزشکی هدیه‌ای برای بیماران جدید

مشاوره و معاینه دندانپزشکی رایگان

چرا مشاوره دندانپزشکی اهمیت دارد؟ دندان‌ها نقش اصلی در زیبایی صورت و اعتماد به نفس فرد دارند که این امر رسیدگی به آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهد. دندان در معرض آسیب‌های جدی قرار دارد بنابراین برای انجام معاینه دندانپزشکی باید به صورت دوره‌ای به متخصصین در این زمینه مراجعه کرد. سلامت دهان و دندان در گرو انجام همین معاینات ساده است که مانع از بروز خطرات جدی‌تر برای دندان می‌شود.

به دلیل حساسیت بالای دندان باید معاینه دندانپزشکی را در یک مرکز معتبر انجام داد. در این مطلب قصد داریم، اطلاعات کاملی در خصوص معاینات دندانپزشکی در اختیار شما قرار دهیم پس تا پایان با ما همراه باشید تا لبخندتان همیشه زیبا بماند.

سلامتی دهان و دندان شما برای ما مهم است، بنابراین اولین مشاوره دهان و دندان در کلینیک دندانپزشکی آرکا، کاملا رایگان است.

پس از انجام یک معاینه حرفه ای و مشاهده عکس سی تی اسکن دیجیتال ( OPG ) شما توسط دندانپزشکان ما،  طرح درمانی کامل و جامع از وضعیت خدمات دندانپزشکی که باید برای شما صورت گیرد، به شما پیشنهاد خواهد شد.

پس از آن تمامی هزینه های برآوردی، زمان انجام کار و طول مدت درمان به شما اعلام می شود.

در نهایت اگر شما با طرح درمان پیشنهادی ، هزینه های اعلامی و مدت زمان انجام درمان کاملا موافق بودید، مسئول پذیرش کلینیک، برای شما وقت درمان خواهد گذاشت.

با اطمینان لبخند بزنید.

سی تی اسکن دیجیتال

قبل از هر کاری رادیولوژیست دندانپزشکی ما یک ۳D CT Scan از دندان های شما را می گیرد.

مشاوره حرفه ای

ما مسائل اصلی و خواسته های شما در مورد روش درمان دندان هایتان مورد بحث قرار خواهیم داد.

معاینه دندانپزشک

ما دندان های شما را بوسیله بهترین متخصصین باتجربه معاینه می کنیم

طرح درمان کامل

ما برنامه درمان کامل برای بازگرداندن لبخند سالم بر چهره شما را طراحی می کنیم.
معاینه دندانپزشکی چیست

معاینه دندانپزشکی چیست؟

معاینات دندانپزشکی به این معناست که یک متخصص به بررسی دهان، لثه و دندان بیمار خود می‌پردازد تا سلامت آن‌ها را بررسی کند و در صورت وجود هر نوع مشکل در دندان و دهان نسبت به رفع آن‌ها در فرصت مناسب و متناسب با مشکل بیمار اقدام می‌کند.

با انجام این معاینات مشکلات دندان سریع‌تر تشخیص داده می‌شود که این تشخیص زودهنگام توسط دندانپزشک سبب کاهش هزینه‌ها خواهد شد پس شما نیز انجام این معاینات را به صورت دوره‌ای و منظم از یک مرکز معتبر همچون کلینیک دندانپزشکی آرکا با کادری مجرب انجام دهید.

معاینه دندان پزشکی چگونه انجام می‌شود؟

معاینه دندان پزشکی چگونه انجام می‌شود؟

مشکلات دندانی هر چه زودتر تشخیص داده شوند، درمان و رفع آن‌ها راحت‌تر است و همچنین ماندگاری دندان ترمیم شده را بالاتر می‌برد پس حتما در کنار مسواک و نخ دندان مراجعه دوره‌ای برای انجام معاینات دندان پزشکی را از یاد نبرید.

متخصصین برای انجام معاینات دوره‌ای به طور کامل دهان، دندان و لثه را بررسی می‌کنند. همچنین به شکل فک و صورت افراد نیز دقت خواهند داشت که بخشی از مراحل انجام معاینات است تا در صورت وجود مشکل در فک، بیمار خود را آگاه سازند.

علاوه بر موارد گفته شده شرایط بیمار، خواسته او، بیماری‌های زمینه‌ای و… نیز قبل از انجام هر کاری توسط دندانپزشک بررسی می‌شود تا نتیجه کار همانی باشد که مراجعه کننده می‌خواهد. پس از تشخیص مشکلات دهان و دندان اطلاعات در پرونده‌ای ثبت می‌شوند و در صورت تمایل بیمار برای رفع آن ها، نوبت و وقت معین می‌شود که در کلینیک دندانپزشکی آرکا هر مشکل دندان توسط متخصص انجام می‌شود.

معاینات دندان پزشکی در چه زمانی انجام می‌شود؟

معاینات دندان پزشکی در چه زمانی انجام می‌شود؟

برای انجام معاینات دندان پزشکی نباید منتظر ماند تا مشکلاتی چون درد دندان و پوسیدگی به سراغ ما بیاید و بعد به متخصص مراجعه کنیم. متاسفانه این باور غلط در بین بیشتر مردم رایج است و همین امر مراجعه به دندانپزشکی را تا زمان رویش دندان به عقب می‌اندازند که آن هم به دلیل احساس درد در زمان رویش دندان عقل است.

مراجعه به دندانپزشکی به صورت دوره‌ای سبب کاهش هزینه‌های دندانپزشکی می‌شود پس از همان سنین پایین یعنی هفت سالگی بررسی دندان‌ها باید توسط متخصص انجام شود. اگر شما به دلیل ترس از درد و خونریزی از مراجعه به دندانپزشکی خودداری می‌کنید، باید بدانید که با بی‌حسی‌ها شما هیچ دردی را احساس نخواهید کرد و بیشتر درمان‌ها بدون خونریزی انجام می‌گیرد.

سلامت دندان بر تمامی اعضای بدن تاثیر دارد چراکه قسمت ابتدایی دستگاه گوارش دهان و دندان است پس حتما به دندان‌های خود رسیدگی کنید و معاینات را انجام دهید حتی اگر هیچ گونه دردی در دهان و دندان خود احساس نکرده اید.

 

خدمات دندانپزشکی زیبایی


معاینات دندان پزشکی هر چند وقت یکبار انجام می‌شود؟

همان طور که گفته شد، برای داشتن دندان‌هایی سالم و جلوگیری از مشکلات جدی‌تر آن بهترین راهکار مراجعه به متخصصین برای انجام معاینات دوره‌ای است، اما اینکه این معاینات چند وقت یک بار باید انجام شود نیز از اهمیت برخوردار است. معمولا انجام معاینات در دوره‌های شش ماهه است که سبب می‌شود، مشکلات دهان و دندان در همان روزهای ابتدایی خود تشخیص داده شوند و درمان شوند.

اما اگر در این مدت شش ماه باز هم با مشکلاتی چون درد، عفونت و یا هر مشکل دیگری در دهان خود رو به رو شدید، حتما به متخصص مراجعه کنید و منتظر نوبت جدید خود نباشید. این دوره‌ها هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان است تا سلامت دندان‌ها حفظ گردد.

معاینات دندان پزشکی هر چند وقت یکبار انجام می‌شود؟

هنگام انجام معاینه دندانپزشکی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

هنگام انجام معاینه دندانپزشکی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟ - معاینه دندانپزشکی

شما ممکن است، برای استفاده از خدماتی چون بلیچ دندان، جرمگیری، جراحی پروتز و… در یک کلینیک دندانپزشکی حاضر شوید که بهتر است، نکاتی را در نظر داشته باشید تا نهایت رضایت را از خدمات دندانپزشکی به دست آورید. برخی از این نکات عبارتند از:

  • وجود دردهای جزئی حتی در زمان مسواک زدن را به پزشک خود اطلاع دهید زیرا ممکن است که این دردهای جزئی نشان از پوسیدگی‌های عمیق دندان باشد.
  • اگر بیماری خاصی دارید، حتما به دندانپزشک اطلاع دهید.
  • همچنین اگر داروهای خاصی را مصرف می‌کنید، قبل از انجام هر کاری دندانپزشک را مطلع سازید.
  • در صورت باردار بودن پزشک خود را در جریان قرار دهید زیرا برخی از داروها و عکس‌ها در زمان بارداری مضراند و همچنین خانم‌های باردار تنها در ماه‌های خاصی از بارداری می‌توانند ترمیم، ایمپلنت دندان و… را انجام دهند.
  • قبل از رفتن به کلینیک حتما مسواک بزنید تا دندان‌های شما تمیز شود و معاینات دقیق‌تر انجام بگیرد.
  • علت اصلی مراجعه به دندان پزشک را مشخص کنید تا شما را به متخصص مربوطه ارجاع دهند.

در کلینیک دندانپزشکی آرکا متخصصین دندان پزشکی متعددی وجود دارند که هر کدام به صورت تخصصی انجام هر بخش از روش‌های درمانی را برعهده دارند.

برای معاینه دندانپزشکی به کدام متخصص مراجعه کنید؟

برای معاینه دندانپزشکی به کدام متخصص مراجعه کنید؟

دندانپزشکی دارای تخصص‌های مختلفی است که هر کدام به صورت تخصصی‌تر انجام درمان‌های دندان را برعهده دارند. متخصصان دندانپزشکی در گروه‌های ارتودنتیست، اندودنتیست، پزشک اطفال، جراحان فک و صورت، پروستودنتیست و دندانپزشک عمومی قرار می‌گیرند که در کلینیک دندانپزشکی آرکا تمام این متخصصان در یک مکان وجود دارند و شما می‌توانید به راحتی به متخصص مربوطه برای درمان مشکلات دهان و دندان مراجعه کنید.

وجود این متخصصان در یک ساختمان سبب می‌شود که در کمترین زمان و بدون مراجعه به مکان‌های مختلف مشکلات دهان و دندان خود را شناسایی کنید و برای رفع آن‌ها اقدام نمایید. به یاد داشته باشید که برای تمام مشکلات دهان و دندان یک متخصص به تنهایی کارساز نخواهد بود پس حتما متناسب با مشکل دندان و دهان خود پزشک خود را انتخاب کنید.

اولین معاینه دندان پزشکی در کودکان چه زمانی انجام می‌شود؟

اولین معاینه دندان پزشکی در کودکان چه زمانی انجام می‌شود؟

معاینه دندانپزشکی هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان است که باید به صورت دوره‌ای انجام بگیرد و اگر این معاینات از همان دوره‌های کودکی دنبال شود، سلامت دندان‌ها تا سنین بالا نیز حفظ خواهد شد. معمولا متخصصان توصیه می‌کنند که پس از اولین رویش دندان، کودک را برای انجام معاینات نزد متخصص ببرید پس از آن نیز بررسی دندان‌های شیری ار اهمیت برخوردار است که باید توسط متخصص بررسی شوند.

اگر در زمان انجام معاینات پزشک متوجه مشکلی شود، حتما شما را در جریان قرار خواهد داد و برای رفع آن در زمان مقرر اقدام خواهد کرد.

ابزارهای معاینه دندان پزشکی

شما برای انجام هر کدام از روش‌های درمانی دندان مانند ایمپلنت دندان، جراحی دهان و… معاینه می‌شوید که متخصص برای انجام این معاینات از ابزارهای مخصوص استفاده می‌کند. برای آشنایی بیشتر شما در ادامه به معرفی ابزارهای معاینات دندانپزشکی پرداخته ایم:

آینه دندانپزشکی: آشناترین ابزار به حساب می‌آید که برای مشاهده دندان‌ها و پوسیدگی‌های آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین زبان و گون دها را به کمک آن کنار می‌زنند.

پنس: این ابزار دارای نوک تیزی است که به کمک آن می‌توان قطعات دیگر دندان پزشکی را برداشت و همچنین برای برداشتن پنبه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوند دندانپزشکی: این نوع از ابزار برای پیدا کردن پوسیدگی‌های دهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که در انواع مختلفی تولید می‌شود و می‌توان سلامت دندان‌ها را نیز به کمک آن بررسی کرد.

با پر کردن فرم زیر، درخواست خود را برای معاینه و مشاوره به همکاران ما اعلام فرمایید

درخواست نوبت اینترنتی

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

کلام پایانی

دندان و سلامت آن بخش مهمی از زندگی ما را تشکیل می‌دهند که با انجام معاینه پزشکی به موقع می‌توان هزینه‌هایی چون هزینه جرمگیری دندان، هزینه ترمیم و… را کاهش داد. معاینات دوره‌ای دندانپزشکی به صورت شش ماه یکبار باید توسط متخصص انجام بگیرد که البته اگر در این فاصله زمانی شش ماهه با مشکلات دهان و دندان مواجه شدید، باید حتما به متخصص مراجعه کنید.

کلینیک دندانپزشکی آرکا با وجود متخصصان آماده خدمات‌رسانی به همه گروه‌های سنی است تا در محیطی کاملا بهداشتی سلامت دندان‌های خود را بررسی و مشکلات آن را برطرف کنید.

سؤالات متداول


02188539714-21

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد7