ارتودنسی دندان در کلینیک دندانپزشکی آرکا

شادی هایی از جنس خنده های زیبا

ارتودنسی

اُرتودُنسی یکی از رشته‌های تخصصی دندان‌پزشکی است . این کلمه مرکب است از دو واژه لاتین «ارتو» به معنای «راست» و « درست » ، و « ادوس » یا مشتق آن « دنس » به معنای « دندان » است . ارتودنسی یکی از مهمترین رشته‌های تخصصی دندانپزشکی است .

همچنین اولین تخصص معرفی‌شده در دندانپزشکی می‌باشد . کار ارتودنسی بیشتر تصحیح اکلوژن یا جفت‌شدن نامناسب دندان‌هاست . این امر می‌تواند ناشی از موقعیت نادرست دندان‌ها یا دو فک نسبت به هم باشد ، یا ممکن است درجاتی از هر دو مشکل در یک فرد موجود باشد . درمان‌های ارتودنسی ممکن است تنها بر تصحیح موقعیت دندان‌ها و یا تغییر الگو و جهت رشد دو فک متمرکز باشد

ارتودنسی دندان به معنی مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها است هدف از ارتودنسی دندان مرتب کردن دندان های فک بالا و پایین می باشد و هر چقدر سن متقاضی ارتودنسی دندان کمتر باشد زمان کمتری خواهد برد اما به طور کلی ارتودنسی دندان نسبت به سایر درمان های دندانپزشکی زمان طولانی تر را به خود اختصاص می دهد .

سی تی اسکن دیجیتال

قبل از هر کاری رادیولوژیست دندانپزشکی ما یک 3D CT Scan از دندان های شما را می گیرد.

مشاوره حرفه ای

ما مسائل اصلی و خواسته های شما در مورد روش درمان دندان هایتان مورد بحث قرار خواهیم داد.

معاینه دندانپزشک

ما دندان های شما را بوسیله بهترین متخصصین باتجربه معاینه می کنیم

طرح درمان کامل

ما برنامه درمان کامل برای بازگرداندن لبخند سالم بر چهره شما را طراحی می کنیم.

انواع ارتودنسی

 • دستگاه ارتودنسی متحرک
 • دستگاه ارتودنسی ثابت
 • دستگاه خارج دهانی
 • دستگاه ارتودنسی دیمون
 • دستگاه داخل دهانی
 • درمان ارتودنسی همراه با جراحی
 • ارتودنسی با استفاده از براکت های فلزی
 • استفاده از مینی اسکرو
 • ارتودنسی با استفاده از براکت های همرنگ دندان
 • ارتودنسی با براکت های فلزی یا سرامیکی بدون الاستیک
 • ارتودنسی از پشت دندان یا سیستم لینگوال
 • ارتودنسی شفاف

هزینه درمان به روش ارتودنسی

هزینه ارتودنسی مانند هر خدمت دندانپزشکی دیگری به فراخور مورد بیمار ، نوع ناهنجاری ، شدت ناهنجاری ، سن ، نوع و زمان درمان و مهارت ، تبحر و تخصص دندانپزشک ارتودنتیست ، متفاوت خواهد بود . لذا مراجعه به مشاوره دندانپزشکی و انتخاب بهترین نوع درمان و اجتناب از مراجعه به افراد غیرمتخصص و غیرحرفه ای ، تا حد زیادی هزینه ارتودنسی را کاهش داده و مانع از هدر رفتن زمان و هزینه ارتودنسی شما خواهد شد . بخشی از این نگرانی مربوط به عدم اگاهی از مسائل هزینه های ارتودنسی در درمانهای ارتودنبسی می باشد .

بهترین زمان شروع اتودنسی

زمان مناسب برای شروع درمان ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری دارد ؛ در مورد بیمارانی که مشکلات اسکلتی دارند ، به‌عنوان مثال فک بالای آن‌ها جلوتر از موقعیت طبیعی است یا برعکس فک پایین‌شان عقب‌تر از موقعیت مناسب خود قرار گرفته ، بهترین زمان برای شروع درمان ، سال‌های قبل از بلوغ است چون می‌توان از رشد کودکان و نوجوانان برای درمان این ناهنجاری‌ها استفاده کرد ، بنابراین حوالی سن ۹سالگی برای دختر خانم‌ها و حوالی سن ۱۱سالگی برای پسرها جهت انجام ارتودنسی توصیه می‌شود .بر اساس توصیه انجمن دندانپزشکان آمریکا بهترین سن ویزیت جهت دندانپزشک عمومی مقارن با رویش دندانهای شیری یعنی حدود ۷ سال اول تولد می‌باشد .

گرفتن نوبت متخصص ارتودنسی

فرم را پر کنید و ما در طول ساعات کاری با شما تماس خواهیم گرفت. مراقبت های دندانپزشکی فوری معمولا در همان روز ارائه می شود.

کانال تلگرام کلینیک

به روزترین مطالب دندانپزشکی

اینستاگرام کلینیک

همیشه در جریان داغ ترین ها باشید

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

تهران میدان آرژانتین

بخارست کوچه شش پ 22 واحد 7