دندانپزشکی زیبایی

با اطمینان لبخند بزنید

خدمات زیبایی دندان‌ها

در توضیح دندانپزشکی زیبایی باید گفت: یکی از مهم‌ترین المان‌های زیبایی داشتن یک لبخند زیبا و طرح لبخند شکیل است.

دندان‌های یک دست و روشن می‌توانند جذابیت و زیبایی شما را تضمین نمایند. برای داشتن دندان‌های سالم و زیبا می‌توانید از خدمات دندانپزشکی زیبایی بهره مند شوید و با توجه به نیاز دندان‌ها نسبت به این مساله تصمیم گیری‌های لازم را انجام دهید.
دندان‌های زیبا نشانه‌ی زیبایی و جذابیت شماست، تا به حال به ظاهر خود بدون دندان توجه کرده‌اید، هیچ زیبایی بدون دندان‌های مرتب و تمیز جذاب نیست.
امروزه دندانپزشکی زیبایی بخش وسیعی از خدمات دندانپزشکی را ارئه می‌نماید، روکش‌ها، لامینیت‌ها و ایمپلنت‌های دندانی بخش بسیار کوچکی از خدمات ویژه‌ی یک دندانپزشک زیبایی می‌باشد. به کمک خدمات زیبایی دندان می‌توانید مشکلات ظاهری دندان را رفع و از یک چهره‌ی جذاب و دلنشین لذت ببرید.

دندانپزشکی زیبایی

خدمات دندانپزشکی زیبایی


دندانپزشکی زیبایی چیست؟ هزینه‌ها و انواع

دندانپزشکی زیبایی به دسته خدماتی از فعالیت‌های دندانپزشکان اطلاق می‌گردد که مرتبط با آراستگی و زیبایی دندان‌ها بوده و ارتباطی به خرابی دندان‌ها ندارد. امروزه بیشتر افراد تمایل دارند که برای زیبایی دندان‌های خود وقت بگذارند و آراستگی ظاهر را اولویت اصلی در زیبایی می‌دانند. با مراجعه به کلینیک‌های دندانپزشکی زیبایی دندان و مطب‌های خصوصی می‌توانید به آراستگی بیشتر دندان‌های خود بپردازید.

۵ روش مفید دندانپزشکی زیبایی که باید درباره آن‌ها بدانید

با بکار‌گیری راهکارهایی خاص، متخصصان زیبایی دندان یا همان دندانپزشکان ظاهر دندان شما را زیبا می‌کنند. در گام اول شما باید توسط پزشک معاینه شوید تا به طور واضح مشخص گردد که اساسا دندانپزشکی زیبایی چیست و بعد از معاینه کامل، روش‌های لازم برای شما تجویز می‌گردد.

سفید کردن یا بلیچینگ دندان

با استفاده از مواد یا روکش هایی، رنگ دندان شما سفید می‌شود و دیگر لازم نیست حین خندیدن خجالت بکشید. به معنای کاربردی موادی برای سفید کردن دندان‌ها است بدون اینکه دندان را تراش بدهیم. در این روش از مواد اکسید کننده مثل پراکسید هیدروژن برای روشن‌تر کردن دندان استفاده می‌شود.

اگر بلیچینگ تحت نظارت دندانپزشک انجام شود عارضه خاصی نخواهد داشت ولی در مواردی حساسیت در دندانها دیده شده که طبیعی بوده و با استفاده از خمیر دندان ضد حساسیت برطرف خواهد شد. در دندانپزشکی نوین از لیزر برای انجام بلیچینگ استفاده می‌شود. مزیت اصلی استفاده از لیزر در بلیچینگ کاهش زمان قرار گرفتن ماده بلیچینگ بر روی دندان می‌باشد که این امر موجب کاهش احتمال آسیب به دندان‌ها و لثه‌ها به میزان حداقل می‌شود.

روش اینله و آنله

با استفاده از این روش موادی که همرنگ دندان‌ها بوده به دندان‌ها چسبانده می‌شود. دیده‌اید که برخی افراد دندان‌هایشان سیاه شده است؟ این روش به خوبی پاسخگو بوده و می‌توانید با این روش دندان‌های جلویی خود را سفید کنید.

باندینگ کامپوزیت

در این روش دندانپزشکان زیبایی داخل حفره‌های دندان را که سوراخ شده است با چنین ماده‌ای پر می‌کنند تا از بروز پوسیدگی بیشتر جلوگیری شود.

ونیر دندان‌ها

با استفاده از روش ونیر کامپوزیت تمامی عیوب دندانی برطرف می‌گردد. به عبارتی پزشکان روکش و مواد همرنگ دندان را به دندان‌هایتان می‌چسبانند و سپس با نور آن را فیکس می‌کنند.

قبل از این که روکش یا مواد به سطح دندان‌ها چسبیده شود، سطح خراش داده می‌شود و پزشک با دقت و ظرافت هر چه تمام‌تر مواد را به دندان می‌چسباند.

طراحی لبخند

اگر دندانپزشک زیبایی از یک یا چند روش بالا برای زیبایی دندان‌ها استفاده کند، می‌گوییم که از روش طراحی لبخند بهره برده است. در این روش اگر دندان‌ها نیاز به ترمیم داشته باشند نیز برطرف می‌گردد. به طور مثال: روش ارتودنسی دندان برای اشخاصی که دچار ناهنجاری فک و یا روی هم افتادگی دندان‌ها شده‌اند، توصیه می‌گردد.

بعد از این که روش ارتودنسی به طور کامل انجام شد، حالا دندانپزشک برای بلیچینگ دندان و یا ایمپلنت دندان اقدام‌های لازم را انجام می‌دهد.دندانپزشکی عمومی چیست؟

دندانپزشکی عمومی همان دوره‌ای است که برای دندانپزشک شدن باید طی شود. کسانی که در دوره‌ی عمومی تحصیل می‌کنند، می‌توانند به ترمیم دندان‌ها بپردازند. ترمیم دندان شامل عصب کشی، پر کردن دندان‌های پوسیده و جراحی دندان عقل و کشیدن دندان‌های بسیار خراب می‌باشد که دندانپزشکان عمومی می‌توانند این کار را در مطب‌های شخصی خود و یا کلینیک‌های دندانپزشکی انجام بدهند.

خدمات هم برای بزرگسالان قابل ارائه بوده و هم برای کودکان قابل اجرا می‌باشد.

تفاوت بین دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی عمومی چیست؟

دندانپزشکی زیبایی شاخه‌هایی از علم دندانپزشکی در دوره‌های تخصصی را شامل می‌شود که افراد پس از طی نمودن دوره ۷ ساله دندانپزشکی وارد این دوره می‌شوند. به عبارتی برای اخذ مدرک تخصص شاخه‌های زیبایی باید مجددا کنکور داد و فرد باید بین ۲ الی ۴ سال بسته به نوع رشته تحصیل نماید.

در حال حاضر تخصص‌های زیبایی، در رشته های: ارتودنسی، دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی ارائه می‌گردد.

اگر بخواهیم تفاوت بین دندانپزشک عمومی و زیبایی را در یک جمله شرح دهیم: دندانپزشک عمومی قادر به انجام کارهای تخصصی نمی‌باشد ولی دندانپزشک متخصص می‌تواند کارهای تخصصی را به نحو مطلوب انجام دهد.

تفاوت مهم بین این زمینه‌ها چیست؟

تفاوت اصلی بین این دو زمینه، خدمتی است که دندانپزشکان به بیماران خود ارائه می‌دهند. برخی کارهای تخصصی دندانپزشکی ترمیمی و دندانپزشکی زیبایی دندان حتما باید زیر نظر فوق تخصص یا متخصص زیبایی و ترمیمی انجام شود.

کودکانی که دارای مشکل شکاف کام هستند و دندان‌ها به صورت کج، مورب و نامناسب کنار هم قرار گرفته است باید حتما تحت نظر دندانپزشک متخصص جراحی شوند.تعیین وقت ملاقات با دندانپزشک حرفه‌ای

برای تعیین وقت ملاقات با دندانپزشک حرفه‌ای جهت خدمات روکش دندان، بلیچینگ دندان و لبخند هالیوودی فقط کافی است با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل فرمایید.

پزشک وضعیت دهان و دهان شما را به طور کلی معاینه می‌کند و در صورتی که احتیاج به کشیدن و ترمیم داشته باشند، اصلاحات لازم را برطرف می‌نماید. حتما لازم است که قبل انجام هر گونه خدمات زیبایی به طور کامل توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار بگیرید.

 

درمان‌های دائمی زیبایی

خدماتی همچون انجام ونیر کامپوزیت، ارتودنسی، جراحی فک و لثه، لومینیرز تقریبا تا مدت دوره‌ی ساله برگشت ناپذیر بوده و به صورت دائمی و ثابت، ماندگار می‌باشند. البته برای روکش‌های سرامیکی و کامپوزیتی دندان باید هر ۶ ماه یک بار پولیش شود. در روش ارتودنسی نیز فک و دندان‌ها به طور کامل اصلاح شده و مرتب‌سازی می‌شوند و پس از اتمام دوره درمان دیگر لازم نیست که به نزد دندانپزشک مراجعه کنید.

طول درمان ارتودنسی نسبت به روش‌های دیگر بیشتر بوده و برای دریافت نتیجه بهتر در این حوزه از دندانپزشکی زیبایی باید حتما نکات لازم را رعایت کنید.

آیا دندانپزشکی زیبایی درد دارد؟

درمان‌های زیبایی همچون لمینت دندان و روکش دندان غالبا دارای درد بسیار خفیفی می‌باشند و شاید حتی دردی را حین کار احساس نکنید. ولی روش ارتودنسی خصوصا در جلسات اول که کار قالب‌گیری انجام می‌شود، درد را با خود به همراه دارد. جراحی دهان و همچنین ایمپلنت دندان نیز با درد عجین می‌باشد.

در روش ایمپلنت دندان‌ها داخل لثه کاشته می‌شوند و استخوان فک نیز در مراحل کاشت درگیر می‌باشد و به همین دلیل ممکن است کمی خونریزی رخ دهد. در حالت کلی دندانپزشکان از انواع آمپول‌های بی حسی استفاده می‌کنند تا شما عزیزان دردی را در حین کار احساس نکنید.

مراجعه به دندانپزشکی زیبایی

برای مراجعه به دندانپزشکی زیبایی باید در ابتدا اهداف خود را مشخص نمایید. برای چه کاری قصد دارید دندان‌های خود را زیبا کنید و چقدر می‌توانید هزینه‌ای را به این کار اختصاص دهید.

همچنین برای خدمات زیبایی دندان و دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی باید بهترین پزشک را انتخاب نمایید. زیرا خدمات زیبایی برگشت ناپذیر بوده و زیباسازی مجدد بر روی دندان‌ها عملا کار سختی می‌باشد.

چه مشکلاتی را می‌توان با ونیر درمان کرد؟

در صورتی که با استفاده از روش بلیچینگ دندان‌های شما سفید نشد و یا شدت زردی به حدی بود که نمی‌توانید به راحتی لبخند بزنید و یا در حین صحبت دست‌های خود را جلوی دهانتان می‌گیرید، با استفاده از ونیرهای سرامیکی و کامپوزیتی می‌توانید تحولی خارق العاده را تجربه نمایید.

در صورتی که دندان‌هایتان با آمالگام پر شده است نیز می‌توانید با ونیرها نقاط سیاه رنگ را به خوبی بپوشانید.

اگر دندان‌هایتان زیاد از حد جرم می‌گیرد، شما می‌توانید با استفاده از ونیرها دندان‌هایتان را در برابر این جرم‌ها محافظت نمایید.

 

چه مشکلاتی را نباید با ونیرها درمان کرد؟

در صورتی که پوسیدگی در دندان‌های جلویی وجود دارد و شما قصد دارید که با انواع ونیرها آن‌ها را بپوشانید، باید به شما بگوییم که بهتر است این کار را انجام ندهید. چرا که ممکن است میزان پوسیدگی‌ها گسترش یابد و به لثه‌ها برسد. اگر لثه دچار عفونت شود، بافتش به طور کامل آسیب می‌بیند و همچنین این آسیب به ونیرها نیز اصابت می‌کند.

بهتر است که دندان خود را به طور کامل از هر نوع جرم، پوسیدگی و شکستگی ترمیم نمایید و بعد نزد دندانپزشک زیبایی و ترمیمی بروید.

مزایای داشتن ونیر برای کل دهان

ونیر نقش حامی و محافظت‌کننده را برای دندان‌ها ایفا می‌نماید. با روکش کردن دندان‌ها می‌توانید تا مدت ۵ الی ۷ سال از دندان‌های خود در برابر شوک، حرارت و ساییدگی محافظت نمایید. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند که ۸ الی ۱۰ دندان جلویی خود را روکش کنند ولی بهتر است که کل دندان‌ها روکش شوند تا خیالتان به طور کامل جمع باشد. ناگفته نماند که هزینه‌های روکش کردن همه دندان‌ها برای همه مقدور نمی‌باشد.

در حالت کلی می‌توان مزایای زیر را بر شمرد:

  • ایجاد حسی وصف ناپذیر در هنگام لبخند زدن
  • پوشش دادن زردی دندان‌ها
  • برطرف نمودن کوتاهی و بلندی دندان‌ها
  • ایجاد عمری طولانی برای کلیه دندان‌ها

بیشتر افراد برای سه عاملی که ذکر گردید به دندانپزشکی زیبایی دهان و دندان مراجعه می‌کنند. به عبارتی شما با انجام روکش، دندان خود را در برابر هر نوع خطری بیمه خواهید نمود.

برای ونیرهای چینی دهان چقدر باید پرداخت نمایید؟

چندین عامل وجود دارد که در قیمت گذاری دقیق ونیرهای چینی تاثیر گذار می‌باشند. یکی از این عامل درجه کیفی ونیرهاست که هر چه به حالت ایده آل یا درجه عالی نزدیک‌تر باشند قیمت آن‌ها بیشتر می‌شوند.

هزینه‌های لابراتوار نیز در طول سال متغیر بوده و همین عامل موجب می‌شود که قیمت‌های ونیر‌های چینی که نوعی روکش دندان به حساب می‌آیند، متغیر باشند.

آرکادنت با مناسب‌ترین قیمت در خدمت شما عزیزان می‌باشد. برای اطلاع از هزینه‌ها و قیمت ونیرهای چینی می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید.

هزینه دندانپزشکی زیبایی

هزینه دندانپزشکی زیبایی در سال‌های اخیر با افزایش قیمت مواجه بوده است. در حالت کلی بر اساس نوع خدماتی که دریافت می‌کنید، باید هزینه کنید. هزینه لمینت یا روکش سرامیکی که بیشتر در طرح لبخند هالیوودی به کار می‌رود از یک میلیون و ششصد هزار تومن آغاز گردیده و تا دو میلیون و پانصد هزار تومان نیز می‌رسد. شاید بتوان گفت گران‌ترین روکش دندان، لمینت سرامیکی است.

روکش‌های کامپوزیتی قیمت مناسب‌تری دارند و برای افراد مختلف با هر نوع بودجه درآمدی بسیار مناسب می‌باشند.

هزینه ارتودنسی نیز بر اساس میزان نافرم بودن دندان‌ها قیمت گذاری می‌شود.


سؤالات متداول

زیبایی در دندانپزشکی شامل چندین روش درمانی است که در ذیل به آنها اشاره شده است:

  • اصلاح طرح لبخند ( Modify smile design )
  • ونیر کامپوزیت: اصلاح رنگ و فرم دندان (composit venear)
  • لامینیت یا لمینت (laminate)
  • سفید کردن دندان یا بلیچینگ: اصلاح رنگ دندان (Bleaching)
  • روکش زیرکونیوم: روکش و بریج برای اصلاح ابعاد دندان، رنگ و فقدان مادرزادی (zirconium crown)
  • ایمپلنت دندان : بهترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته و جلوگیری از تحلیل استخوان ( Dental Implant )

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

واتساپ کلینیک

هر لحظه با ما در تماس باشید

اینستاگرام کلینیک

در جریان داغ ترین ها باشید

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد 7