ارتودنسی نامرئی (اینویزیلاین)

با حرفه‌ای‌ها همراه باشید

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یک روش نسبتاً جدید در ایران است که توسط ارتودنسی و بدون استفاده از براکت و سیم انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین مزایای آن این است که کمتر دیده می‌شود. در یک ارتودنسی نامرئی، صفحات نگهدارنده متحرک مخصوص هر بیمار ساخته می‌شود، به طوری که پلاک‌های متحرک پس از تشخیص و برنامه درمانی توسط متخصص ارتودنسی با کمک ابزارهای رایانه‌ای و نرم افزار خاص ساخته می‌شوند. برای هر بیمار پلاک‌های متعددی ساخته می‌شود و بیمار با توجه به مراحل درمان برای مدتی از این پلاک‌های شفاف استفاده می‌کند و هر محل قرارگیری موقعیت دندان را به موقعیت ایده آل نزدیک می‌کند و در نهایت پس از استفاده از آن‌ها تا آخرین دندان مرتب می‌شوند.

سی تی اسکن دیجیتال

قبل از هر کاری رادیولوژیست دندانپزشکی ما یک ۳D CT Scan از دندان های شما را می گیرد.

مشاوره حرفه ای

ما مسائل اصلی و خواسته های شما در مورد روش درمان دندان هایتان مورد بحث قرار خواهیم داد.

معاینه دندانپزشک

ما دندان های شما را بوسیله بهترین متخصصین باتجربه معاینه می کنیم

طرح درمان کامل

ما برنامه درمان کامل برای بازگرداندن لبخند سالم بر چهره شما را طراحی می کنیم.

ارتودنسی نامرئی برای چه کسانی مناسب است؟

اینویزالاین معمولاً توسط بیمارانی انتخاب می‌شود که به زیبایی صورت خود اهمیت می‌دهند و استفاده از سیم و براکت را در نظر نمی‌گیرند. بنابراین، وقتی پلاک‌های شفاف بر روی دندان‌های خود قرار می‌دهید، به هیچ وجه قابل مشاهده نیست و هیچ کس متوجه ارتودنسی دندان‌های شما نمی‌شود. بیشتر بیماران ارتودنسی نامرئی بزرگسالان و افراد میانسال هستند. فواید ارتودنسی نامرئی (شفاف) این است که می‌توانید هنگام غذا خوردن آنها را از دهان خود خارج کنید و نگران چسبیدن براکت به هر ماده غذایی نباشید، سپس دندان‌های خود را بشویید، مسواک بزنید و دوباره پلاک شفاف خود را در دهان خود قرار دهید. در نتیجه، بهداشت دهان و دندان نیز راحت‌تر است.


درمان ارتودنسی نامرئی

طول دوره درمان ارتودنسی نامرئی به دلیل ناهنجاری‌های دندانی حدود یک سال است و بیمار باید روزی حداقل ۲۰ ساعت پلاک شفاف در دهان خود داشته باشد. هزینه درمان این ارتودنسی با ارتودنسی ثابت بسیار زیاد است.

هر دو هفته با مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی، ارتودنتیست پلاک را بر روی دندان‌ها گرفته و پلاک جدیدی روی دندان قرار می‌دهد.


جوانب مثبت ارتودنسی نامرئی

جوانب مثبت ارتودنسی نامرئی

 • ترازها تقریباً نامرئی هستند، بنابراین بر ظاهر شما تأثیری ندارند.
 • می‌توانید آنها را برای خوردن و مسواک زدن بردارید.
 • درمان معمولاً سریعتر از بریسهای فلزی سنتی است و نیاز به مراجعه کمتر به دندانپزشک دارد.
 • ارتودنسی نامرئی معمولاً راحت‌تر از بریس‌های فلزی یا زبانی است.
 • اینویزالاین می‌تواند برای درمان مشکلات ارتودنسی شدیدتر یا پیچیده‌تر مورد استفاده قرار گیرد.
 • درمان ممکن است تحت پوشش بیمه باشد.
 • اکثر مردم از نتایج خود راضی هستند.

موارد منفی ارتودنسی نامرئی

موارد منفی ارتودنسی نامرئی

 • هزینه آن بیشتر از انواع دیگر ترازهای شفاف است.
 • ارتودنسی نامرئی نیاز به ویزیت منظم دندانپزشک دارد.
 • بدون هزینه تعیین شده هزینه‌های اینویزالاین به دندانپزشک و برنامه درمانی بستگی دارد.
 • هزینه‌ها و زمان درمان بسته به پیشرفت و نتایج ممکن است تغییر کند.
 • درمان ارتودنسی اینویزالاین شامل هزینه نگهدارنده‌ها و مراقبت‌های بعدی نمی‌شود.

عواملی که بر هزینه ارتودنسی نامرئی تأثیر می‌گذارند

به طور کلی، عوامل مختلفی تعیین می‌کند که هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است:

پیچیدگی درمان

اکثر بریس‌های نامرئی برای مشکلات خفیف عدم تطابق زیبایی دندان‌ها طراحی شده‌اند. ارتودنسی نامرئی می‌تواند دندان‌های نادرست و نامرتب فک را درمان کند، اما به تعداد بیشتری ویزیت دندانپزشک و سینی‌های ردیف کننده نیاز دارد.

از آنجا که شما از نزدیک با دندانپزشک خود کار می‌کنید، اگر نتیجه‌ای را که انتظار دارید نگیرید، می‌تواند اصلاح شود. این اصلاحات و تراز کننده‌های سفارشی ممکن است در هزینه درمان اصلی شما لحاظ شود، اما برخی از دندانپزشکان بابت این خدمات هزینه اضافی دریافت می‌کنند.

جایی که زندگی می‌کنید

هزینه‌های ارتودنسی نامرئی براساس محل زندگی شما متفاوت است. به طور کلی، هزینه ارتودنسی اینویزالاین را در مناطق شهری و حومه شهری بیش از پرداخت در مناطق روستایی پرداخت خواهید کرد.

نگهدارنده‌ها و مراقبت‌های بعدی

اکثر دندانپزشکان توصیه می‌کنند که برای جلوگیری از تغییر مکان دندان‌ها، پس از انجام درمان ارتودنسی اینویزالاین از نگهدارنده استفاده کنید. نگهدارنده‌ها در هزینه‌های ارتودنسی نامرئی لحاظ نمی‌شوند.

آیا بیمه درمان ارتودنسی نامرئی را پوشش می‌دهد؟ - ارتودنسی نامرئی

آیا بیمه درمان اینویزالاین را پوشش می‌دهد؟

اگر بیمه شما هزینه ارتودنسی را پرداخت می‌کند، باید هزینه درمان با اینویزالاین را پرداخت کند.

بخاطر داشته باشید بیشتر پلن‌ها هزینه کامل بریس‌ها را پرداخت نمی‌کنند. معمول است که پلن‌ها درصدی از صورتحساب یا مقدار مشخصی را برای درمان ارتودنسی پرداخت می‌کنند.

اگر پلن شما هزینه مراقبت‌های ارتودنسی بزرگسالان را بپردازد، ممکن است فقط این کار را انجام دهد تا یک مسئله پزشکی یا عملکردی با دندان یا فک شما اصلاح شود.

به ندرت اتفاق می‌افتد که برنامه‌های بیمه به دلایل زیبایی هزینه‌های بریس را پرداخت کنند. اگر فقط می‌خواهید بریس برای بهبود ظاهر شما باشد، مجبور خواهید بود هزینه کامل درمان را پرداخت کنید.

راه‌های دیگر برای پرداخت هزینه ارتودنسی نامرئی

راه‌های دیگر برای پرداخت هزینه ارتودنسی نامرئی

برنامه‌های پرداخت ماهانه ارتودنسی نامرئی

شرکت مالی یا بیمه هزینه درمان ارتودنسی اینویزالاین شما را پرداخت می‌کند و شما ماهانه به شرکت مالی پرداخت می‌کنید.

کارتهای اعتباری بدون بهره

برخی افراد از کارت‌های اعتباری برای پرداخت هزینه ارتودنسی اینویزالاین استفاده می‌کنند.

 

درمان ارتودنسی نامرئی چگونه کار می‌کند

ارتودنسی نامرئی یک درمان حضوری می‌باشد، این کار با مراجعه به یک ارائه دهنده ارتودنسی نامرئی برای اسکن سه بعدی دندان‌ها و یک برنامه درمانی سفارشی آغاز می‌شود. شما باید هر شش تا هشت هفته یکبار با دندانپزشک ویزیت‌های خود را پیگیری کنید تا پیشرفت خود را ترسیم کنید، برنامه‌های درمانی خود را تنظیم کنید و مجموعه‌های بعدی خود را تنظیم کنید.

این عنصر حضوری به این معنی است که اینویزالاین می‌تواند به افرادی که نیازهای دندانپزشکی پیچیده‌تری دارند کمک کند. همچنین به هزینه‌های درمان ارتودنسی نامرئی اضافه می‌شود.

گزینه‌های جایگزین برای درمان ارتودنسی نامرئی

گزینه‌های جایگزین برای درمان ارتودنسی نامرئی

ردیف کننده‌های خانگی

اگر نگران نامناسب بودن دندان‌ها یا عدم ترازبندی آن‌ها هستید، ممکن است بتوانید از بریس‌های نامرئی در خانه استفاده کنید. این سینی‌های تراز شفاف معمولاً قیمت کمتری نسبت به ارتودنسی نامرئی دارند. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به دندانپزشک، درمان را کاملاً در خانه انجام دهید.

بریس‌های زبانی

بریس‌های لینگوال بریس‌های فلزی هستند که در کنار زبان دندان‌های شما قرار می‌گیرند. از آنجا که آنها در پشت دندانهای شما قرار دارند، تقریباً قابل مشاهده نیستند. آنها نیاز به ویزیت منظم با یک ارائه دهنده دندانپزشکی دارند و هزینه آنها معمولاً بیشتر از بریس‌های ارتودنسی اینویزالاین و سنتی است. اما ممکن است تحت پوشش بیمه دندانپزشکی قرار بگیرند.

بریس‌های فلزی سنتی

بریس‌های فلزی سنتی می‌توانند طیف گسترده‌ای از مسائل ارتودنسی را درمان کنند. اگر کاندیدای بریس‌های ارتودنسی نامرئی یا زبانی نیستید، ممکن است بریس‌های سنتی تنها گزینه شما باشد.

آیا ارتودنسی نامرئی گزینه‌ی مناسبی برای درمان می‌باشد؟

هزینه درمان ارتودنسی نامرئی بیشتر از سایر تراز کننده‌های شفاف است اما می‌تواند اکثر انواع دندان‌ها و مشکلات فک را اصلاح کند. اگر کاندیدای سینی‌های ردیف کننده دیگر نیستید، ممکن است ارتودنسی نامرئی بهترین انتخاب شما برای بریس‌های نامرئی باشد.

اگر نمی توانید بین بریس‌های نامرئی و lingual تصمیم بگیرید، ارتودنسی نامرئی چندین مزیت دارد. اولین مورد هزینه درمان است: هزینه ارتودنسی نامرئی معمولاً کمتر از بریس‌های زبانی است. ارتودنسی نامرئی همچنین در گفتار شما تداخل نمی‌کند، همانطور که بریس‌های زبانی انجام می‌دهند. این به ویژه برای افرادی که باید در محل کار یا مدرسه زیاد صحبت کنند بسیار مهم است. بعلاوه، مراجعه به دندانپزشک برای ارتودنسی نامرئی در مقایسه با بریس‌های لینگوال در ارتودنسی لینگوال کمتر است.

حقیقت این است که ارتودنسی اینویزالاین می‌تواند بسیاری از مسائل جزئی، متوسط و حتی برخی از موارد جدی را که مجموعه‌ای از بریس‌های فلزی می‌تواند اصلاح کند، اصلاح کند. بسیاری از مشکلات ارتودنسی شدیدتر در واقع توسط خود مهاربندها حل نمی‌شوند، بلکه توسط برنامه‌های دیگر مانند اسپیسرها، منبسط کننده‌ها یا هدگیرهای مخوف حل می‌شوند. ازدحام، شکاف و حتی چرخش دندان را می‌توان با ارتودنسی نامرئی اصلاح کرد، اغلب به همین راحتی این مشکلات را می‌توان با براکت و سیم اصلاح کرد.

اکنون مسائل بسیار بیشتری وجود دارد که می‌تواند با ارتودنسی نامرئی مقابله کند نسبت به زمانی که ترازها برای اولین بار معرفی شدند. در آغاز، ردیف بندی‌ها فقط قادر به درمان چند مشکل بودند، در حالی که بیشتر مشکلات جدی به درمان‌های سنتی‌تری نیاز داشتند. اکنون، با ضمیمه‌ها، حرکات، دکمه‌ها و حتی الاستیک‌ها، که همه آنها را می‌توان در ردیف قرار داد، ارتودنتیست‌ها گزینه‌های بیشتری دارند.

به طور کلی، بریس‌های شفاف ارتودنسی نامرئی یک راه حل موثر برای تعداد بیشماری از مشکلات تراز دندان‌ها است، از چند دندان کج یا برجسته گرفته تا مشکلات جدی‌تر مانند مال اکلوژن، اوربایت یا اندبایت.

آیا ارتودنسی نامرئی گزینه‌ی مناسبی برای درمان می‌باشد؟


٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

واتساپ کلینیک

هر لحظه با ما در تماس باشید

اینستاگرام کلینیک

در جریان داغ ترین ها باشید

تهران میدان آرژانتین

خ بخارست، خ 6، پ 22، واحد7