خدمات ایمپلنت

لبخندی زیباتر با دندان های کامل

کاشت دندان به روش ایمپلنت

ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار میباشد  و  جایگزین ثابت  و دائمی به جای دندان از دست رفته بوده و توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک قرار میگیرد و قسمت تاج و دندان ساخته شده برروی آن قرار میگیرد .

کاشت دندان یا ایمپلنت دندان، مفید تر از دندان مصنوعی است برای اینکه همیشه در محلی که دندان از دست رفته است ،  وجود دارد. ایمپلنت دندان بهترین راه حل برای دندان های از دست رفته است. در واقع ایمپلنت دندان به صورت یک پیچ است که بر روی فک وصل می شود و این امکان را می دهد که تاج دندان مصنوعی به دندان طبیعی وصل شود . ممکن است دندان مصنوعی یا دست دندان از لحاظ مالی به صرفه تر باشد ولی مشکلات زیادی در طول زمان به وجود خواهد آورد مثل لذت نبردن از غذایی که میل می کنید و یا هنگام حرف زدن دندان مصنوعی از دهان خارج می شود .

implant

ظاهر طبیعی

کاملا مشابه دیگر دندان ها

سازگار با محیط دندان

استفاده از بهترین متریال کاملا سازگار با دهان

بسیار مقاوم

مقاوم در برابر انواع لکه و شکستگی

طول عمر بالا

بهترین تجهیزات طول عمر فوق العاده

ساختار ایمپلنت:

 • بدنه اصلی:ساختار اصلی ایمپلنت یک پایه تیتانیومی به شکل عمومی پیچ است که با جراحی در داخل استخوان فک کاسته می شود. به این صورت که بعد از برش لثه ناحیه مورد نظر و دسترسی به استخوان فک، با دریل هایی که همسایز پایه است استخوان فک سوراخ شده و این پایه در داخل سوراخ قرار میگیرد.
 • اباتمنت:این قسمت بعد از کار گذاشتن تنه اصلی روی ایمپلنت قرارمیگیرد و برای حفظ و نگهداری پروتز و یا ساختارهای فوقانی سیستم ایمپلمنت بکار میرود و انواع مختلفی دارد که سه نوع عمده اباتمنت ها عبارتند از نوع پیچ شونده، نوع سمان شونده و نوع سوم که به عنوان اتصالات اور دنچری برای دشت دندان کامل و یا پارسیل محکم شده با ایمپلنت بکار میرود.
 • تاج:این قسمت بعد از قالبگیری در لابراتوار ساخته میشود و فرم روکش و رنگ آن بستگی به فضای موجود و دقت و سلیقه دندانپزشک دارد. وظیفه دندانپزشک این است که با ساخت روکش مناسب برای ایمپلنت، سطح جونده مناسب جهت تغذیه بیمار و ایز دنگ و فرم مناسب جهت تامین زیبایی مطلوب را فراهم نماید.

مزایای ایمپلنت:

 • در عین گران بودن درمان، مزایایی همچون راحتی، مقاومت بالا، کاربردی بودن، بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی فوق العاده، باعث میشود تا رضایت خاطر بیماران نسبت به بریجهای ثابت یا پروتز متحرک بیشتر شود.در صورت رعایت بهداشت ، این دندان ها دائمی خواهند بود.
 • با درمان ایمپلنت،دندان های دیگر قربانی جایگزینی دندان از دست رفته نمیشود.
 • پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان داخل استخوان قرار گرفته و استخوان فک به دلیل ساپورت توسط ایمپلنت تحلیل نمیرود.
 • به طور معمول طول عمر ایمپلنت دندان از سایر درمانهای جایگرین طولانی از است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.

مراقبت های پس از جراحی:

نکاتی مفید برای بالا بردن میزان موفقیت درمان:

 • پس از کاشت ایمپلنت به مدت 1 روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه عمل خودداری کنید.
 • شستن دهان تا 8 ساعت بعد از عمل جراحی توصیه نمیشود.
 • بهتر است روز بعد از عمل جراحی، از دهان شویه استفاده شود. بهترین محلول برای شستشوی دهان کلرهگزیدین روزی 3 مرتبه میباشد.
 • تشیدن پس از جراحی به راحتی امکان پذیر است ولی در مورد خوردن، باید دقت داشته باشید که بی حسی اثر خود را از دست داده باشد.
 • ایمپلنت های دندانی نیز همانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارند. زیرا پلاکتهای میکروبی باعث عفونت لثه میشوند. بنابراین توصیه میشود از برسهای بین دندانی، نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیر دندانهای مخصوص ایمپلنت استفاده گردد.
 • افرادی که از ایمپلنت استفاده میکنند باید از کشیدن سیگار، خوردن قهوه و نوشیدن چای در سه روز اول پرهیز کنند.
 • بطورکلی استفاده از سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش میدهند.

کانال تلگرام کلینیک

به روزترین مطالب دندانپزشکی

اینستاگرام کلینیک

همیشه در جریان داغ ترین ها باشید

٨٨٥٣٩٧٢٠ (١٠ خط)

شنبه تا پنجشنبه - 9:00 - 20:00

تهران میدان آرژانتین

بخارست کوچه شش پ 22 واحد 7